Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 354

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - FORUM MODELARZY KARTONOWYCH - Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
           

FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
01-02-17 19:06  [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

AHOJ!

Dziś chcemy Wam zakomunikować, że wiosną 2017 roku na rynku modelarskim pojawi się nowy model kartonowy SZKUTNIKA. Będzie to lotniskowiec amerykański USS „HORNET” (CV-8).

USS „Hornet” (CV-8) jest okrętem ogólnie znanym, mocno zaprawionym w bojach. Opisywanie przebiegu służby tej jednostki w zapowiedzi modelu kartonowego jest więc zbyteczne.
Najbardziej znaną akcją w jakiej USS „Hornet” brał udział, był rajd płk. J.H. Doolittle na Tokio. Właśnie to wydarzenie spowodowało, że załoga Szkutnika postanowiła uwiecznić ten lotniskowiec w kartonie. Przyczynił się do tego również przepiękny kamuflaż, jaki w tym okresie nosił okręt.
Okręt nosił kamuflaż modyfikowany „MS-12” od początku 1942 r. do momentu zatopienia, czyli do 26 października 1942 roku. Wykorzystując ten fakt, prezentowany model kartonowy zrobiony jest w ten sposób, że można go sobie wykonać na okres jednej z trzech bitew, w których USS „Hornet” brał udział. Do wyboru mamy: Rajd na Tokio, bitwa pod Midway oraz bitwa pod Santa Cruz.
W modelu wystarczy jedynie dopasować typy, malowanie i ilość samolotów na pokładzie oraz przykleić właściwy radar (w rajdzie na Tokio na USS „Hornet” był zainstalowany jeszcze radar starego typu).

Model USS „Hornet” został opracowany w skali 1:200 przez międzynarodową grupę miłośników okrętów amerykańskich na podstawie wszelkich możliwych do zdobycia obecnie materiałów.
Szczególne podziękowania pragniemy złożyć kolegom, shiploverom pracującym w Archiwum US Navy oraz w National Museum of American History w Waszyngtonie, za udostępnienie dokumentacji stoczniowej i innych cennych archiwalnych materiałów dotyczących jednostki (niektóre do tej pory nie publikowane), oraz za wszelką pomoc okazaną podczas realizacji projektów okrętowych.

Projektantem modelu USS „Hornet” jest ADAM RUTKOWSKI. Na forach modeli kartonowych udziela się on pod nickami: ADAM12 i RUTO88. Adam znany jest z tego, że swoje modele kartonowe buduje sam od podstaw. Bardzo rzadko korzysta z gotowych wydrukowanych wycinanek.
Modele Adama Rutkowskiego można oglądać na wielu konkursach modelarskich. Jego prace zostały dostrzeżone i nagrodzone między innymi na Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Świata.
Po wielu prośbach i groźbach udało nam się w końcu namówić Adama, by modele kartonowe, które buduje od podstaw dla siebie, udostępnił do klejenia również innym modelarzom okrętowym. USS „Hornet” to debiut wydawniczy Adama.

