FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
29-05-18 13:10  Odp: [R] Pancernik Bismarck od podstaw 1:100
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć Waldek

Ściany nadbudówek to preszpan 0.3mm. Niczym nie impregnuje. Będzie szary podkład i na to właściwy kolor. Na pokładach będzie laserowy grawerowany drewniany pokład gr. 0,5mm
Wszystko tnę laserem. Wcześniej projekt w CADZIE lub Rhino. Rozwijanie siatek z Rhino i na laser ciach ciach :) Co do precyzji to bez przesady. Jak dokładnie wycięte to samo się klei. Ciężko coś zepsuć. Składa się jak Lego. Tylko dużo tych klocków i będą coraz mniejsze.

--

Post zmieniony (29-05-18 23:38)

 
31-05-18 19:06  Odp: [R] Pancernik Bismarck od podstaw 1:100
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Korpusy dalmierzy - niewiele ale do przodu.



I dwa poziomy nadbudówki dziobowej.
Brakuje ściany frontowej ale stocznia już pracuje nad nią.



PS
A przy okazji zapytam.
A tak nie w papierowej kwestii.
Czy znacie jakiś dobry płynny maskol który można potem (po malowaniu) ładnie ściągnąć z imitacji szybki bulaja w postaci foli?. Przede wszystkim żeby się ładnie rozpływał na foli jak na nie kapnę itp. I żeby można było ponownie użyć pędzelek. Mam taki co niby jest ok ale szybko zasycha i pędzelek do wyrzucenia. Skleja włosie na stałe. Wodą nie da umyć itp.

Post zmieniony (01-06-18 08:56)

 
02-06-18 11:25  Odp: [R] Pancernik Bismarck od podstaw 1:100
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przy okazji szukam dobrej jakości forniru cienkiego około 0,5mm grubości do laserowego grawerowania pokładów. Może ktoś ma jakieś namiary. Raczej większe formaty. Jeśli nie to będę robił z mniejszych.
Senks

--
Sklejacz

 
02-06-18 12:15  Odp: [R] Pancernik Bismarck od podstaw 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Jeśli mogę zapytać, jak planujesz poradzić sobie z porowatą fakturą papieru którego używasz? Malowanie tego raczej nie rozwiąże.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
02-06-18 12:56  Odp: [R] Pancernik Bismarck od podstaw 1:100
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Porowatą? Podkład szlif i malowanie właściwe. Oklejam preszpanem a to jest gładkie jak **** niemowlaka więc zero problemu.

--
Sklejacz

 
12-04-19 13:21  Odp: [R] Pancernik Bismarck od podstaw 1:100
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie
Małe uaktualnienie, mało ale do przodu.



































--
Sklejacz

 
12-04-19 13:56  Odp: [R] Pancernik Bismarck od podstaw 1:100
orkan   

W jaki sposób wyginasz preszpan w małe ,,r".

--

Post zmieniony (12-04-19 14:12)

 
12-04-19 16:10  Odp: [R] Pancernik Bismarck od podstaw 1:100
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Krzysiu, z fornirem możesz mieć problem... Większość producentów/dystrybutorów w PL ma za target producentów mebli i mają wylane na drobnych rzemieślników.... Zwyczajowo nie chcą sprzedawać pojedynczych liści tylko w pakietach- najmniejsze jakie trafiłem to po 20 szt 0,6mm grubości w wym. 30x250cm. Na Polskim rynku jedynym wyjątkiem jest ArtWood z Ostródy gdzie w miłej atmosferze da się wiele dogadać ;) Ja przynajmniej mam o nich jak najlepsze zdanie po korespondencji via e.mail i osobistej u nich wizycie gdzie nawet z liścia mi odmierzyli ile potrzeba a na koniec dali gilotynę bym sobie pociął wszystko na takie kawałki, by mi było wygodnie się z tym zabrać + cały wór ścinków po 20-30 cm wielu drogich i egzotycznych gatunków dostałem w gratisie ( na co wszyscy inni twierdzili że niedasie i takich kawałków nie sprzedadzo....choć mają tego w ch...Ale nie bo nie...)

--
GG 6801515

 
12-04-19 18:59  Odp: [R] Pancernik Bismarck od podstaw 1:100
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Orkan- otóż tak. Zaznaczam pionowymi kreskami granice odkąd dokąd gięcie. Przykładam do ostrej krawędzi stołu i dociskając kciukiem przesuwam pod naciskiem od linii do linii. Sprawdzam co chwile. Potem ewentualnie doginam już w paluchach. Ściany to preszpan 0,3mm grubości. Im grubszy tym gorzej uzyskać małe "r". Dla małych 'r" jak napisałeś mam bardzo ostrą krawędź ale preszpan się nie złamie.Preszpan trzyma kształt. Niczym nie nasączam itp. Wszystko na sucho.

Jarosłav- z fornirem żaden kłopot. Kolory i arkusze jakie sobie życzysz. Ja na pokład chciałem teak ale będę ciął i grawerował ze sklejki lotniczej 0,4 lub 0,5 mm grubości. Potem zabejcuje w kolor teaku. W niedziele robię sobie próbkę jaki to wyjdzie. Najpierw szablony żeby wszystko idealnie pasowało a potem po sprawdzeniu już z docelowego materiału.

--
Sklejacz

 
12-04-19 19:54  Odp: [R] Pancernik Bismarck od podstaw 1:100
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak masz dobre źródełko do pozyskania fornirów w ilościach "modelarskich" noo to super :) Choć to nie moja bajka i tematyka też nie moja to będę tu do Ciebie czasami zaglądał bo skala przedsięwzięcia robi wrażenie i liczę, że wytrwasz w tym wyzwaniu do końca. Powodzenia w dalszych pracach!
Zdrów!

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024