FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-03-17 19:42  [Technika] Gdzie można kupić "korek" dla goleni podwozia samolotów?
Left Eye   

Witam

Mam pytanie. Gdzie można dostać "korek" albo podobną rzecz do umocowania goleni podwozia w modelach samolotów?(zalecane m.in. przez MM).

A może znacie inne patenty aby to wykonać?

--

 
13-03-17 19:51  Odp: [Technika] Gdzie można kupić "korek" dla goleni podwozia samolotów?
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Korek można kupić w monopolowym, razem z winem.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
13-03-17 19:52  Odp: [Technika] Gdzie można kupić
FloggerB   

Ja wklejam kilka płatków dociętej i wyprofilowanej tekturki i w powstałym czymś takim jak sklejka wiercę otworek- znacznie mocniejsze od korka który w rzeczywistości jest niestabilnym i wcale nie takim dobrym do utwierdzania goleni materiałem.
Polecam eksperymentowanie - radość sukcesów i porażek.

Post zmieniony (13-03-17 19:56)

 
13-03-17 19:59  Odp: [Technika] Gdzie można kupić "korek" dla goleni podwozia samolotów?
Left Eye   

OK dziękuje za rade z monopolowym. Faktycznie można tam kupić tylko jak jeden koreczek na jedno kółko drugi koreczek na drugie kółko to wychodzą już dwa winka :) Obym się tylko nie rozpił ;) Na całe szczęście na allegro można za nieduże pieniądze kupić 100 koreczków.

Pozdrawiam

duch

--

 
13-03-17 20:02  Odp: [Technika] Gdzie można kupić "korek" dla goleni podwozia samolotów?
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

To był żart, w 1001 drobiazgów, czyli takim z artykułami gospodarstwa domowego widziałem duże korki chyba do butli na wino. Średnice miały pewnie z 8 cm.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
13-03-17 20:07  Odp: [Technika] Gdzie można kupić "korek" dla goleni podwozia samolotów?
Left Eye   

A ja nie żartuje ;) Ale dzięki za nakierowanie mnie gdzie tego szukać.

--

 
13-03-17 20:16  Odp: [Technika] Gdzie można kupić "korek" dla goleni podwozia samolotów?
Left Eye   

Spoko drocze się tylko. Lubie wino ale pijakiem nie jestem.

--

 
13-03-17 20:37  Odp: [Technika] Gdzie można kupić "korek" dla goleni podwozia samolotów?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Korek naturalny nie jest dobry, bo się może kruszyć. Szukaj win z korkiem z tworzywa!

 
13-03-17 20:41  Odp: [Technika] Gdzie można kupić
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Na zdjęciach chciałem pokazać jak wkleiłem podwozie bo w centropłacie nie ma żadnych wzmocnień. Po prostu pomiędzy górne i dolne pokrycie wkleiłem długie tulejki papierowe - muszą być dobrze wklejone zarówno do górnego jak i do dolnego pokrycia. Podwozie jest włożone w tulejki bo tak jest łatwiej ustawić je przy wklejaniu. Po wklejeniu tulejki są obcinane na równo z dolnym pokryciem i w ten sposób mam dość mocne obsadzenie (mocowanie) podwozia. Druty podwozia są wklejone w tulejki SG.



Ten opis jest z budowy Junaka

--

Post zmieniony (13-03-17 20:42)

 
13-03-17 23:10  Odp: [Technika] Gdzie można kupić "korek" dla goleni podwozia samolotów?
kari   

duch, proponuję piankę montażową, ale stosować trzeba bardzo ostrożnie (malutki kleksik),
bo niewielka ilość potrafi "napompować" skrzydełko ;-)
--------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024