FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
31-03-17 11:30  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
karlos   

ABC nie do końca się z Tobą zgodzę . Jeśli ktoś chce wykonać model z otwartą kabiną tak jak ja to robię za zwyczaj to taki detal jak fotel ma znaczenie . Szkoda że ten MiG ma tak nie ciekawie zaprojektowany fotel i nie chodzi tylko o detalizacje

 
31-03-17 12:24  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
Grzecho_W 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Przyjemnie rośnie Ci ten model. Jeśli kiedyś wezmę się za swój to na pewno zajrzę do Twojej relacji. Czy owiewkę zrobisz domowym sposobem, czy zaadaptujesz gotową, dedykowaną do poprzedniego wydania ?

 
31-03-17 16:42  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Bardz podoba mi się jak wychodzi Ci ten Mig. Bardzo czysto. Powodzenia w dalszym klejeniu.

 
31-03-17 19:40  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dalej tak ładnie nie będzie szło , robię silniki od dołu. Może Wlakiri wyjdzie lepiej ,ale tam mi za bardzo nie pasowało.

 
31-03-17 20:42  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam
Dziękuję za zainteresowanie relacją i przesłane rady.
Przyjże się także tym silnikom, skoro stwarzają kłopoty :)

Odnośnie kabinki - mam zamiar użyć wytłoczki zamówionej w GPM. Niestety nie nosi ona oznaczenia dopasowania do modelu, więc liczę się z tym, że jej "kroplowatość" nie będzie podobna do jedynej słusznej linii. Może pasować do MiG'a z FLY MODEL, HOBBY MODEL, DESIGN, SUPER MODEL czy nawet do HALIŃSKIEGO (chociaż w to akurat bardzo wątpię). Gdyby to była wersja UB problem byłby mniejszy, bo z tego co kojarzę były tylko 2 wydania tej wersji GPM i SUPER MODEL.

Odnośnie fotela to mnie on nie przeszkadza, pamiętam czasy gdy w ogóle wnętrze było "rarytasem", a za fotel robił kawałek paska wygięty w "L" i przyklejony do wręgi lub krawędzi kabiny.
Jak ktoś chce się męczyć 4m-ce na wykonaniu wnętrza kabiny co do kabelka zasilania podświetlenia tablicy przyrządów tylko po to by to potem zamknąć poszyciem i podziwiać ten "raj" przez otwór w wymiarach 2x3cm to jego sprawa. O ile wiem masochizm nie jest zakazany i może przyjmować różne formy ;).

Ogólne założenia były takie by jak najlepiej skleić to co dali, a życie nauczyło by dawać sobie z tym radę na własne sposoby.

[E]: zdjęcie szkieletu gondoli silnikowych i usztywnień pod styki połączeń oklejek z tektury 1mm, by się boki nie powichrowały. Póki co "na sucho" wszystko pasuje



Post zmieniony (01-07-17 13:31)

 
01-04-17 23:25  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam

Dziś zdjęcia z prac nad zasadniczymi częściami gondoli silnikowych.



Faktycznie jest z nimi problem, ale u mnie akurat problemem był "nowy" element tego wydania czyli wnęka podwozia. O ile tylna część wnęki pasuje w miarę ok, o tyle już przednia trochę nie. U Mnie problemem okazała się ścianka czołowa, która trzeba było trochę dosztukować. Jeśli ktoś wykonuje model bez w/w wnęk to problemu raczej nie powinien mieć bop poszycie pasuje w miarę ok (tylko delikatne szparki). Jeśli ktoś robi wnęki, polecam lekko zmodyfikować ściankę przednią i powinno być ok (najlepiej kilka razy przymierzyć).




Obie gondole:


Obecna sylwetka:



Post zmieniony (01-07-17 13:34)

 
02-04-17 07:55  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mimo problemu z pasowaniem części.Ładnie i czysto Tobie wychodzi ten Mig:-)

 
02-04-17 08:38  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Obserwuję sobie z wielką przyjemnością przebieg sklejania tego modelu i zdroworozsądkowe podejście do tematu - pięknie pokonujesz problemy jakie występują w trakcie zamiany części z 2D na 3D, pokazujesz nam jak to robisz i gdzie coś trzeba zmienić - to się naprawdę chwali.

