FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
29-03-17 11:02  Odp: [Relacja]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Wbrew pozorom nie jest to specjalnie trudne. Grunt to wyciąć - później tylko troszkę BCG i samo się łączy.

--
imagination+extrapolation

 
29-03-17 14:38  Odp: [Relacja]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Reling. Słupki przykleiłem do szablonu za pomocą BCG i na tym ułożyłem poziome druty. Wyszło dosyć krzywo:


--
imagination+extrapolation

 
09-04-17 12:27  Odp: [Relacja/Galeria]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Po przerwie związanej z wyjazdem służbowym, wykonałem drugi reling i zamontowałem pozostałe elementy na kadłubie modelu. Uplastyczniłem też kolory przy pomocy suchych pasteli:







A tak wyglądało studio fotograficzne :)



Finalny kolor pokładu jest inny, zamieszczone w temacie tym foto archiwalne okrętów pokazują go jako zdecydowanie ciemny. Zdecydowałem na podobny do tego jaki jest w modelu I-58 (mojego z resztą autorstwa)

--

Post zmieniony (09-04-17 13:23)

 
09-04-17 15:03  Odp: [Relacja/Galeria]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Model świetny!
Kolory żywsze dzięki tym pastelom ;)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
09-04-17 15:25  Odp: [Relacja/Galeria]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Dziękuję. Pastele zdecydowanie dają +20 do efektu (choć niekoniecznie do jakości odwzorowania - mam tego świadomość).

Widziałem, że tutaj już kolega Ruteq w swoim modelu uss pancernika zaproponował "brudzenie" na poziomie szaty graficznej.
I bardzo bardzo dobrze, nie mniej jednak co innego nakład 1000egz. tak samo "pobrudzonych" modeli, a nakład 1000egz. pobrudzonych kustomowo.

--

Post zmieniony (09-04-17 15:25)

 
09-04-17 18:24  Odp: [Relacja/Galeria]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Wielkie gratulacje za kontynuację i rozbudowę kolekcji.
Piękna robota.
To jeden z trzech - będą pozostałe?
Powodzenia w kolejnych projektach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
09-04-17 20:14  Odp: [Relacja/Galeria]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Witam Szanownego Kolegę!

Planowałem zbudować kioski wszystkich trzech wersji i zmieniać je zależnie od nastroju - ale takżem się rozpędził w budowie, że "Ż" postawiłem na pokładzie już posmarowany klejem. Zanim się zorientowałem, klej złapał na mocno i kiosku oderwać się już nie dało.

W związku z tym pozostaje tylko "Ż". Biorę się teraz za kontynuację Osy 205. Czy będą dalsze projekty?
Zapewne, mam na desce kreślarskiej niemal gotowy projekt współczesnego okrętu ale w 1/400.
Prosty, ale precyzyjny. A mam też zlecenie na 241.

--
imagination+extrapolation

 
12-04-17 18:33  Odp: [Relacja/Galeria]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Teledzin   

Fajny model.
Kiedy będzie wydany?

--
Sklejam, bo lubię...

 
12-04-17 18:36  Odp: [Relacja/Galeria]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

W najbliższym numerze specjalnym podejrzewam?

Co tam słychować, przyjacielu?

--
imagination+extrapolation

 
12-04-17 19:58  Odp: [Relacja/Galeria]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Świetny model. Trzeba będzie kupić ... pewnie nawet 3 sztuki, bo gdzie to tak tylko jednego. Ale najpierw muszę zrobić oba Foxtroty, które już czekają na swoją kolej :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024