RUTKOWSKI MODEL to modele kartonowe jednostek pływających zaprojektowane dla modelarzy przez modelarza. Każdy model jest zaprojektowany i sklejony przez autora przede wszystkim dla siebie, dla własnej satysfakcji. Dopiero w drugiej kolejności jest on modyfikowany i udostępniany innym modelarzom do sklejania. Taki sposób podejścia do sprawy gwarantuje najwyższą jakość produktu.
Oprócz ogólnie przyjętych standardów jak bazowanie na dokumentacji stoczniowej, pomoc ekspertów podczas projektowania modelu, dbałość o szczegóły, jak najwierniejsze odtworzenie oryginału w pomniejszonej skali, …, model jest tak zaprojektowany, by pomimo dość dużej detalizacji, mogła go wykonać jak największa grupa modelarzy. RUTKOWSKI MODEL pozwala na niwelowanie drobnych uchybień i niedociągnięć, jakie mogą pojawić się podczas klejenia modelu przez mniej doświadczonych modelarzy.
Wycinanka zaprojektowana przez Adama zawiera duży zapas kolorów oraz zdublowane drobne części, które są trudne w wykonaniu. Autor pomyślał również o błędach jakie mogą wystąpić podczas klejenia kadłuba. Elementy poszycia dennego kadłuba oraz elementy burt są specjalnie wykreślone za duże (za długie), by te ewentualne błędy wyeliminować. Właściwe miejsce przycięcia detali (planowane krawędzie) zaznaczono pionowymi kreskami. Dodatkowo w modelu zostało zaprojektowane podposzycie kadłuba ( jako część szkieletu), które doskonale eliminuje powstawanie tak zwanych „krowich żeber”.
Instrukcja montażowa jest obszerna i przejrzysta. Kolorem czerwonym oznaczono wszystkie dodatkowe elementy modelu jakie według szablonów należy wykonać we własnym zakresie lub skorzystać z dostępnych dodatków do modelu. Zielonym kolorem zaznaczono olinowanie okrętu.
Cały model podzielono na segmenty, które w znaczny sposób ułatwiają sklejanie modelu. Sklejamy poszczególne detale w danym segmencie według podanej numeracji. Następnie gotowe segmenty sklejamy ze sobą tworząc model. Dzięki podziałowi modelu na segmenty, uniknięto trzycyfrowej numeracji detali. W każdym segmencie numeracja zaczyna się od początku, czyli od części numer 01.
Od czerwca 2013 roku na Konradusie prowadzona jest RELACJA z budowy „Horneta” w skali 1:300. Było więc sporo czasu by zabrać głos i wypowiedzieć się na temat modelu. Wielu forumowiczów brało czynny udział w dyskusji, za co im bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również tym osobom, które zechciały podzielić się swoją wiedzą, uwagami i spostrzeżeniami na temat modelu prywatnie, drogą mailową. Między innymi dzięki nim powstało to, co powstało.

Na ostatnim konkursie w Przeciszowie była możliwość porozmawiania z autorem projektu oraz możliwość obejrzenia próbnego wydruku kartonówki. Wielu z Was już wie jak z grubsza będzie ta wycinanka wyglądała.

Ze względu na bardzo dużą detalizację model przeznaczony jest raczej dla doświadczonych modelarzy, posiadających pewien bagaż doświadczeń modelarskich, chociaż osoby cierpliwe, średnio doświadczone, także powinny sobie poradzić z jego sklejeniem. Dla modelarzy mniej cierpliwych Szkutnik przygotował wiele dodatków które ułatwią pracę, i zdecydowanie skrócą czas klejenia modelu.

Przejdźmy do opisu samej wycinanki.

INFORMACJE OGÓLNE:

Model przedstawia okręt w skali 1:200. Wycinanka w formacie A3 zawiera krótki opis jednostki, 50 arkuszy z częściami do wycięcia, oraz 13 stron rysunków montażowych. Elementy do wycięcia wydrukowane zostaną na 4 różnych grubościach papieru. Takie rozwiązanie jest wynikiem dyskusji, jakie zostały przeprowadzone z modelarzami podczas konkursów i spotkań modelarskich. I tak dla przykładu samoloty zostaną wydrukowane na papierze o gramaturze 120 g, aby wycięte detale dały się w łatwy sposób formować, a jednocześnie trzymały odpowiednią sztywność. Nowością na rynku będzie zapewne wydruk elementów szkieletu i pokładu na papierze samoprzylepnym. Wiadomo większości modelarzom, że zbyt duża ilość kleju nałożona na dużą powierzchnię papieru po wyschnięciu może spowodować deformację elementów. Szkielet „Horneta” po złożeniu będzie miał długość ponad 115 cm. Sporo. Modelarzom mniej doświadczonym, którzy zechcą sami wykonać model (BEZ KORZYSTANIA Z GOTOWYCH ZESTAWÓW LASEROWYCH) łatwiej będzie w ten sposób utrzymać wymiary i symetrię kadłuba.

