FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
13-03-17 21:18  Odp: [R] BRDM 2 ausf. R5
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Chętnie popatrzę jak się zmagasz z tym modelem. Przyznam się, że sam go próbowałem robić, ale chyba porwałem się z motyką na słońce bo po latach bezczynności okazał się za trudny. Chwilowo został zepchnięty w głąb warsztatu, tzn. szuflady, i czeka spokojnie na lepsze czasy. Może uniknę kolejnych błędów oglądając Twoją relację.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
15-03-17 14:42  Odp: [R] BRDM 2 ausf. R5
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ja pozwolę sobie na dyletanckie pytanie; co to, kurde, za wycinanka i z jakiego wydawnictwa?

--
serwusik

 
17-03-17 13:32  Odp: [R] BRDM 2 ausf. R5
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja się podpisuję pod pytaniem kolegi powyżej. Mam podejrzenia, że chodzi o którąś z wycinanek z GPMu, ale wolałbym mieć pewność, a nie podejrzenia :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
17-03-17 15:23  Odp: [R] BRDM 2 ausf. R5
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

To i ja dołączę się z prośbą o skonkretyzowanie tytułu wątku.
Rozumiem,że owe "ausf" to z przymrużeniem oka :-) , ale dla porządku i ułatwienia późniejszych wyszukiwań przez innych modelarzy, warto by było podać oznaczenia oryginalne...?
Ponadto jako wierny fan Twojej modelarskiej roboty chętnie sobie ten watek będę oglądał.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-03-17 18:56  Odp: [R] BRDM 2 ausf. R5 [GPM]
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Szanowni Panowie, odpowiadając na Wasze pytania. Jest to dokładnie ta wycinanka
Tytuł wątku zaktualizowałem, natomiast co do tego ausf, to z jednej strony tak to żart i nawiązanie do "mojej" tematyki, ale też określa konkretną wersję. Wycinanka zawiera model BRDM 2 w wersji podstawowej, natomiast ja chciałbym zrobić wersję dowódczą, czyli właśnie R5. Ot i cała tajemnica ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
17-03-17 20:46  Odp: [R] BRDM 2 ausf. R5 [GPM]
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Dzięki Demonku. Pytałem, bo znowu bawisz się moją zabawką. Teraz, jak dokładnie wiem co to jest, mogę wreszcie pogadać z wielkanocnym zającem.

--
serwusik

 
20-03-17 10:35  Odp: [R] BRDM 2 ausf. R5 [GPM]
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jaz zwykle będzie co oglądać, czekam na dalszy ciąg.

 
30-01-19 19:42  Odp: [R] BRDM 2 ausf. R5 [GPM]
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Od ostatniej aktualizacji minęły prawie dwa lata. Zapewne nikt (ze mną włącznie) nie spodziewał się, że będzie jeszcze kontynuowana. Gdzieś w sieci znalazłem relację z budowy tego pojazdu w której pisało, że gość pojawił się jednego dnia i już więcej go nie było – znaczy chodziło o mnie ;) i dostałem delikatną reprymendę słowną, połączoną z naganą wzrokową udzieloną przez tą, dla której model ma być sklejony…no i jednak postanowiłem go skończyć. Przynajmniej przestanie mi zawadzać w szafce…
Ale wracając do samego modelu. Przestój i zniechęcenie spowodowała tak naprawdę wnęka tylnej osi i kanał pędnika wodnego. Za żadne skarby nie układało mi się w głowie, jak to ma być zrobione. Po przerwie jakoś udało się to wymyślić, chociaż kanał od strony tyłu będzie zaślepiony – tutaj nijak nie pasowały mi części. Zresztą słowo pasować jest w tej relacji kluczem. Nie wiem w czym tkwi problem. Czy we mnie, czy w opracowaniu, czy jeszcze w laserach. Niestety masa części jest nie pasująca i trzeba albo docinać, albo uzupełniać. Miałem tak po prawdzie nie robić zdjęć, a tym bardziej zbliżeń, bo „szału ni ma”, ale z drugiej strony stwierdziłem, że uzyskany kształt kadłuba z tymi wszystkimi wnękami jest na tyle ciekawy, że warto jednak udokumentować jego powstawanie. Z drugiej strony, jak na jeden z podstawowych pojazdów naszej armii, użytkowanych historycznie i współcześnie, to nie ma relacji z jego budowy. A wszelkie niedociągnięcia będę się starał w stosownym momencie zamaskować, będzie on np. dość mocno brudzony.
Zdjęcia prezentują obecny stan zaawansowania prac. Mam nadzieję, że kolejny wpis pojawi się szybciej niż bieżący w stosunku do poprzedniego ;)





--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
31-01-19 12:58  Odp: [R] BRDM 2 ausf. R5 [GPM]
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Cieszę się, że temat wrócił. Pięknie Ci to wychodzi. Chętnie będę podglądał. Może zmotywuje mnie do ukończenia mojego BRDM-a.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
14-02-19 17:57  Odp: [R] BRDM 2 ausf. R5 [GPM]
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Endrju, kończ, kończ, bo model to ciekawy, a pojazd mocno klasyczny.
Dzisiaj niewiele tekstu i kilka zdjęć. Dla odmiany, w trakcie wyposażania kadłuba zrobiłem wieżę. Jest już na gotowo, tzn. posiada wszystkie przewidziane przez wycinankę elementy. Kadłub też dostał co nieco. Muszę przyznać, że im bliżej końca tym fajniej mi się go klei…mam nadzieję, ze zawieszenie i koła nie zmienią tej opinii.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024