FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 16Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
11-03-17 12:57  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wracam po dłuższej przerwie.... Silniki zrobione, ale ostatni raz biorę się za malowanie, szpachlowanie itp. Efekt być może jest lepszy niż gdybym kopułki wentylatora robił z papieru nie mniej trwa to i trwa. Pomalować, wyschnie, przeszpachlować, wyschnie, pomalować, itp, itd.

Być może gdyby papier był lepszy to zrobiłbym kopułki z papieru ale 23 lata ma ten papier i nie kaponowałem go, więc wszystko się strzępi, podnoszą się włoski itp.

Wentylator jest również przerobiony. W opracowaniu trzeba było łopatki naciąc i skręcić ale nie wygląda to dobrze. Postanowiłem zrobić wentylatory z pojedynczych łopatek przyklejonych pod kątem. Moim zdaniem wygląda to lepiej i podobnej do oryginału.

Zdjęcia poniżej przedstawiają etapy tworzenia silników:

Wentylator jak wspomniałem zbudowałem z oddzielnych łopatek nastepnie na mokro wykręciłem łopatki wzmocniłem CA na koniec i pomalowałem 20 letnim Humbrolem.




Przednia część silnika kleiła się bardzo fajnie, opracowanie bardzo dobrze spasowane. Jedyna wada to niestety papier:( 23 lata robią swoje.

Trochę gorzej spasowanany był tył. Albo mój błąd albo coś w opracowaniu, ale segmenty nie schodził się idealnie. Być może moja wina bo cały silnik jest przerobiony na jedną wręgę i gdzieś coś mogłem niedokładnie zrobić.





I gotowe silniki. Dysze wylotowe były również malowane i trochę osmolone :)





--

--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (14-01-24 20:15)

 
11-03-17 13:28  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Łopaty turbin - rewelacja :-)
Podoba mi się Twoje podejście do tego modelu.
Życzę powodzenia i czekam na kolejną aktualizację :-)

 
11-03-17 16:45  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję bardzo za miłe slowa :)

Jednak 20 lat przerwy robi swoje i widze jakie mam braki w warsztacie.

Powiedzcie mi jedna rzecz: gdy wycinam element wszystko jest ok jak zaczynam retuszowac to krawedz wstaje tzn mimo ze jest zaretuszowans to jak palcem tak zadre to wychodzi bialy. Czy to kwestia jakosci papieru, czy braku kaponowania czy nowe wycinanki na dobrym papierze nie rozwarstwiaja sie i w koncu czy kaponowanie jest absolutnie niezbedne? Czy tylko stary papier kaponujecie a nowego nie trzeba?

--
Pozdrawiam
Radek

 
25-03-17 00:51  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pomalowałem jedną warstwą, nierozcieńczanym kaponem arkusze oraz model i chyba z dobrym skutkiem. Papier na modelu zrobił się gładszy i usiadły wszystkie postrzępione włoski oraz krawędzie z retuszem wyglądają lepiej. Chociaż na zdjęciach krawędzie z racji kaponowania zaczęły się trochę świecić i blikują do zdjęcia tworząc tak jakby białą, nieretuszowaną krawędź to w rzeczywistości wygląda to dużo lepiej:)

I malutka aktualizacja. Silniki stały się integralną częścią płatowca.

Zapraszam do oglądania:



--

--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (15-01-24 12:09)

 
25-03-17 06:57  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Model wychodzi fantastycznie!
Piękna robota ;)

 
25-03-17 09:53  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Znam ten karton ( gruby i cięzki w obróbce ) tym badziej doceniam wykonanie. W Twoim wykonaniu wcale tego nie widac.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
26-03-17 12:04  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dla mnie rewelka :-)
Działaj dalej, bo świetnie Ci idzie :-)

 
26-03-17 14:28  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzieki :) Ciesze sie ze praca sie podoba.

--
Pozdrawiam
Radek

 
26-03-17 14:31  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nieźle sobie radzisz.
Mam A10 z FlyModel'u w identycznym malowaniu AFRES.
Przypominam sobie jak robiłem tablicę zegarów ze skanu zdjęcia oryginału... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-03-17 15:58  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak tak, widziałem Twojego A10. Przed budową przejrzałem wszystkie relacje. Piękna robota i pewnie lepsza jakość druku w tym flajowym, no ale miałem już tego z MM, więc klamka zapadła ;) A zegary też mam zamiar wydrukować z oryginału, bo to co oferuję MM to kiepsko wygląda

--
Pozdrawiam
Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 16Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024