FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
06-04-17 19:05  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Z tymi wlotami to niech tak już zostanie, cóż mam poradzić jak jest taka "huzia na Józia". :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-04-17 20:07  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA nie huzia na Józia, tylko my chcemy mieć maksymalnie prosty w montażu model :-) Taki Wasiakolot. Nie bądźmy tacy egoiści i dajmy coś początkującym "małymMODELARZOM", co będzie ich cieszyć, po niezbyt długim i trudnym klejeniu ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-04-17 20:16  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonujesz ten model. A i sam śmigłowiec w tym malowaniu jest świetny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-07-17 22:12  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dawno mnie tu nie było.

Jak już pisałem wcześniej pozostałe do doklejenia części to sama drobnica, przy czym jest ona nie mniej czasochłonna niż reszta modelu. Łatwe ale nadziubdziać się trzeba.



Te i jeszcze kilka elementów na wspólnej fotce. I nie wyciętych jeszcze jest kilka - brakuje osi wirnika głównego, głowicy wirnika ogonowego, osłony wirnika głównego, wahaczy podwozia głównego, sonaru i takich tam.



Ponieważ Photobucket jest potwornie irytujący i w obecnym wydaniu przytłacza szambem reklamowym - znacie jakąś dobrą alternatywę gdzie można założyć konto i tworzyć swoją bibliotekę zdjęć, generować miniaturki i wrzucać na forum?

 
03-07-17 06:33  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ten model jest piękny. Jakby wyszedł gdzieś nawet jako tylko 50 tka to zaraz biorę i kleję.

 
03-07-17 07:17  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Bardzo fajny model. Świetnie się prezentuje nawet w skali 1:50. Jednak mnie bardziej interesuje inny Twój projekt - Ty dobrze wiesz jaki:)

Co do Photobucketa to on u mnie już jakiś czas temu przekroczył "cienką czerwoną linię".
Przeszedłem na Postimage - https://postimage.io/?lang=polish. Powoli, ale systematycznie przerzucam moje galerie.

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (03-07-17 07:19)

 
03-07-17 07:28  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Malowanie jest tak fajne że chyba nawet w tej skali się na niego skusze

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
09-07-17 20:43  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Gotowe podwozie, jeszcze nie wklejam na stałe w kadłub bo jest dość delikatne i przymierzając inne rzeczy mógłbym coś uszkodzić. Zostanie na koniec. Głowica wirnika głównego też narazie powstaje osobno.



Boczne gondole z pływakami i statecznik poziomy trafiły na swoje miejsce.



Zarejestrowałem konto na flickerze ale zanim nie obczaję jak zrobić klikalne miniaturki to wrzucam jeszcze na photobucket.

 
10-07-17 21:48  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ajajajaj... Nie mogę się doczekać końca klejenia :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-07-17 01:17  Odp: [R] Mil Mi-14PŁ 1:50
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Głowica wirnika skończona, łopaty też. Pozostaje nadziać jedno na drugie:



Na ogonie znalazła się przekładnia końcowa wirnika ogonowego:



I gotowe wszystkie cztery golenie podwozia. Przednie musiałem poprawić bo początkowo zrobiłem je na papierze 80g i wyszły zwyczajnie za cienkie:



I taka ogólna fotka modelu który jest w zasadzie gotowy. Pozostaje tylko polakierować błyszczącym akrylem żeby nieco chronił druk, sprawdzić trzy razy czy niczego nie brakuje, czy wszystko jest wyretuszowane, sprawdzić spisaną listę błędów i poprawek czy wszystko jest już poprawione i takie tam:



Galerię z prawdziwego zdarzenia wrzucę i dodam znacznik [G] jak będę miał chwilę na zrobienie zdjęć w plenerze. Przygotowałem sobie podkład który muszę wydrukować i znaleźć jakieś dobre miejsce które da odpowiednie tło. Stojankę wzorowałem na zdjęciach z Google Maps bazy lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni.



Google Maps - Gdynia Oksywie

Na koniec mały spoiler co czeka następne w kolejce, relacja już wkrótce.



Dziękuję wszystkim kibicującym że dotrwali ze mną do końca (ile można kleić model 1:50??).

Kuba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024