FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-03-17 20:58  [G] Warhammer 40k – Ciężki myśliwiec Thunderbolt
som11 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 5

Witam wszystkich.

Dzisiaj przedstawiam model ciężkiego myśliwca o nazwie „Thunderbolt” z gry Warhammer 40k. Model jest darmowy, pobrałem go z tej strony
[http://vk.com/album-28784290_147338158]
Do sklejenia mamy trzy wersje do wyboru, tzn. trzy różne kabiny i numery na stateczniku pionowym (5, 4, 8). Model zaliczam do łatwych, ma prostą konstrukcję, ale skąpa instrukcja utrudnia trochę jego sklejenie. Musiałem się posiłkować zdjęciami modeli plastikowych, kartonowych jest mało.
Od siebie dodałem nity, jedne naklejane, w dwóch różnych rozmiarach, drugie wyciskane. Przy wlotach powietrza do silników( cz.28a) wyciąłem ciemniejsze pola i zakleiłem od tyłu czarnym kartonem. Kołpaki wirników (cz. 28B) zrobiłem z papieru metodą na serpentynę. Następnie pomalowałem ciemnoszarym Humbrolem. Stronę nr. 9 musiałem wydrukować drugi raz (trochę w innym odcieniu), ponieważ skopałem część 2 (nie mogłem dobrze jej dopasować do tylnej części 1, za dużo ją poprzycinałem). Z dodatkowych części podokładałem tu i ówdzie np. przy części 7, nr 8, od spodu modelu (część 1). Elementy nr. 41 zastąpiłem karbowanymi kawałkami ze słomek do picia. Do części 25b (tylny wylot z silnika) dodałem pierścień z szarego kartonu – jak w plastikowej wersji. Spód części 34 podkleiłem kartonem barwionym na wskroś w kolorze zbliżonym do wierzchniej powierzchni elementu, następnie wyciąłem czarne pola nad bocznymi wylotami silników. Cały model przetarłem suchymi pastelami z firmy CREADU i natrysnąłem kilka warstw fiksatywy. W opracowaniu nie ma podstawki, więc ją sobie dorobiłem z tektury i czarnego papieru.







Post zmieniony (14-07-19 22:06)

 
05-03-17 22:08  Odp: [G] Warhammer 40k – Ciężki myśliwiec Thunderbolt
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Sorry, ale co to za strona ze zdjęciami, bez polubienia której nie mogę się przyjrzeć detalom ? Aaaa... fotosik... nie lubię jak ktoś mi coś narzuca...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
05-03-17 22:47  Odp: [G] Warhammer 40k – Ciężki myśliwiec Thunderbolt
Roberto   

Podoba mi się , twoje wykonanie tego ciężkiego myśliwca .
A zatem ... " Ku Chwale Imperatora " i ruszaj w bój z orkami , bracie " som11 " ;-)

--
Pozdrawiam .

 
06-03-17 14:11  Odp: [G] Warhammer 40k – Ciężki myśliwiec Thunderbolt
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kilminster - popieram w 100% Też nie obejrzałem dużych zdjęć bo nie toleruję cwaniactwa.

 
06-03-17 14:40  Odp: [G] Warhammer 40k – Ciężki myśliwiec Thunderbolt
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Fajny pomysł z tymi słomkami!

Co do fotosika - jaki problem? Ja powiększam i jest OK (i to jako niezalogowany).
Uważam, że w tej chwili NAJGORSZYM serwerem do zdjęć jest photobucket. Na jedno zdjęcie czeka się kilkadziesiąt sekund, a za chwilę wjeżdża na nie wieeeelka wkur...ąca reklama. Apel - nie korzystajcie z photobucketa! Niech to będzie jakieś wstaw.org czy cokolwiek - proste, nie trzeba zakładać konta i nie wjeżdżają reklamy.

Som11 - jest też patent, żeby z fotosika odpalać z miniatury "gołe" zdjęcie, tzn bez otoczki i reklam. Trzeba tylko pogrzebać w kodach do zdjęcia, wybrać pełny rozmiar na forum a w samym wpisie tutaj dodać przed .jpeg literkę "m".
Klik na miniaturkę spowoduje uruchomienie zdjęcia z fotosika, ale bez niechcianych dodatków.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
06-03-17 15:09  Odp: [G] Warhammer 40k – Ciężki myśliwiec Thunderbolt
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tomex - "Dołącz do nas (kliknij)" to jest według Ciebie OK?

A co do photobucketa - używałem go przez lata do umieszczania ilustracji do moich Opowieści i nikt się nie skarżył ani na długie czekanie (kilkadziesiąt sekund?) ani na reklamy - a już zwłaszcza wieeeeeeeeeelkie.

Przed chwila sprawdziłem na jednej z moich fotek. Powiększone zdjęcie ukazało się po SIEDMIU sekundach i było bardzo duże. Pod spodem trzy malutkie reklamy.

 
06-03-17 15:21  Odp: [G] Warhammer 40k – Ciężki myśliwiec Thunderbolt
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

@Akra - możesz też kliknąć "jestem już fanem" i również zniknie ten komunikat. Co do zdjęć na photobucket (też go używałem/używam od wielu lat, niestety od niedawna jest znaczeni gorzej)- mam tak samo jak Batonus, po dłuższej chwili pokazuje się fotka, by po kolejnych sekundach zostać przysłonięta pełnoekranową reklamą... Szybciej mi idzie z fotosikiem mimo wszystko.

--

Post zmieniony (06-03-17 15:22)

 
06-03-17 15:26  Odp: [G] Warhammer 40k – Ciężki myśliwiec Thunderbolt
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetny model. Podoba mi się jak go wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-03-17 15:58  Odp: [G] Warhammer 40k – Ciężki myśliwiec Thunderbolt
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Możesz sprawdzić na zdjęciach z moich Opowieści '- ŻADNE ZDJĘCIE NIE JEST PRZYKRYWANE REKLAMĄ :-)

Ale chyba zaśmiecamy wątek naszemu Koledze :-)

 
06-03-17 18:12  Odp: [G] Warhammer 40k – Ciężki myśliwiec Thunderbolt
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

To może zanim mod posprząta, to dokończę o co mi chodzi. Akra, oto jak otwierają się Twoje (i nie tylko Twoje!) zdjęcia umieszczone na photobucket:



a tu oryginalny link: http://s1200.photobucket.com/user/andrewkrasnicki/media/Teksty%2012/3%20A%20Union%20SS%20Co%20publicity%20post-card%20of%20Wahine_zpsmiakixl7.jpg.html

Przy ponownym wyświetleniu fotki reklama nie wyskakuje, ale zazwyczaj oglądam fotki po raz pierwszy ;)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024