OKŁADKA:

Ilustrację na okładkę namalował GRZEGORZ NAWROCKI.W wycinance znajduje się także obraz – niespodzianka namalowany przez samego projektanta modelu. Swoją drogą nikt z załogi Szkutnika nie podejrzewał, że Adam oprócz zdolności modelarskich posiada także talent malarski.


RYS HISTORYCZNY:

Historię USS „Hornet” przedstawi ANDRZEJ KRAŚNICKI, znany wszystkim forumowiczom nasz dziejopisarz marynistyczny: AKRA

SZKIELET:

Szkielet kadłuba jest tak pomyślany (podział wzdłużnicy wzdłuż głównej wodnicy pływania), by można było wykonać model lotniskowca z pełnym kadłubem lub w wersji „water line”, czyli do linii wodnej.
Dla ułatwienia przyklejenia poszycia po obu stronach wręg będzie można dokleić wzmocnienia, które zwiększą nam pole klejenia. Doklejając wzmocnienia do wręg zwiększymy w ten sposób ich grubość z 1mm do 3 mm.


Osoby zainteresowane dodatkowymi wzmocnieniami kadłuba (podposzycie wypełniające kadłub), na życzenie otrzymają od nas bezpłatnie plik z rozrysowanym podposzyciem. Podposzycie będzie również dostępne jako jeden z dodatków do modelu (elementy cięte laserem).
Jak już wspomniano wcześniej elementy szkieletu zostaną wydrukowane na papierze samoprzylepnym, co ułatwi modelarzom utrzymanie symetrii i wymiarów kadłuba okrętu.

POSZYCIE KADŁUBA:


Dla wielu z Was będzie to zapewne spore zaskoczenie. Adam w swoim projekcie zastosował zupełnie nowy, INNOWATORSKI sposób projektowania poszycia kadłuba modeli jednostek pływających.
Poszycie kadłuba należy skleić zgodnie z załączoną instrukcją, czyli od dziobu i od rufy w kierunku śródokręcia. Poszczególne kawałki poszycia posiadają zapas (są szersze niż powinny), na wypadek powstania ewentualnych szpar między elementami wycinanki. Planowana krawędź części jest zaznaczona pionowymi kreskami. Dodatkowo jeden z elementów (cz. 31) posiada swój poszerzony zamiennik (cz.31a), tak by można było zniwelować ewentualne uchybienia, które mogą powstać na długości kadłuba. Zapas oklejki odcinamy dopiero po spasowaniu poszycia na modelu. Poszycie kadłuba sklejane jest na styk.
To jeszcze nie koniec. Obrysy detali poszycia wraz z numeracją zostały wydrukowane na odwrotnej stronie arkusza. Dzięki temu po wycięciu danego elementu na właściwej stronie arkusza nie mamy czarny śladów obrysu części.
Czy ten sposób projektowania poszycia kadłuba w jednostkach pływających się przyjmie? To już zależy tylko od Was drodzy Modelarze 

BURTY:

Burty podobnie jak części poszycia kadłuba są również trochę za długie. Właściwe miejsce przycięcia detali (planowane krawędzie) zaznaczono pionowymi kreskami. Zapas odcinamy dopiero po spasowaniu danego elementu burty do modelu.HANGARY:

USS „Hornet” jest chyba pierwszym modelem kartonowym lotniskowca, w którym pokazano nie tylko to, co dzieje się na pokładzie okrętu, ale również to co znajduje się pod nim.
Projektant modelu był tak namolny i upierdliwy w kwestii hangarów lotniczych, że nie było innej możliwości jak tylko zgodzić się z jego zdaniem. Późniejsze wypowiedzi forumowiczów w relacji z budowy modelu „Horneta” potwierdziły, że jest to właściwe rozwiązanie. Na szczęście dostęp do dokumentacji jednostki oraz sylwetka samego okrętu pozwoliły na pokazanie w modelu znacznie więcej, niż tylko opuszczane windy do wnętrza hangarów.
Modelarze oczywiście sami zadecydują, czy zechcą wykonać wnętrze lotniskowca w swoim modelu, czy też nie. Obie wersje sklejania hangarów (dla modelarzy „normalnych” i „normalnych inaczej”) zostały uwzględnione w projekcie Adama.

