FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-03-17 21:43  [G]Kanone 18 1:25 GPM w standardzie
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witajcie. Chciałbym dziś przedstawić Wam owoc 6-miesięczej pracy (kawał życia hihihi). Jak w tytule, niemieckie ciężkie działo z II wojny światowej. W modelu przerażała mnie kolorystyka -z moich dotychczasowych doświadczeń wywnioskowałem, że szarość wehrmachtu wymaga znacznej czystości wykonania, ale nie taki diabeł straszny... Użyta pactra (feldgrau) okazała się ciut za ciemna, także jak ktoś planuje się za ten model zabierać niech poświęci dużo czasu na testy i wybierze najlepszy odcień.
Kilka słów o samym modelu. Opracował: Paweł Jaszczak -gdybym kiedyś miał okazje postawić temu Panu piwo to się nie zawaham ...może nawet dwa, albo trzy ...albo tyle ile będzie trzeba by dał się namówić na projekt LeIG 18, porządnego Zis-a 3, czy jakąś włoszczyznę. Ten projekt to kawał dobrej roboty. Początkowo model przeraża, szczególnie instrukcja, ale z biegiem czasu wszystko zaczyna się rozjaśniać i krok po kroku brnie się dalej. Uważać trzeba na grubość kartonu, jakaś połowa części, albo i więcej, musi być podklejona, więc to dość istotne. Szablonów do wykonania części z drutu jest mnóstwo, owszem, autor trochę przesadził, ale niektóre wzmocnienia mają sens; model w trakcie budowy staje się coraz cięższy i jest to solidne zabezpieczenie przed uszkodzeniem.
Podstawka mojego autorstwa. "Zieleń" składa się z 2 części i jak widać na zdjęciach, nie do końca ładnie ją połączyłem :). Planuję to zakryć jakimś osprzętem, nad którym jeszcze pracuję (pociski, łuski, pojemniki). I żebyście mnie tu zaraz nie zabili -podstawka ma charakter praktyczny, nie ma tworzyć dioramy. W robienie realistycznej trawy nigdy się nie bawiłem i nie zamierzałem improwizować.
"Szkoda, że nie zrobiłeś nitów" -powie ktoś. Owszem, szkoda ale za cienki jestem na to. Gdybym model malował (na to też jestem za cienki :) ) to inna sprawa. Zrobienie ich w standardzie puki co przekracza moje możliwości.

Ad rem:







I porównanie wielkości:


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
10-03-17 21:55  Odp: Kanone 18 1:25 GPM w standardzie
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Piękna robota. Gratulację. Mam u siebie w poczekalni Morsera tegoż autora tak że widząc twoją galerię jestem spokojny o jego sklejalność.

 
10-03-17 22:31  Odp: Kanone 18 1:25 GPM w standardzie
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania modelu. Dokładnie, czysto no i te świetnie wykonane wyoblenia. Pełen podziw dla Twoich umiejętności.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-03-17 22:34  Odp: Kanone 18 1:25 GPM w standardzie
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No ładny model. Co do retuszu pactrą to na fotkach nie widać jakichś problemów. Z dwojga złego to lepiej ciemniejszy retusz niż jasniejszy od druku.

 
10-03-17 23:14  Odp: Kanone 18 1:25 GPM w standardzie
Paweł63   

Perfect

 
11-03-17 08:49  Odp: Kanone 18 1:25 GPM w standardzie
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Piękny model.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
11-03-17 10:20  Odp: [G]Kanone 18 1:25 GPM w standardzie
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Robi wrażenie :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
11-03-17 11:35  Odp: [G]Kanone 18 1:25 GPM w standardzie
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ciekawy, nietuzinkowy model dodatkowo wymagający precyzji, bo wykonany w standarcie, czyli kawał pięknej fujarki na dioramie. Ogląda się z przyjemnością.
Gratulacje!!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
11-03-17 12:39  Odp: [G]Kanone 18 1:25 GPM w standardzie
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jednym słowem, mistrzostwo!
Takie sklejanie w standardzie można podziwiać godzinami...
Moje gratulacje!

 
11-03-17 20:48  Odp: [G]Kanone 18 1:25 GPM w standardzie
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Piękny model a projektant godny polecenia.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024