FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
26-03-17 20:45  Odp: [R/G] Ładownia buraków – wersja mini, skala H0e
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetne maleństwo. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-03-17 08:26  Odp: [R/G] Ładownia buraków – wersja mini, skala H0e
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

A ja pomarudzę:))). Wagon bez zacieków od brudnej wody którą spłukiwano ,,towar" do kadzi w cukrowni , brak ładunku ( pobrudzoną pigmentami gorczycę polecam), ,,Mućka" bez placków łajna na zadzie. A tak na serio to super ujęcie tematu, tylko trochę za czyste. Osoby które ganiały po Kujawach za pociągami buraczanymi w okresie kampanii wiedzą o czym piszę.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
27-03-17 08:40  Odp: [R/G] Ładownia buraków – wersja mini, skala H0e
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Dioramka bardzo przyjemna dla oka :)
Dla mnie super:)

 
27-03-17 15:41  Odp: [R/G] Ładownia buraków – wersja mini, skala H0e
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dziękuję za ciepłe, a nawet gorące przyjęcie tematu. :-)
I za wszystkie komentarze.

@stary - gablotka jest jaka jest, ale jestem z niej dumny. :-) Nie jest to taka, do jakich pewnie większość się przyzwyczaiła, czyli wykonana przez profesjonalne firmy. Jednak też nie powiem, że miałaby taka być. Po prostu ma chronić przed kurzem i ma być coś przez nią widać. Nie jest przeznaczona do oglądania publicznego - na żywo. :-)

@Andrzej Px48 - dioramka odwzorowuje okoliczności około lat 60 ubiegłego wieku. Wynika to z taboru, który zbudowałem. Ma mnie cieszyć, ma cieszyć oko. :-)
Temat spłukiwania znam, jednak nie miałem wystarczających zdjęć, by odwzorować w pełni zabrudzenia. Nie chciałem też się zastanawiać nad każdym zaciekiem. Nie tędy droga.
Prosiłem jedną dosyć znaną osobę o zdjęcia z lat 70/80 z okresu kampanii tejże cukrowni. Niestety po wymianie kilku wiadomości totalnie mnie olała, więc postanowiłem nie drążyć i robić po swojemu. Prosiłem też publicznie na jednym z for - nikt nie odpowiedział.
Więc jakby to..."Osoby które ganiały po Kujawach za pociągami buraczanymi w okresie kampanii" mnie aktualnie, totalnie nie interesują. Przepraszam. :-)
Brak ładunku to świadomy wybór.

Pozdrowienia!

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
27-03-17 16:12  Odp: [R/G] Ładownia buraków – wersja mini, skala H0e
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

ło ja pierdziele, piękne piękności, no i sprzęt do wywozu buraków, może kiedyś taki zbudują i wywiozą nadmiar buraków ze stolicy ;)

świetna dioramka, przyjemnie się to to ogląda

Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 
27-03-17 17:33  Odp: [R/G] Ładownia buraków – wersja mini, skala H0e
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

JKorjat , jaki byś tabor nie skombinował to i tak będzie miał za mały skład :)))))))))))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
28-03-17 04:29  Odp: [R/G] Ładownia buraków – wersja mini, skala H0e
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rewelacja!!!!!! Szacun ogromny!!

 
28-03-17 08:55  Odp: [R/G] Ładownia buraków – wersja mini, skala H0e
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

I pomysł i wykonanie super, ale BARDZO BRAKUJE BURAKÓW W WAGONACH!

Jeśli nie wiesz jak zrobić buraki, to może chociaż włożysz do środka kilka malutkich zdjęć naszych polityków?

Post zmieniony (28-03-17 08:57)

 
28-03-17 20:13  Odp: [R/G] Ładownia buraków – wersja mini, skala H0e
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Pingwiniasty, jak będziesz miał problem ze zdjęciami do następnej dioramki, to pomogę w miarę zasobów własnych i kolegów. No niestety niektórzy sławni ,,guru" kolejowi zabiorą swoje zdjęcia na drugą stronę i nikt ich nie obejrzy. A z kampanii w cukrowni Tuczno i Kruszwica mam własne filmy autorskie. Jak wrzucę na ,,tubkę" to mogę dać sznurek.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024