SAMOLOTY:

Samoloty jak wiadomo to podstawowe uzbrojenie lotniskowców. W przeciwieństwie do modeli lotniskowców wydawanych przez jedno z większych wydawnictw na rynku - model kartonowy Szkutnika zawiera nie jeden, nie dwa, ale pełen zestaw 88 samolotów jakie znajdowały się w rzeczywistości na okręcie. Są to samoloty typu: Wildcat – 36 sztuk, Dauntless – 21 sztuk, Devastator - 15 sztuk i Mitchell – 16 sztuk.

Malowanie samolotów na poszczególne bitwy:
1) W rajdzie na Tokio brały udział samoloty typu Mitchell oraz inne z biało-czerwonymi pasami na usterzeniu.
2) Pod Midway i Santa Cruz samoloty na usterzeniu nie posiadały już biało- czerwonych pasów. Posiadały natomiast powiększoną gwiazdę, bez czerwonego koła.Swego czasu w relacji Grupa uderzeniowa USN: …. Kolega Sven podjął dyskusję na temat indywidualnych oznaczeń, jakie posiadały niektóre samoloty stacjonujące na „Hornecie”. Do gustu Svena przypadło szczególnie malowanie jednego z samolotów typu Mitchel. Konkretnie chodzi o samolot B-25 z numerem 11czyli tzw. „Hari Carrier”.

Ktoś bardzo mądry kiedyś powiedział: Proście, a będzie Wam dane. I dlatego Sven, specjalnie dla Ciebie i innych kartonowych erotomanów prezent od Szkutnika – goła panienka z bombą namalowana na jednym z samolotów 89. Eskadry Rozpoznawczej kapitana C. Ross Greening’a. W skali 1:200 Ci, którzy mają słabszy wzrok, może wszystkiego dokładnie nie dostrzegą, ale w powiększeniu symbol wygląda następująco:Kilka innych samolotów w wycinance również otrzymało indywidualne malowanie (zgodne z oryginałami), na przykład „The Raptured Duck” z 95. Eskadry Bombowej podporucznika Ted W. Lawson’a wygląda tak:NADBUDÓWKA, UZBROJENIE, WYPOSAŻENIE POKŁADOWE:
Elementy te zaprojektowano zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, raczej bez większych udziwnień.Drobne elementy uzbrojenia (np. działka przeciwlotnicze) zostaną wydrukowane na papierze barwionym

SZABLONY:
Części modelu według rysunków do wykonania we własnym zakresie.
Wydawnictwo „Szkutnik” przygotowuje wiele dodatków (detale cięte laserem, fototrawki, elementy żywiczne), które będzie można wykorzystać podczas budowy modelu kartonowego.
Ciekawostką jest zapewne wykonanie w naszym modelu węży paliwowych, za pomocą których USS „Hornet” brał paliwo z jednostek pomocniczych.Zdajemy sobie sprawę, że opisane powyżej innowacje nie wyczerpują całkowicie tematu. Bez wątpienia istnieje wiele innych pomysłów, które mogą ułatwić, uatrakcyjnić i uprzyjemnić sklejanie modeli kartonowych.
Czekamy na Wasze komentarze, dalsze propozycje ulepszeń modeli. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, opinie i słowa krytyki.
Chcemy, by kolejne modele kartonowe Szkutnika, mimo że dość mocno zdetalizowane, były sklejane przez coraz większą grupę modelarzy okrętowych.

