FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
18-03-17 22:35  Odp: [Relacja]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zbieram materiały o tych okrętach, ale model będzie 1:100. Nie te oczy na takie maleństwa, ale tobie bardzo dobrze to wychodzi.

--
MiSza

 
18-03-17 23:06  Odp: [Relacja]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Dziękuję. Konstrukcja modelu jest bardzo prosta (model też jest uproszczony), ale niestety poległem na jakości klejenia. Papier pomalowany werniksem nie chce się po prostu kleić... gdzieś jest błąd, albo klej albo werniks nie współpracuje.

--

Post zmieniony (18-03-17 23:07)

 
18-03-17 23:13  Odp: [Relacja]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dlatego ja nie impregnuję wycinanek. (Chyba się przez to co niektórym narażę :-))) Wydruki z drukarki lakierem akrylowym w sprayu.

--
MiSza

 
19-03-17 15:47  Odp: [Relacja]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Dziś montuję kil. Długie, wąskie elementy nie są łatwe w budowie. Płaska część denna jest naklejona na tekturę 1mm, ale szczególnego rodzaju. Nie jest to bowiem ta gąbczasta piwna tektura, a ciemnobrązowa, twarda i sztywna jak deska. Wąskie paski tektury 0.5mm wkleję do wewnątrz, pod krawędź aby zwiększyć powierzchnię styku:



Bardzo to pomaga w montażu do kadłuba. Tutaj gotowy kadłub z kilem, pod obciążeniem czymklowiek pod ręką:


--

Post zmieniony (19-03-17 15:50)

 
19-03-17 19:13  Odp: [Relacja]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Dołożyłem jeszcze dławice wałów napędowych, odbijacz rufowy, ster i belkę podpierającą ster:


--
imagination+extrapolation

 
20-03-17 02:07  Odp: [Relacja]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Zacnie Ci wychodzi ten model:)
Nic tylko podziwiać.

 
20-03-17 20:25  Odp: [Relacja]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Aaa jakoś nie jestem przekonany. Nie mniej jednak, dzisiejsza kontynuacja to stery głębokości i podpory wałów napędowych:


--
imagination+extrapolation

 
20-03-17 20:29  Odp: [Relacja]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie gadaj, mimo wszystko wygląda bardzo dobrze. Mógłbyś przywieść swoją kolekcję na konkurs do Inowrocławia

--

Post zmieniony (20-03-17 20:37)

 
20-03-17 20:42  Odp: [Relacja]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Cóż, z zasady nie uczestniczę w - przepraszam za słowo - spędach modelarskich. Co gorsza, nie mam kolekcji (oprócz kolekcji relacji na tym zacnym forum), ponieważ ukończone modele rozdaję chętnym :)
Z tego też powodu nie udała się moja próba zaistnienia w mediach telewizyjnych - "kamera kocha formę" a ja nie miałem co pokazać :) Co za ironia losu...

--
imagination+extrapolation

 
20-03-17 20:44  Odp: [Relacja]Okręty podwodne OORP Ryś, Żbik, Wilk, skala 1/200
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ale Wilka mimo wszystko mógłbyś pokazać. Zasługuje na to....:-)))

--
MiSza

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024