FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-03-17 22:19  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Chopin mają tą samą konstrukcję, wewnętrzną stronę kartonu pomalowałem szarym akrylowym Revellem i tylko dodałem nóżki bo ich rzeczywiście na arkuszach brakowało. Zastanawiam się nad dorysowaniem jeszcze jednej części do foteli żeby nie trzeba było malować i jednocześnie siedziska będą ładniej wyglądały.

Rozumiem ciągoty do 1/33, taka skala miałaby pewne oczywiste zalety i dość praktyczne wady. Kiedy będziecie mogli zobaczyć model w pełnej krasie możemy wrócić do rozważania która skala jest najlepsza.

 
29-03-17 21:01  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Szkielecik górnej części kadłuba:



Który następnie trzeba okleić kilkoma elementami. Generalnie łatwiej je najpierw wstępnie uformować, skleić razem a potem owinąć na szkielecie niż robić to pojedynczo:





Tyłek musiałem kleić jeszcze raz z drugiego egzemplarza bo pierwszy przesączyłem na krawędzi klejem-BCG-podobnym i ze stożkowego elementu zrobiła się trąbka:



Na deser nauczka dlaczego nie należy dobierać koloru retuszu pod sztucznym oświetleniem. W pierwotnej wersji mieszałem farby akrylowe przy lampce z ledową "żarówką" i wszystko było ok dopóki nie zobaczyłem tego następnego dnia przy świetle słonecznym - retusz był zbyt różowy. Więc popołudniu domieszałem przy oknie inną kompozycję barwną i tak teraz wygląda pod lampką. Balans bieli jest ok - pod lampą błyskową wychodzi tak samo. A na słońcu retusz jest praktycznie niezauważalny.



--

 
29-03-17 21:10  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Orzesz ty orzeszku... Robi się coraz ciekawiej :-) Widzę, że sam sobie poradziłeś z wlotami powietrza ;-) Nie wiedzieć czemu, mi ten element gdzieś umknął :-/

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-03-17 23:47  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Umknął bo, o ile w ogóle był, to był na arkuszu ze szkieletem. Niektórych elementów mogło brakować i przez to też nie wszystkie są wycięte laserem.

 
30-03-17 06:38  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Ładnie.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
04-04-17 23:31  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzisiaj tylko jedno zdjęcie bo już późno na pstrykanie lampą, więcej fotek z postępów zrobię i wrzucę jutro. Środkowa część kadłuba z doklejoną już na stałe górą (silniki i przekładnia). Przód i belka ogonowa nadal pasowane na sucho.



--

 
05-04-17 06:34  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kuba a nie mówiłem, że to będzie cudo :-D Podeślij mi brakujące części, to wyrownam grafikę do reszty.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
05-04-17 07:42  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pięknie, pięknie. Orkę na burcie kadłuba teraz dopiero dostrzegłem. Trochę rażą kanciaste wloty powietrza.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-04-17 08:49  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA to jest model dla początkujących. Nie wymagaj od niego nie wiadomo jakiej detalizacji i skomplikowanego montażu. Tu najważniejsza jest grafika, która te niedobory ma nadrabiać. Ma się łatwo sklejać i ładnie wyglądać.

Jak na razie mi się bardzo podoba ;-) Choć trochę się obawiałem co z tego wyjdzie :-P Puszczę trochę farby i powiem, że mamy coś jeszcze w zanadrzu :-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
05-04-17 22:57  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ostoja - kanciaste wloty to ten kompromis na który trzeba było pójść żeby model był stosunkowo prosty. I tak mam wrażenie że miejscami można było okroić liczbę elementów. Priorytetem dla mnie jest zawsze poprawność bryły i zachowanie proporcji, uproszczenia takie jak te wloty są w mojej ocenie akceptowalne jeżeli są świadomym wyborem i robione są z głową.

Belka ogonowa:



Gondole podwozia głównego wymagają jeszcze retuszu bo białe krawędzie mocno rzucają się w oczy, ale te wszystkie podmalówki zrobię pewnie dopiero w weekend jak będę mógł posiedzieć nad modelem przy świetle dziennym.



Widać powoli światełko w tunelu, w zasadzie to co zostało to głównie drobnica.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024