FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-03-17 23:48  [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
Left Eye   

Zamówiłem sobie BCG. Poczytałem również jak stosować to cudo, bo z tym klejem jestem świeżakiem. Na konradusie pisze że trzeba najpierw posmarować obie klejone częsći małą ilością kleju tak aby wsiąkł a potem drugą warstwą aby skleić. Tylko ile czasu musi minąć od tej posmarowania pierwszą warstwą? Ile czasu musi schnąć? Kilka sekund? Minute? Chce się nauczyć posługiwać BCG stąd moje pytanie.

--

 
19-03-17 01:23  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
rysiu62   

Ma schnąć aby wyschło - proste pytanie , prosta odpowiedż.

 
19-03-17 09:51  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
Left Eye   

No niby tak ale ja chciałem podejść do tego profesjonalnie żeby niczego nie sknocić. Dlatego takie moje szczegółowe pytanie.

--

 
19-03-17 10:11  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Chłopie, jak już "zagruntujesz" krawędzie sklejane to najlepiej poczekać kilka minut ale możesz i na drugi dzień kleić to docelowo. Dokładne określenie czasu jest niemożliwe i bez sensu... Próbuj !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
19-03-17 10:12  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Żeby był bardziej gesty klej to nie niem ile trzeba czasu.
Ja używam w następujący sposób. Miejsca klejone pokrywam cienka warstwa kleju. Czekam aż całkowicie wyschnie. Można pomóc sobie suszarka. Następnie na jednym z elementów ponownie nanosze cienka warstwe kleju i łącze oba elementy.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
19-03-17 10:15  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Pamietaj, by nie uzywac BCG do duzych powierzchni, bo Ci znieksztalci.

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
19-03-17 10:30  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nośnikiem dodatków klejących w tym kleju jest woda. To jej działanie sprawia, że posmarowany tym papier rozluźnia swoją strukturę na tyle, by cząsteczki celulozy mogły się z sobą nieco wymieszać. Takie "wymieszane" łączenie dodatkowo wzmacniają dodatki, które zawiera klej.
Wspomniane w postach "smarowanie wstępne" sprawia, że po jego wyschnięciu papier zostaje jakby zaimpregnowany, zabezpieczony przed rozluźnieniem jego struktury podczas smarowania właściwego. Wtedy siła połączenia bazuje wyłącznie na składnikach klejących.
Kilka razy spróbowałem - klejenie bez smarowania wstępnego daje większą siłę połączenia.

 
19-03-17 10:37  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

W ten sposób możesz zadawać nam jeszcze pytania:
W której ręce trzymać nożyczki, czy mają mieć ostrza proste,czy łukowate, pod jakim kątem do kartonu prowadzić ostrze nożyka, klej nakładać palcem,czy wykałaczką...

Znacznij sklejać modele używając tego,co masz pod ręką.
My wszyscy tutaj od tego zaczynaliśmy. Nie czytaliśmy naukowych książek o modelarstwie kartonowym. Nie uczęszczaliśmy na profesjonalne kursy.

Pytania, te właściwe i rozwiewające wątpliwości pojawią się w trakcie pracy.
Wtedy to ma sens.

No,chyba,że to właśnie Ty zamierzasz napisać o tym książkę... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-03-17 11:00  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak sobie posmarujesz, co masz posmarować, to weź się za wycinanie następnych elementów i po wycięciu posmaruj do sklejenia, a potem wróć do części wyschniętych i je sklej.
Tak działając na zakładkę w amoku, praca idzie do przodu szybciej.

 
19-03-17 11:08  Odp: [technika] Ile czasu na odparowanie pierwszej warstwy BCG?
rysiu62   

Nie man pojęcia jak "wstawiać tzw linki" ale możesz wpisać w wyszukiwarkę następujące słowa - wujek Andrzej Ford T - tam jest naprawdę dużo na ten temat.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024