FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 45 z 64Strony:  <=  <-  43  44  45  46  47  ->  => 
20-04-16 23:18  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Well, David: everybody thinks that the model of Po-2 should remain as it is :-) What is your next model????

 
24-04-16 16:05  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David, tym razem nie mogę cię pochwalić. Elementy kadłuba i skrzydeł są połączone bardzo niestarannie. Popatrz na ten sam model z tego samego wydawnictwa sklejony przez Tomasz K. i OSTOJA. Model jest ten sam, tylko w innym malowaniu.

David, this time I cannot laud you. Elements of the fuselage and wings are connected slapdashed. Look at the very same same model from the very same publisher made by Tomasz K. and OSTOJA. The model is the same, there is only different painting. Just click on these addresses:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=186699&t=186681#reply_186699

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=165674&t=164141#reply_165674


Model Davida:
, , , , ,

--

Post zmieniony (24-04-16 16:06)

 
24-04-16 16:57  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Każdemu trafi się gorszy dzień ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-04-16 08:32  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Borowy wrote: Everyone has a bad day :-)

 
25-04-16 08:53  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
kari   

... ja odnoszę wrażenie, że część modeli (oczywiście nie wszystkie) jest sklejana nie przez Davida
lecz całkowicie inna osobę/osoby; wnioskuję tak m.in. po tym, że znacznie wcześniejsze modele
są naprawdę imponująco wykonane, a potem z tą jakością jest jak w przysłowiową "kratkę".

... dosyć skomplikowane modele kolejowe są wykonane przyzwoicie, a lotnicze (moim zdaniem) znacznie
łatwiejsze już niekoniecznie. ... i nie chcę zwalać tego na karb "produkcji modeli na akord" po prostu część
modeli wykonanych później znacznie odbiega jakością wykonania od wcześniejszych dokonań.

... a może David ma np. "pomagierów", którzy wspomagają go w tym szlachetnym zajęciu jakim jest niewątpliwie
dłubanie w kartonie ? ;-) ... może uczniów, którzy pod jego okiem szlifują umiejętności klejenia? ;-)

... no, bo kto "produkuje" taką ilość modeli w tak krótkim czasie? ..., a gdzie spanie, jedzenie, codzienne obowiązki,
czas wolny i takie tam różne inne obowiązki?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
25-04-16 09:18  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gość zdecydowanie stawia na ilość. Skoro ma tyle czaaaaaaaaaaaasu to mógłby się do niektórych bardziej przyłożyć. Wsio. Brak czasu to szybkie klejenie niedokładnie. Dużo czasu to lepsza precyzja. Wsio.

--

Post zmieniony (25-04-16 17:54)

 
25-04-16 13:12  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
bathory   

Są modele które nie wiadomo czemu "nie leżą" modelarzowi. Widocznie ten "Jastrząb" mu "nie podszedł" i tyle. W moim przypadku tylko kolej jako-tako mi wychodzi (z naciskiem na jako - tako). Jak spróbowałem skleić pancerkę to poległem. Przy szkutnictwie jak czytam o podposzyciach i piankowaniach kadłuba to włos mi się jeży co oni wymyślają. Nie znam "myków" pancerniaków i okrętowców. Ale kiedyś niechcący skleiłem Harvarda Mk 2 z "MM" i wyszedł mi bardzo fajnie.

 
25-04-16 13:19  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

kari: Powtarzam mój wcześniejszy wpis, który musiał umknąć Twojej uwadze:

David mieszka na wsi w Tajlandii, żyjąc z brytyjskiej emerytury. Na wsi gdzie ma zero obowiązków, poza okresową pomocą przy zbiorze ryżu. W okolicy nie ma żadnego innego Europejczyka. W rezultacie cały swój czas od świtu do zmierzchu poświęca na klejenie modeli. Gdybyście także mieli czas na klejenie przez - powiedzmy - osiem godzin przez siedem dni w tygodniu, Wasz zbiór modeli również rósłby w niesamowitym tempie.

Dobrze wychodzą mu modele kolejowe, gorzej samoloty: wciąż się ich uczy.

Znam go osobiście, podczas jego pobytu u mnie dużo rozmawialiśmy i wiem, że nie znalazłby w okolicznych wioskach żadnego Taja, który by miał chęć i przede wszystkim czas na pomaganie mu w klejeniu. Tam się ciężko pracuje na miskę ryżu i nikt nie ma czasu na takie fanaberie jak klejenie modeli! Możesz śmiało zrezygnować ze swojej teorii spiskowej. Tak przy okazji: już widzę jak jakiś tajski wieśniak o spracowanych rękach zasmakowuje w klejeniu kartonowych modeli :-)

Dodam że David nie ma żadnych obowiązków: jego brytyjska emerytura pozbawia go potrzeby zarabiania na kawałek chleba. A gotowaniem, sprzątaniem czy praniem zajmuje się jego żona i jej siostry. Piszesz o "czasie wolnym". Utrzymujący rodzinę biały mężczyzna na wsi tajskiej ma wolny czas 24 godziny na dobę - to nie Europa i nie ma tu rozłożenia obowiązków. Wspominasz także o spaniu: pisałem przecież że klei od wschodu do zachodu słońca a nie w nocy (klei tylko w świetle w dziennym).

JAPS: przeczytaj to, co napisałem powyżej. Gdybyś kleił 7 dni w tygodniu po 8 godzin, też budowałbyś modele w takim tempie.

A teraz krótko opiszę Davidowi o czym piszemy.

David: kari suspects somebody helps you to build models :-)
- You built them very fast (too fast, according to him)
- There is too big difference of quality between certain models (very good trains while planes look much worse). I replied him that you still learn to built the planes.

I have explained him that you work alone, every day since sunrise till sunset but I am afraid I cannot remove conspiracy theory from his head :-)

JAPS wrote that you definitely go for number of models. I informed him as well how much time you spent on modelling which results with large number of models finished.

*

bathory wrote that some models just do not suit some modelers and it looks your "Jastrzab" is good exmaple. Right he is.

bathory: trafiłeś w sedno.

Post zmieniony (25-04-16 13:25)

 
25-04-16 16:38  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Obserwuję co jakiś czas wszystkie modele klejone przez Dawida z Tajlandii i jestem pełen uznania, że ma chęci i ochotę na ich wykonywanie w zasadzie jeden po drugim, bez większego odstępu czasowego.
Dawid tak trzymaj.

Zadawanie pytań przez poprzedników uważam za bezcelowe.
Cieszmy się widokiem sklejonych modeli.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
26-04-16 15:01  Odp: [R/G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David zaprotestował że nie tylko klei modele :-) Napisał mi tak:

"Przy okazji, nie spędzam całego czasu przy modelach to byłoby nie tak, mam inne zainteresowania (wędkarstwo, praca w ogrodzie, praca w drewnie, odwiedziny w restauracji czy picie piwa) ale jak wiesz jestem emerytem i mam mnóstwo czasu a nie umiem po prostu siedzieć nic nie robiąc".

syriusz wrote: David, keep on modelling.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 45 z 64Strony:  <=  <-  43  44  45  46  47  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024