FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-03-17 15:47  [R/G] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Aby tradycji stało się zadość rozpoczynam budowę kolejnego modelu (mam już pływadł, latadło). Wszystko po to, aby jak zmęczy lub zniechęci mnie jakiś model to zamiast go niszczyć to przerzucam się na kolejny. Polskie czołgi zawsze mi się podobały i to fajne malowanie. Miałem do wyboru 7TP lub 4TP i zamiast wybrać łatwiejszy pokusiłem się na bardziej rozbudowany układ jezdny i chyba już zaczynam żałować. Widziałem model zbudowany przez Jaśka wiec wiem, że można go skleić.
Przy okazji czy ktoś wie o co chodzi z tą erratą bo gdzieś o niej czytałem ale nie do końca wiem co jest nie tak z modelem.

Jak na razie wszystko pasuje, podoba mi się sposób zamontowania błotników, chociaż w moim przypadku musiałem docinać części przykrywające od góry kadłub właśnie o grubość błotników. Niestety w moim modelu są różnice w nasyceniu koloru zielonego, ale ponieważ elementy te są połączone pod kątem to gra światła troszkę je równoważy.
Oto moje wypociny:



















--

Post zmieniony (13-12-18 17:35)

 
18-04-17 17:38  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

troszeczkę ruszyłem z budową doszło mocowanie błotników oraz koła podtrzymujące. wszystko pasuje świetnie jestem pod wrażeniem. Jedyne co mi nie odpowiada to rozmieszczenie na kartce tych małych pierścieni do przyklejenia do boku kółek. Powinien być pomiędzy nimi dystans około 3 mm tak aby można było rozdzielić je na mała kwadraty potem wyciąć środki i nakleić na pełne kółko i dopiero wtedy wyciąć po zewnętrznej. Dzięki temu łatwiej było by wycentrować je i szlifować. A tak niestety cienkie paski deformują się i wyglądają na wymęczone. Ogólnie jestem z nich zadowolony jak na standard to chyba mogą być. zwłaszcza, że w oglądanych relacjach najczęściej są modyfikowane. Zrobiłem również otwierane drzwiczki kierowcy. Tak mnie fantazja poniosła.
Teraz pora ruszyć troszkę Messerka, więc następna aktualizacja za jakiś czas.





--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
13-08-17 16:22  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dorobiłem koła napędowe, sporo dłubaniny i popełniłem błąd za bardzo wysuwając piastę koła przez co zabrakło mi jej z tyłu i muszę dorobić dystans, aby koło nie przylegało do mocowania (przekładni) . Dodatkowy babol to udało mi się niechcące (podczas przymiarki) wrzucić drucik do otworu w kadłubie i teraz mam grzechotkę.
Ruszyłem również gąsienicę, to jednak drobnica. Podczas przymiarki okazało się, że zęby na kole są za grube i muszę je jeszcze opiłować, aby chciały wejść w otwory gąsek.







--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
14-08-17 16:08  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dzięki za propozycję. Z chęcią skorzystam bo i tak będę malował, a na razie nie na dzióbałem ich dużo.

 
15-08-17 14:55  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dzięki, dotarło. Na jakiej gramaturze to wydrukować? 160 wystarczy, czy jednak 200, bo te z wycinanki wydają mi się troszkę cienkie. O ile przy ożebrowaniu to zaleta to przy bazie wygląda troszkę wiotko. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

 
17-10-17 16:49  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 





Nowa porcja zdjęć. wszystkie kółka już wydziobałem i skleiłem zostały mi tylko :-) wózki i gąski i podwozie będzie gotowe. Sklejało się wszystko bez problemu (tylko paski żeberek koła napinającego, były ciut przy długie), ale liczba małych kółeczek do wycięcia może zniechęcić.
Przepraszam za kurz na kadłubie. Odkurzę go gdy wrócę do jego wyposażania i onitowywania.

 
28-01-18 16:12  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Już dawno miałem wstawić te zdjęcia ale jakoś zwlekałem ,zwlekałem i w końcu zapomniałem. Nie jestem jakoś szczególnie dumny z efektu. Niestety popełniłem na starcie błąd Przeginając centralną część wahacza w złą stronę i podklejenie jej wzmocnienia odwrotnie i dlatego po wszystkim musiałem ją przenicować i wygląda strasznie wymęczoną. Ogólnie wahacze składają się z wielu małych części i trudno utrzymać symetrię.






Właśnie zabieram się za obudowy i resor. mam nadzieję że przy tej sesji postawię już czołg na koła, a może i na gąsienice (przynajmniej jedną stronę).

 
04-03-18 16:02  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Zawieszenie przygotowałem. Taka drobnica to droga przez mękę dla mnie. Nie ustrzegłem się kilku błędów, dlatego niektóre wózki wyglądają troszkę koślawo. Niestety nie dałem rady zrobić całej gąsienicy na jedną stronę dlatego tylko położyłem ją na kołach. Wózki mam zdemontowane w pudełku, bo boję się, że przy dalszym montażu je uszkodzę, a ich naprawa nie będzie łatwa.





--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
05-03-18 07:21  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dzięki za słowa otuchy. Faktycznie strasznie mozolna ta robota przy dzióbaniu tych detali i gąsek, ale mi się szczególnie nie śpieszy, bo nie mam miejsca na trzymanie większej kolekcji. Co do problemów z symetrią to nie wpadłem na pomysł, żeby zaznaczyć na elementach gdzie góra a gdzie dół co lewe i co prawe i gdy wszystko wyciąłem to miałem kłopot, aby się połapać, bo różnice są nie wielkie i wszystko wyszło dopiero przy sklejaniu elementów w całość, czyli za późno. Dobry modelarz powinien mieć takie nawyki ułatwiające pracę, ale ja jeszcze cały czas się uczę. Szkoda, że nie było to oznaczone na części przy projektowaniu, ale same części są wyrysowane bardzo dobrze.

Messer - otoczyłem koło gąsienicą. Tak więc wiem, że to wykonalne, ale wymaga to dokładnego wypiłowania otworów w gąskach. To zostawiam sobie, jak już będą miał całą gąsienicę.

 
28-04-18 14:54  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Mam pytanko dla fachowców o czołgów. Postanowiłem zrobić mechanizm obrotu wieży, ale naszły mnie wątpliwości, gdzie ten obrót powinien mieć miejsce? Zestaw składa się z trzech części: wieży, czegoś w rodzaju okrętowej barbety i kadłuba. Daje to dwie płaszczyzny do rozważenia:
1. Pomiędzy kadłubem a barbetą z doklejoną na niej wieżą. Tak to pokazuje opracowanie tylko, że wtedy nity narysowane (i naklejone) przeszkadzają w przyleganiu do siebie elementów i po ca wieża została tak dziwnie podzielona?
2. Pomiędzy barbetą naklejoną na kadłub a wieżą. gdzie takich problemów nie ma , tylko gdzie jest prawda historyczna.
Tradycyjnie, aby sobie utrudnić życie i mieć jedyny "tak" zbudowany model dorobiłem możliwość poruszania lufą w pionie oraz otwierany właz dowódcy.

Oto kilka zdjęć poglądowych:



--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024