FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-03-17 23:08  Odp: [G] IJN Yahagi 1:200 GPM by IJN Łukasz
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Gratuluje, piękny model, świetnie wykonany i dopracowany.

 
25-03-17 01:53  Odp: [G] IJN Yahagi 1:200 GPM by IJN Łukasz
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Gratulacje!!! Fajnie się ogląda taką systematyczną i szybka relacje. Model wyśmienity !!!
Czekam na kolejny model.
Pozdrawiam
Witek

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
25-03-17 02:25  Odp: [G] IJN Yahagi 1:200 GPM by IJN Łukasz
Mire-chan   

Bardzo ładny model! Gratulacje!

--
---------
Volenti non fit iniuria

 
25-03-17 08:48  Odp: [G] IJN Yahagi 1:200 GPM by IJN Łukasz
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Gratuluję ukończenia :)
Fantastyczna robota :)

Post zmieniony (25-03-17 08:49)

 
25-03-17 09:58  Odp: [G] IJN Yahagi 1:200 GPM by IJN Łukasz
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

I to jest to - świetna galeria, podsumowująca ciekawą historię budowania modelu prowadzoną w relacji. Mam wrażenie, że jakoś ostatnio przeważają galerie bez tej historii, podczas gdy to właśnie relacje pozwalają najbardziej nacieszyć się widokiem samego "modelowania". W tej sytuacji Twoje relacje to perełki, a galeria w pełni powala nacieszyć oko efektem całej pracy.
Model piękny.

Pozdrawiam

 
25-03-17 10:51  Odp: [G] IJN Yahagi 1:200 GPM by IJN Łukasz
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny model! Naprawdę ozdoba kolekcji.

Wczoraj po przerwie zdjąłem wreszcie z półki zakurzonego Kongo. Spojrzałem na niego. Potem na fotki Twojego Yahagi. I odeszła mi ochota na sklejanie. :D

Łukasz, z czego zrobiłeś olinowanie? Czy mógłbyś wrzucić jakąś fotkę na której widać miejsce połączenia liny biegnącej od dziobu do głównego masztu, z liną łączącą wieżę artyleryjską?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
25-03-17 10:59  Odp: [G] IJN Yahagi 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W zamian za ciepłe przyjęcie modelu taki oto skromny bonusik. Bardzo się cieszę, że tak licznemu gronu mój Yahagi przypadł do gustu mimo tego, że japońskie pływadła się już trochę opatrzyły.
To dodatkowo podnosi wartość tego modelu w moich oczach. Dzięki za to.



Odpowiem na kilka postów:

Cześć Kuba. Otóż z pasami masz zdecydowanie rację. Mnie one się nawet podobają ale można to zrobić lepiej i tego jestem w stu procentach pewien. Problemem byłoby pocienianie kartonu w tym dokładnie przypadku ponieważ korzystałem z dodatkowych burt.
Mam już plan jak to robić prawidłowo nawet bez takiego zapasu. Czy się to uda i z jakim efektem zobaczymy.

Najger niebawem będę miał okazję wygrzebać wszystkie swoje wypociny z regałów włącznie z tymi, które nie były pokazane na Konradusie.
Ustawię je na podłodze i zrobię rodzinną fotkę :D

Łosiu i Dokker cieszę się, że podoba się jakość zdjęć ponieważ dość mocno staram się nad tym pracować.

Jak widać nie pozostaje mi nic innego jak zachować tempo klejenia i w miarę częste aktualizacje relacji. Myślę, że jest to do zrobienia ale trzeba będzie znów modelarstwo godzić z budową domu.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
25-03-17 11:29  Odp: [G] IJN Yahagi 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raziel_3 mam zdjęcie, z którego można zrobić np. takie zbliżenie:



Olinowanie główne zrobiłem jak w większości nowszych modeli z czarnej plecionki wędkarskiej.
Główne elementy, można powiedzieć nośne olinowania, kleję na styk SG. To w moim przypadku wystarczy. Wszystkie linki odbiegające od niego doklejam przy użyciu BCG. To dość ważne żeby kleić na styk ponieważ już nic z tym nie trzeba robić. Łączenie jest ładne i tak ma być. SG jak znam życie zrobiłby kluchę a BCG nie zależnie jaką ilość nałożę to i tak odparuje.

Dodatkowo ułatwia mi sprawę fakt, że staram się plecionkę odpowiednio uformować przed przyklejeniem jeśli chodzi o linki pośrednie tak aby nie wyglądały na mocno napięte. Nie mam pojęcia jak to się ma ze stanem faktycznym ale sądzę, że lekkie, przepraszam za określenie, obwiśnięcie olinowania dodaje nieco dynamiki. W takim przypadku BCG jest wystarczający aby zapewnić dobre połączenie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
25-03-17 12:50  Odp: [G] IJN Yahagi 1:200 GPM by IJN Łukasz
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Piękne zdjęcia, wspaniałe wykonanie. Gratuluję Łukaszu kolejnej perełki w kolekcji!

 
25-03-17 15:23  Odp: [G] IJN Yahagi 1:200 GPM by IJN Łukasz
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łukasz, dzięki za odpowiedź. Właśnie interesowało mnie co to są te białe elementy na linach przy łączeniach.

Jakiej grubości plecionki używasz?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024