W przyszłości planowane jest również (o ile będzie odpowiednie zainteresowanie) wydanie modelu USS „Hornet” (CV-8) w skali 1:300.

SZKUTNIK – NOWY WYMIAR MODELARSTWA

Załoga SZKUTNIKA, zaprasza do współpracy projektantów modeli kartonowych oraz kreślarzy planów modelarskich. Osoby zainteresowane tematyką morską, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Oferujemy miłą atmosferę oraz godziwe wynagrodzenie.

--

Post zmieniony (10-08-17 15:57)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-17 19:32  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK
Spychacz Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wnioskując po opisie Wasze motto wydaje się być w pełni uzasadnione. Rzeczywiście, tym modelem wprowadzacie modelarstwo w nowy wymiar. Wycinanka i dodatki zapowiadają się imponująco, aż szkoda że nie leżą w kręgu moich zainteresowań. Pozostaje mieć nadzieję na następne, równie rozbudowane projekty (Arizona :)), czego szczerze Wam życzę.

Pozdrawiam.

--
Relacja: NAGATO
Relacja z galerią: FUSO , KING GEORGE V
Galeria: RICHELIEU

Slayer \m/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-17 19:55  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Jak wygląda kwestia finansowa? W jakiej cenie model? W jakiej dodatki?

--
Pozdrawiam, Arturo :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-17 21:44  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK
Varran Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 6
 

Stylem prezentacji wprowadzanego modelu na rynek zawiesiliście poprzeczkę niesamowicie wysoko, chciałbym właśnie w ten sposób zapoznawać sie z opracowaniami modelu właśnie wydawanego. Opisanymi innowacjami i ich natężeniem w tym modelem również dajecie przykład konkurencji, warto mieszac, zmieniać, szukać i próbować nawet jeżeli parę rzeczy by sie nie przyjęło, czesc na pewno zaskoczy. Niecierpliwie czekam na relacje z budowy tego modelu. Zaluje ze jeszcze mój warsztat nie pozwala na porywanie sie na takie kolosy z taką detalizacja.

--

Post zmieniony (03-02-17 23:28)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-17 21:54  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK
Kuba Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Masakra - szkoda, ze mam takie male mieszkanie:(

--
100 % karton!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-17 21:55  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS ;HORNET; (CV-8) - made by SZKUTNIK
kari   

... info na okładce: ilość elementów papierowych - 10 000 !!!
... fiu, fiu; jeden kartonowy model a roboty na kilka lat.
Oryginał od położenia stępki do wejścia do służby dzieliło blisko 25 miesięcy;
... ciekawe czy ta sztuka uda się "szaleńcowi" ;-), który zdecyduje się na sklejenie
tych 10 000 "papierków" ;-)
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-17 22:01  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS
Art Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 8

Też popieram zdecydowanie taki sposób prezentacji, a nie jaieś tajemice i chocki klocki ;)
Oczywiście kupuję.

--
W budowie: Pancernik HMS DREADNOUGHT; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-17 22:15  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

W końcu doczekałem się Adamowego Horneta.
Trochę przeraża te 10000 części.
Bardzo profesjonalna i rzetelna zapowiedź tego co możemy się spodziewać po modelu. Brawo.
No to teraz czekam na następne modele by Adam ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-17 22:53  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS HORNET (CV-8) - made by SZKUTNIK
kari   

... aha, zapomniałem o najważniejszym: czy model będzie w offsecie czy cyfrze?;
pytam bo nie natrafiłem w obszernej prezentacji na taką wiadomość.
... nooo, chyba, że oczy już nie te ;-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-02-17 23:11  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Offset....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 01:30  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
TLB Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 3

Noooo.... i to jest zapowiedź:-)
Weźcie pod uwagę że 10k części ale w tym jest 88 samolotów, ale faktu nie zmienia to, że zabawa i tak pewnie będzie:-)
A jakie koszta samej wycinanki + ew. lasery?