Sam model po sklejeniu nawet z tymi pewnymi uproszczonymi częściami np. fotel, czy wnętrze kabiny będzie wyglądał bardzo atrakcyjnie - przypominam, że kosztuje tylko 30 zł, a pewnie będzie istniała możliwość ewentualnego dokupienia po niższej cenie egzemplarza na ewentualne korekty części vide siatki wnęk podwozia, czy jakieś waloryzacje niektórych elementów modelu jeżeli ktoś będzie chciał sobie jeszcze mocniej waloryzować model.
Przy tej cenie modelu zawsze łatwiej pokusić się o ewentualne dokupienie żywicznych kół, pasów, czy tablicy przyrządów itp. z oferty przeznaczonej dla modelarzy plastikowych.

Rzeczywiście niesamowite jest spasowanie godła i aż szkoda, że w tym jednym fragmencie jest błąd, ale jak widać spokojnie można to naprawić.

 
02-04-17 21:48  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo ładnie kleisz model:)
I tak jak przedmówca napisał, czy fotel będzie miał śrubki czy nie, nie zmieni faktu, że całościowo będzie prezentował się fantastycznie:)
Życzę wytrwałości w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam
Radek

 
02-04-17 23:47  Odp: [R] MiG-29, MM nr 7-8-9/2013, skala 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam
Dziękuję za miłe słowa i doping.

Co do samego modelu, to powiem tylko tyle, to tylko 3 dyszki. Prawdę powiedziawszy, jak na dzisiejsze standardy, niestety ;(, to to są śmieszne pieniądze jak na tak spory model. A nawet jak coś się naprawdę konkretnie spieprzy, to wystarczy ubrać przysłowiowe kapcie i skoczyć do najbliższego kiosku. Poza tym alternatywy za bardzo nie ma. Pozostałe wydania (FLY MODEL, SUPER MODEL, HOBBY MODEL) na rynku wtórnym wychodzą drożej, a też nie są idealne. W miarę dostępny pozostaje jeszcze MiG z GPM, w wersji UB, ale jak wiadomo on też nie jest bez wad (zwłaszcza wałkowany temat dysz wylotowych nie podobnych do niczego). Natomiast ceny za wydania DESIGN czy HALIŃSKI często osiągają ceny zaporowe dla sporej części modelarzy (`300zł). A jak coś się "sknoci" w tak kosztownym modelu, to jednak jakoś bardziej boli.


Co do Mojego modelu, dziś niewiele: dysze wylotowe i koniec "układanki" symbolu kościuszkowskiego.

Dysze:
Niestety wew. części nie mają oznaczenia kierunku, jednak po zdjęciach samolotów takie ich wklejenie najbardziej przypominało stan faktyczny (w necie można spotkać się z relacjami/galeriami, gdzie element ten wklejony jest odwrotnie, tj. listki do przodu, gładki pierścień ku tyłowi).


Górne osłony silników:
Grzbietowe "garby" gondoli silnikowych - w opracowaniu nie przewidziano podparcia i połączenie osłona-dysza jest "pływające". Użyte przez Mnie podparcie powstało jako wycinek koła o średnicy 32mm, odcięty od koła przy cięciwie ~25/26mm (uwzględniona grubość kartonu sklejki).


Symbol kościuszkowski:
Całkiem nieźle wygląda nie tylko z odległości 1m, ale także i z bliska :). Po sklejeniu całej układanki wychodzi mi, że najbardziej do reszty nie pasuje fragment połączenia cz. 7 z 8, a mianowicie cz. 8 jest o jakieś 2/3mm za krótka, przez co powstaje spora dziura na połączeniu obu części. Pozostałe elementy układanki pasują o dziwo poprawnie, a w każdym bądź razie da się je przykleić tak by było dobrze.



Post zmieniony (01-07-17 13:35)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024