FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
17-03-17 10:16  [R] Niemiecki pancernik Bismarck 1:100 od podstaw-na wymianę lub sprzedaż
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie
Od jakiegoś czasu dłubie sobie coś takiego jak na zdjęciach. Opieram się na oryginalnej dokumentacji stoczniowej z bundesarchive, zdjęciach i filmach z wraku dla potwierdzenia wiarygodności planów. Podpieram się też planami Hansa Gally i firmy Harhaus.
Raczej nie załapie się na WKM2 i kolejny bo projekt zbyt długi. Długo zajmuje analiza zdjęć itp dla potwierdzenia planów i rysunków. Większość szkieletów już posklejana w całość oraz wklejone podposzycia ścian. Kolejnym etapem będzie przyklejenie ścian właściwych z wcześniej wklejonymi bulajami. Szkielet kadłuba oczywiście tez rozrysowany i czeka na wycięcie. W kadłubie jest kilkadziesiąt różnych otworów wlotowych i wylotowych, uskoki blach i spoiny które będę chciał też odwzorować. Szkielety to tektura piwna 1,5mm a kadłub będzie 2x2mm i poszycie też albo 1mm albo 1,5mm z grawerowanymi pokładami. Szkielety kleje póki co delikatnie wikolem a ściany do podposzycia rozcieńczonym denaturatem bezbarwnym klejem polimerowym. Rozcieńczony dla uniknięcia nitek.
































































Post zmieniony (15-12-20 09:23)

 
17-03-17 11:40  Odp: Bismarck 1:100 od podstaw
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja chyle czoła przed twoja produkcją :) w dodatku 1:200. Strach pomyśleć co by było w 100 :)

--
Sklejacz

 
17-03-17 16:57  Odp: [RELACJA] Pancernik Bismarck 1:100 od podstaw
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak. To to samo. Wtedy wycofałem z konradusa ale była na innym forum. Uzupełniłem relacje i kontynuuje budowę. Nie wiem kto na kogo miał się obrażać i dlaczego. Mniejsza z tym. Działam dalej bo dużo roboty.😞 a między czasie analizuje różne styczniowe rysunki do uzupełnienia budowy. Głównie kadłub póki co.

--
Sklejacz

 
06-06-17 12:33  No Subject
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 



Post zmieniony (29-05-18 12:13)

 
07-06-17 07:55  Odp: [RELACJA] Pancernik Bismarck 1:100 od podstaw
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Musi być mocny bo duży :).I nawet lekki. Wbrew obawom fajnie się składało i wklejało podposzycie. Więcej będzie zabawy z wykańczaniem pod szkło.

--
Sklejacz

 
07-06-17 21:30  Odp: [RELACJA] Pancernik Bismarck 1:100 od podstaw
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szansa jest zawsze :). Duże bydle ale jakoś spróbuję :)

--
Sklejacz

 
08-06-17 07:58  Odp: [RELACJA] Pancernik Bismarck 1:100 od podstaw
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czy rozcieńczony kapon wchłonie się w tą oszlifowaną dekturę i stworzy coś w rodzaju impregnatu?. Potem i tak na to cieniutka tkanina szklana i szpachlówka wykończeniowa.

--
Sklejacz

 
08-06-17 10:01  Odp: [RELACJA] Pancernik Bismarck 1:100 od podstaw
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuję za informacje. Raczej rozciencze żeby lepiej chlonelo. Najpierw zrobię próbę. Ale póki co od przyszłego tygodnia szlifowanie.

--
Sklejacz

 
27-09-17 22:06  Odp: [RELACJA] Pancernik Bismarck 1:100 od podstaw
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dawno mnie tu nie było.
Poczyniłem owy zakup format A3 4 waty i tak wyglądają elementy testowe tzn. okno i bulaj do modelu.
Bulaj fi 4mm - grubość ścianki 0,2mm a okno tej samej grubości ale wymiar 3x4mm. Da się wyciąć dużo mniejsze elementy o cieńszej ściance.
Zatem wracam do budowy.




Post zmieniony (29-05-18 12:19)

 
28-09-17 21:15  Odp: [RELACJA] Pancernik Bismarck 1:100 od podstaw
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Producent gdzieś.w Australii. Ja kupiłem na ebay niemieckim. Sprzęt Rewelka. Wycinam sobie zrebnice do bulaje.

--
Sklejacz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024