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 06:15  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Ryszard Na Forum:
Relacje w toku - 23
Galerie - 24


 - 9

Gentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. :-)
PS - kilka stówek ?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 07:11  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Bizon Na Forum:
Galerie - 11


 - 8

Obecnie to chyba model z największą liczbą części. Pamiętam jak Pan Halinski reklamował "Fuso", że ma 8000 części.
Za pewne cena będzie adekwatna. Tak sobie pomyślałem, czy przy zbyt wysokich cenach czy byłby dobry pomysł sprzedaży modeli na podobnej zasadzie jak np wydawnictwa De Agostini.
Ma to swoje plusy, że dużej kasy nie trzeba będzie tak od razu wydawać.

--

Post zmieniony (02-02-17 09:00)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 08:00  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Greg77   

Bardzo dobra wiadomość!!!
Zapowiedź robi wrażenie.Zwłaszcza jak się czyta przy muzyce z 2001 Odysei kosmicznej- polecam! ;) https://www.youtube.com/watch?v=e-QFj59PON4

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 08:23  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

FANTASTYCZNIE !!!!

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 09:11  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Jarod 

 

Nooooo, przeczytałem cały opis Szkutnika i powiem szczerze że taka ilość innowacji i nowego podejścia do projektowania modelu oraz wypuszczenia produktu w takiej postaci robi wrażenie.

Znam Adama i namawiałem go wielokrotnie do projektowania modeli ale to co przedstawił w tej wycinance to miazga i jestem pewien że niejeden onanista modelarski znajdzie w tym modelu swojego świętego Grala.
Sam proces tworzenia modelu, a zwłaszcza to że był on na bieżąco pokazywany (czy to w necie czy w realu) i uwzględniane były uwagi modelarzy oraz nowe rozwiązania ( zaszalałeś Szkutnik z tym samoprzylepnym papierem) pokazują że można do projektu modelu oraz produktu finalnego podejść jak najbardziej na serio z szacunkiem do wszystkich modelarzy.

Jaka by nie była cena to dostajemy w zamian model a nie produkt modelopodobny.

Oczywiście spornym może być tutaj stwierdzenie( bo znajdą się tutaj takie głosy) że model będą mogli skleić tylko modelarscy wyjadzacze to myślę że przeciętny modelarz również będzi mógł zabrać się za sklejenie tego modelu. Znam Adama na tyle i wiem że projektując ten model wziął pod uwagę również tych mniej doświadczonych szkutników co pozwoli im wykonać ten model na satysfakcjonującym poziomie. Wszak modelarzy cechuje upór i determinacja w dojściu do celu czyli zakończenia klejenia modelu.

Chyba będę musiał przejechać się do Olsztyna żeby zobaczyć ten model na żywo w formie 2D - może czegoś się nauczę.

Post zmieniony (02-02-17 10:19)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 09:47  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
karlos   

Witam SUPER MODEL !!!! Mam pytanie gdzie można nabyc modele SZKUTNIKA ?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 10:09  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Bizon Na Forum:
Galerie - 11


 - 8

Dla tych co mają mało miejsca w mieszkaniu na pewno zainteresuje Hornet w skali 1:300.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 10:16  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
killy9999 Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wow, zapowiedź naprawdę robi wrażenie. Chciałbym żeby takie zapowiadanie modeli (i wydawanie!) stało się standardem.

Bardzo lubię amerykańskie lotniskowce i marzy mi się sklejenie kiedyś jednego. Obawiam się, że Hornet jest poza moim zasięgiem - chyba nie mam jeszcze tyle cierpliwości żeby zagrzebać się w jednym modelu na kilka lat. Pozostaje mi oglądanie relacji w sieci.

> Tak sobie pomyślałem, czy przy zbyt wysokich cenach czy byłby dobry pomysł sprzedaży modeli na podobnej zasadzie jak np wydawnictwa De Agostini.

