FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-03-17 21:43  [G]Kanone 18 1:25 GPM w standardzie
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witajcie. Chciałbym dziś przedstawić Wam owoc 6-miesięczej pracy (kawał życia hihihi). Jak w tytule, niemieckie ciężkie działo z II wojny światowej. W modelu przerażała mnie kolorystyka -z moich dotychczasowych doświadczeń wywnioskowałem, że szarość wehrmachtu wymaga znacznej czystości wykonania, ale nie taki diabeł straszny... Użyta pactra (feldgrau) okazała się ciut za ciemna, także jak ktoś planuje się za ten model zabierać niech poświęci dużo czasu na testy i wybierze najlepszy odcień.
Kilka słów o samym modelu. Opracował: Paweł Jaszczak -gdybym kiedyś miał okazje postawić temu Panu piwo to się nie zawaham ...może nawet dwa, albo trzy ...albo tyle ile będzie trzeba by dał się namówić na projekt LeIG 18, porządnego Zis-a 3, czy jakąś włoszczyznę. Ten projekt to kawał dobrej roboty. Początkowo model przeraża, szczególnie instrukcja, ale z biegiem czasu wszystko zaczyna się rozjaśniać i krok po kroku brnie się dalej. Uważać trzeba na grubość kartonu, jakaś połowa części, albo i więcej, musi być podklejona, więc to dość istotne. Szablonów do wykonania części z drutu jest mnóstwo, owszem, autor trochę przesadził, ale niektóre wzmocnienia mają sens; model w trakcie budowy staje się coraz cięższy i jest to solidne zabezpieczenie przed uszkodzeniem.
Podstawka mojego autorstwa. "Zieleń" składa się z 2 części i jak widać na zdjęciach, nie do końca ładnie ją połączyłem :). Planuję to zakryć jakimś osprzętem, nad którym jeszcze pracuję (pociski, łuski, pojemniki). I żebyście mnie tu zaraz nie zabili -podstawka ma charakter praktyczny, nie ma tworzyć dioramy. W robienie realistycznej trawy nigdy się nie bawiłem i nie zamierzałem improwizować.
"Szkoda, że nie zrobiłeś nitów" -powie ktoś. Owszem, szkoda ale za cienki jestem na to. Gdybym model malował (na to też jestem za cienki :) ) to inna sprawa. Zrobienie ich w standardzie puki co przekracza moje możliwości.

Ad rem:







I porównanie wielkości:


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G]Kanone 18 1:25 GPM w standardzie  nowe
Guciu 3210 10-03-17 21:43
 Odp: Kanone 18 1:25 GPM w standardzie  nowe
Krys 435 10-03-17 21:55
 Odp: Kanone 18 1:25 GPM w standardzie  nowe
Borowy 418 10-03-17 22:31
 Odp: Kanone 18 1:25 GPM w standardzie  nowe
ABC 312 10-03-17 22:34
 Odp: Kanone 18 1:25 GPM w standardzie  nowe
Paweł63 296 10-03-17 23:14
 Odp: Kanone 18 1:25 GPM w standardzie  nowe
Endrju 301 11-03-17 08:49
 Odp: [G]Kanone 18 1:25 GPM w standardzie  nowe
Viking_BB 518 11-03-17 10:20
 Odp: [G]Kanone 18 1:25 GPM w standardzie  nowe
Piterpanzer 386 11-03-17 11:35
 Odp: [G]Kanone 18 1:25 GPM w standardzie  nowe
Tommy T.B. 323 11-03-17 12:39
 Odp: [G]Kanone 18 1:25 GPM w standardzie  nowe
Krystian 371 11-03-17 20:48

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024