FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
19-03-17 12:00  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Duchu... do HOBBY podchodzić PROFESJONALNIE? Znaczy zamierzasz otworzyć firmę modelarską jak Mig Jimenez? Pamiętaj, że te słowa nie chodzą se sobą w parze.

Odpowiedź "aż wyschnie" jest najlepszą odpowiedzią. Szybkość schnięcia zależy od kilku czynników. Na przykład: temperatury otoczenia, wilgotności powietrza, gęstości kleju, rodzaju papieru, a nawet nasłonecznienia powierzchni. Dlatego właśnie konkretny czas jest NIEMOŻLIWY do określenia.

Profesjonalny modelarz uczy się na własnych błędach, próbuje, eksperymentuje, zapamiętuje i wyciąga wnioski. Życzę Ci wytrwałości, dociekliwości i otwartości umysłu. Dobrze byłoby, żebyś się wyzbył "ciśnienia". Hobby ma być radosnym zajęciem a nie korporacyjnym wyścigiem "profesjonalnych" szczurów.

Pozdrowienia z wiosennych Beskidów :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
19-03-17 13:26  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
Left Eye   

No cóż jestem raczej perfekcjonistą i jak coś robie to jak Japończyk musi być perfekt. Kupiłem dzisiaj bcg w kauflandzie(sporo było) i zacząłem trenować na zwykłym kartonie. I musze przyznać że jest to super klej. Ale co do tego ile trzeba czekać to zauważyłem że nawet z dziesięć minut jak troszke zbyt dużo się da. Ale takto to bardzo fajnie to klei. Tylko tak jak ktoś wcześniej napisał do dużych powierzchni się nie nadaje.

P.S.

Sorki że zawróciłem przysłowiową gitare, ale jak mawiają "Kto pyta ten nie błądzi".

--

 
19-03-17 14:36  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Szanowny duchu - obejrzałem Twoją relację , dużo wody upłynie zanim będziesz mógł napisać o sobie ' jak Japończyk" , przyjmij że jesteś na początku dłuuuuugiej drogi ( tak jest stan faktyczny ) , nie jesteś perfekcjonistą ( przynajmniej tego nie widać ) ale staraj się i próbuj , najlepiej na własnej skórze.
Są tacy ( np ja ) co nigdy nie osiągną perfekcji Japończyka i tym podobnych bo nie maja takiego talentu , ale życzę byś miał . Na razie nie porównuj się bo to nieładnie :)) . No chyba że pokażesz że coś się zmieniło, wtedy szacun.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
19-03-17 17:42  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
FloggerB   

Mariusz - odpuść sobie - tłumaczenie że wiele rzeczy to kwestia samodzielnego nabrania doświadczeń ludziom którzy tego nie pojmują to kompletna strata czasu.
Niech innych dręczą skąd wziąć tekturkę korek i niech szukają instrukcji mycia rąk i używania papieru toaletowego.

 
19-03-17 18:27  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

FroggerB, czujesz się dręczony ..?

--
serwusik

 
19-03-17 19:03  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
Left Eye   

Drodzy koledzy, zgadza się ta relacja nie jest najlepsza, model słaby, ale to o ile dobrze pamiętam było 4 LATA TEMU. Dla modelarza to wieczność. Wtedy dopiero zaczynałem. Ciekawe jakie były wasze pierwsze modele? Napewno perfekcyjne...

Kolego FloggerB, wiem doskonale o tym że to kwestia czasu, że trzeba się uczyć, także odpuść sobie swoje niemiłe uszczypliwości...

--

 
19-03-17 19:20  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
Left Eye   

Jeszcze dodam jedno. Czuje się atakowany. A to nie jest miłe. Nie pisze nic złego, próbuje się uczyć, mniej lub bardziej efektywnie. Bardzo prosze ze mnie zejść. I nie ciągnąć mnie za język.

--

Post zmieniony (19-03-17 19:22)

 
19-03-17 19:21  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No to już mamy wzajemne zarzuty o uszczypliwości.

Doszliśmy do tradycyjnej ściany zamykającej wątek.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024