Wątpię żeby to się przyjęło. Answer sprzedaje samoloty do lotniskowców osobno zamiast umieszczać je w wycinance. I jakoś nie słychać zachwytów że dzięki temu można kupować model na raty, tylko narzekania że model lotniskowca wydany bez samolotów jest niekompletny.

--

Post zmieniony (02-02-17 10:18)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 11:14  -8)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Owszem, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby był dostępny zarówno jako całość jak i na raty. Ale to chyba nie znajdzie zbyt wielu chętnych.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 11:29  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Bart   

Z tego co wiem, jak do tej pory najwięcej części >11 000 ma bardzo ciekawa konstrukcja transportera NASA:
http://www.microartwork.com/html/crawler_transporter_1-96_model.html

Żeby wydawnictwo wiedziało że jest zainteresowanie, to też pisze się na skalę 1:300, to jest idealny rozmiar dla pancerników i lotniskowców z II w.
Wiele detali można odzwierciedlić odpowiednim drukiem 3D.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 12:51  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Zaciekawił mnie ten zapas na poszyciu i zdanie "Właściwe miejsce przycięcia detali (planowane krawędzie) zaznaczono pionowymi kreskami" O ile będzie to odcinek prosty, to wystarczy przyłożyć linijkę i ciach. A jak to wygląda w przypadku np. oklejek dna, gdzie są łuki? Wspomnieliście, że obrysy części są wydrukowane na drugiej stronie, więc pewnie tam śmiało możnaby zaznaczyć cały taki łuk? Proszę, rozjaśnijcie sytuację, bo czuję że niepotrzebnie gdybam ^^

Sam model zapowiada się świetnie. Tak trzymać! :)

A co do potężnych kartonówek- chyba zapomnieliście o tym ^^ http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=275140&t=228027#reply_275140
W opisie podano 20 000.

Pozdrawiam

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 13:24  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
GrubyCzarnyKOT Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Właśnie chciałem przypomnieć o Shinano jeżeli chodzi o ilość części :P

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 16:49  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
radomir Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Wielkie brawa za podposzycie.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 16:51  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
darmuszka 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Zazdroszę umiejętności w projektowaniu.
Żmudna robota. Gratulacje i podziwiam.
Też "cem" kupić -;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 19:17  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Świetna prezentacja zapowiedzi modelu oby takich więcej. Rzeczywiście rewolucyjne rozwiązania zastosowano - zobaczymy jak to się sprawdzi w praniu tzn. w sklejaniu : )))))
Ja tam specjalnie tą ilością części się nie egzaltuję, bo przecież nie od dzisiaj wiadomo, że w dobie projektowania komputerowego można oporowo natrzepać części, których sklejanie może być trudne w realizacji, ale jak są to są : ))))))
Trzecia strona, a nikt nie pyta o w sumie bardzo istotną rzecz jeżeli chodzi o model kartonowy, szczególnie tak dużego okrętu z mocno wyeksponowanym pokładem i burtami, czyli grafikę modelu - jakieś ślady eksploatacji, czy klasyka, czyli bez nich.
Nie ma co prawda pokazanych zbyt dużo części kartonowych, nie ma zrzutu pokładu, czy elementów poszycia poniżej linii wodnej, ale jednak coś tam jest, czyli burty.
Z tego co widać są tam wykonane jakieś zacieki - czy to będą jedyne ślady eksploatacji i tylko na burtach, czy będą również jakieś inne typu - ślady hamowania na pokładzie, jakieś zabrudzenia poniżej linii wodnej ?
O cenę nie pytam, bo wiadomo, że mała nie będzie... chyba : ))))))

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-02-17 23:06  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
GrzechuO   

Nie chciałbym wyjść na malkontenta (jestem i tak tylko oglądaczem), ale zgodnie z apelem Szkutnika o uwagi i w autentycznej trosce o jakość modelu i prestiż wydawnictwa sugeruję przejrzenie i korektę wszystkich tekstów - przy tych zaprezentowanych na arkuszach czasem "bolą oczy"...

