FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-03-17 22:48  [Relacja] Sopwith "Pup" - Kartonowa Kolekcja 23 nr 1/2015
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam serdecznie,
to moja druga relacja, a jednocześnie mój drugi model. Pierwszy model nie wyszedł tak, jakbym chciał, jednak nauczył mnie on bardzo wiele.
Wybór kolejnego modelu był dla mnie bardzo prosty i oczywisty; Sopwith "Pup" z wydawnictwa Kartonowa Kolekcja. Zdecydowanie wybrałem wariant oznakowania N-6442 z eskadry "Walmer Defense" (kwiecień 1917).



O ile do modelu zakupiłem wręgi wycinane laserowo, to z nich w rezultacie zrezygnowałem. Uznałem, że znacznie więcej się nauczę, a i satysfakcja będzie większa. Jak widać na poniższym zdjęciu przez ostatnich kilka tygodni podklejałem części kartonem, a następnie starałem się je wyciąć możliwie najstaranniej...



A tak prezentuje się kadłub złożony "na sucho"...



--
Pozdrawiam serdecznie, Tadeusz z Wrocławia.

 
21-03-17 02:07  Odp: [Relacja] Sopwith "Pup" - Kartonowa Kolekcja 23 nr 1/2015
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Fajny temat!
Zasiadam, oglądam i życzę powodzenia :)

 
21-03-17 10:48  Odp: [Relacja] Sopwith "Pup" - Kartonowa Kolekcja 23 nr 1/2015
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Powodzenia w budowie !
Pozdrawiam,
Ryszard

 
21-03-17 17:21  Odp: [Relacja] Sopwith "Pup" - Kartonowa Kolekcja 23 nr 1/2015
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Ciekawy samolot wziąłeś na matę.

Powodzenia

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
21-03-17 20:39  Odp: [Relacja] Sopwith "Pup" - Kartonowa Kolekcja 23 nr 1/2015
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

ZbiG zanim zabrałem się klejenie tego modelu próbowałem znaleźć relację z budowy Pup'a i jedyne co udało mi się znaleźć, to właśnie galerię modelu w Twoim wykonaniu - pięknie wykonana robota, gratuluję!

Ryszard pamiętam jak dużo mi pomogłeś przy okazji mojego pierwszego modelu; nie ukrywam - i tym razem liczę na Twoje bezcenne wskazówki.

Dzięki Koledzy za wpisy, prace będą postępowały powoli, dlatego w miarę swoich możliwości będę dzielił się z Wami na każdym etapie budowy tego wspaniałego modelu.

--
Pozdrawiam serdecznie, Tadeusz z Wrocławia.

 
21-03-17 20:56  Odp: [Relacja] Sopwith "Pup" - Kartonowa Kolekcja 23 nr 1/2015
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Nie martw sie - patrzących ci ręce jest tu więcej. ;)
A jak trzeba każdy ci pomoże.
Strasznie długo obracałem tę wycinankę zanim rozgrzebałem inną.
Z tym większą ciekawością będę kibicował budowie.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
21-03-17 21:14  Odp: [Relacja] Sopwith
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Oglądałem ostatnio na PIWKU tę wycinankę, strasznie mi się podoba. Na dodatek mam sentyment to tego modelu bo "parka" z MM-a 1/95 to były pierwsze ukończone przeze mnie modele kartonowe :)

Powodzenia!!!

--

Post zmieniony (21-03-17 21:14)

 
21-03-17 21:18  Odp: [Relacja] Sopwith "Pup" - Kartonowa Kolekcja 23 nr 1/2015
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Między Nami Druciakotfurcami :)
I ja też pokibicuję !

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
03-04-17 22:26  Odp: [Relacja] Sopwith
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Skromna aktualizacja z mojej strony. Niestety; mało czasu nie pozwala mi szybko przeprowadzać budowę tego modelu, no ale w modelarstwie przecież nie o pośpiech chodzi :)
Podobnie jak w poprzednim modelu tak i tutaj - brzydko wykonałem rurkę pilota (drążek sterowniczy), więc możliwe że w kolejnych modelach będę wykorzystywał do tego celu druciki o odpowiedniej grubości. Coraz lepiej wychodzi mi wycinanie drobnych szczegółów, ale do perfekcji jeszcze brakuje praktyki. Wiem; pasy nie naturalnie leżą na fotelu, ale zrobiłem co mogłem aby było możliwie najładniej. To chyba tyle... :)







--

Post zmieniony (03-04-17 22:49)

 
03-04-17 22:46  Odp: [Relacja] Sopwith "Pup" - Kartonowa Kolekcja 23 nr 1/2015
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie martw się Tadeusz nie jesteś pierwszy https://wszechswiatnauki.wordpress.com/2013/10/03/rurka-pitota/
Jeżeli chodzi o to co pokazujesz to jest dobrze, a nawet lepiej.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024