FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-03-17 23:42  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hej :-)
Fajnie, że wrzuciłeś kolejna aktualizację. Czekałem na to ;-)
Spawy super, zawiasy jak i same błotniki wyglądają OK, jednakże Macieju mam małą sugestię, abyś poprawił trzy rzeczy, które rzucają się w oczy:
1- wypusty przy błotnikach, powinny mieć grubszą ściankę oraz otwór przelotowy;
2- osłona jarzma MG, a mianowicie sam otwór - zmniejsz go troszkę, bo wygląda jakby dostał kumulacyjnym ;-) ;
3- górna osłona wizjera kierowcy, to sfazowanie wygląda na niesymetryczne;

To w zasadzie takkie małe *******ki i bździny, ale na pewno poprawią efekt końcowy ;-)
Jeśli potrzebujesz szczegółowych zdjęć, rys. technicznych itp. pisz lub dzwoń - numer znasz ;-)

Przepraszam za te uwagi, ale mimo to, model zapowiada się obiecująco :-) Powodzenia!

Pozdrawiam
Tommy

 
23-03-17 15:46  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tommy T.B. - nie ma za co przepraszać. Takie uwagi są dla mnie laika , bardzo cenne. Wizjer i jarzmo zaraz po obiadku poprawię. Wypusty miały grubszą ściankę, ale jak przewiercałem na wylot przez błotnik to wiertło je trochę ,,pocieniło". Może uda mi się coś z tym zrobić. Już nie takie demolki po sugestiach specjalistów robiłem.

--

Post zmieniony (24-03-17 22:16)

 
23-03-17 16:37  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Fajnie, że działasz dalej, super to wszystko wygląda. Ja ostatnio nie mam czasu na klejenie, więc mój kociak leży sobie w pudełku i czeka na lepsze czasy...

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
23-03-17 17:22  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Macieju, cieszę się :-)

Czekam na kolejne aktualizacje. Jak coś to pisz ;-)

Powodzenia!

 
24-03-17 03:11  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Dla mnie nawet teraz wygląda super :)

 
25-03-17 22:00  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Jest dobrze.
Podpowiedzi specjalisty, zawsze w cenie :-).

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
07-04-17 11:23  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model sklejam aktualnie na wyjeździe i co rusz okazuje się że czegoś zapomniałem :( A to drucików, a to wierteł, a najgorsze, że aparatu i zdjęcia muszę robić telefonem, dlatego nie są zbyt dobre. Ale dość marudzenia. Na początek poprawione błędy, które wskazał Tommy T.B.



Popracowałem nad tyłem kadłuba. Wszystkie klapy trochę uplastyczniłem i dołożyłem górę tylnej płyty pancerza, żeby wystawała nad boki kadłuba.



Zamontowane na kadłubie.



Zamontowane siatki i dołożone ,,zaczepy" przy przednich płytach, których nie było w wycinance.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-04-17 14:38  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Twój model zapowiada się świetnie, ale tym razem zmęczony moją własną pancerką, którą zacząłem w kilku postaciach wolę pooglądać Twoją fantastyczną załogę ;-)

--

Post zmieniony (08-04-17 14:39)

 
08-04-17 20:20  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jest dobrze, a nawet rzekłbym bardzo dobrze :-)

Podziwiam za zacięcie w boju, że pomimo wyjazdu, model podróżuje razem z Tobą. Widać, ze nie maenujesz czasu :-)

 
15-04-17 12:15  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj to co udało mi się wykonać na wyjeżdzie przed powrotem do domu. Nareszcie :)
,,Kominy" do których dodałem dekle zabezpieczające. Zamontuję je dopiero po pomalowaniu wszystkiego.



Filtry.



Tak wyglądają już zamontowane. Widać jeszcze wykonany sprzęg.



Gaśnica. Nowy model przerobiony ze starego :)



Zrobiłem też mały ,,przeskok" i rozpocząłem budowę włazu dowódcy. Trochę brakuje w wycinance chociaż jednej wręgi , żeby utrzymać podstawę włazu w postaci koła. W związku z tym, że dałem się przekonać do figurki dowódcy, musiałem przerobić właz na otwierany. Trochę go też uszczegółowiłem i dodałem dwa pierścienie/wręgi.



I na koniec postu życzę wszystkim zdrowych i spokojnych świąt.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024