--
Pozdrówka

GrzechuO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-02-17 07:56  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

GrzechuO - spoko, korekta (całości!) właśnie się robi :-)

Post zmieniony (03-02-17 11:25)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-02-17 08:27  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Mam pewną satysfakcję, bo jakiś czas temu "odkryłem" Adama i zaprosiłem na forum, widząc jaki ma potencjał. Bardzo się rozwinął, miał szczęście, że trafił na ekipę Szkutnika. Dotychczas wielkie jednostki US Navy nie miały zbyt szczęscia do modeli kartonowych, tutaj w zasadzie mieliśmy głównie Piotra Turalskiego. Owszem była Saratoga, Lexington i Missouri z GPM, ale to już lata temu. Widać, że obecna ofensywa modeli US Navy to też nowa jakość, niejako odświeżenie kierunku. To olbrzymia ilość tematów. Wielkie gratulacje i powodzenia przy następnych projektach, których nie brakuje u Kolegi :) Co do Horneta, być może pojawi się do niego jakaś eskorta: USS Vincennes np? Powstają kolejne modele USN, będziemy mieli co jakiś czas wielkie wodowania :)

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-02-17 20:14  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Drogi Svenie zapominasz o naszym MacG i takich modelach jak Alaska, California, Washington którego zresztą sklejałeś ;-))
Był jeszcze Ryszard Bones i Indianapolis i chyba Arizona.

Piotr Turalski to raczej jazda lekka i średnia czyli: San Diego, Porter, Portland..... bez porównania ;-)
A póki co trzymajmy kciuki za Szkutników ;-)

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-02-17 20:28  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Chłopie, co Cię tam boli w tych opisach? To jest tylko instrukcja budowy papierowego modelu, a nie referat. Zrobienie tej instrukcji trwało dłużej niż samo "projektowanie" modelu, a o przygotowaniu numeracji i rozkładaniu na arkuszach nie wspomnę. Żmudna robota powoli mi odbierała chęć na modelarstwo, bo mogłem sobie spokojnie kleić modele zamiast wisieć na laptopie, a tu wyskakuje gość z takim tekstem, aż mi ręce opadły.

Miałem odpisać na kilka pytań, ale dziś już nie mam na to siły.

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-02-17 20:42  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Technick Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Według mnie Grzechu delikatnie i taktownie zwrócił uwagę na literówki znajdujące się w opisie. Nie rozumiem takiego uniesienia. Z takim podejściem powinieneś zmienić podpis bo widzę tu pewien dysonans. Więcej dystansu bo jestem pewien, że autorowi wpisu nie zależało na tym żeby kogokolwiek urazić - ot, merytoryczna, całkiem słuszna uwaga.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-02-17 20:55  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
kamas 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zapewne chodzi o literówke "Sroby". Myślę że Kolega chcial tylko zwrócić uwagę aby taki kwiatek nie trafił do druku.
Natomiast ilość detali jak i sam projekt robi piorunujące wrażenie.

--
Skończone: Wang (GPM)
Czekają: HMS Bellona (Shipyard) ;), Wiking (GPM), Jaszczurówka (GPM), Baku (GPM), Uboot VIIc 1:100 (free), San Salvador (free)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-02-17 21:12  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Oczekiwanie na odpowiedzi umilmy sobie oglądaniem filmów
https://www.youtube.com/watch?v=SshkDkjQ28c,
https://www.youtube.com/watch?v=tr1-BesW1eQ
https://www.youtube.com/watch?v=rFHYuIo1IL0
https://www.youtube.com/watch?v=-yXzYxUC93A
https://www.youtube.com/watch?v=nlFAk0NAJko

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-02-17 21:49  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Adam - czy możesz zdradzić tajemnicę i powiedzieć czy Twoja Alabama i Independence też zostaną wydane?
Na Twojego Horneta długo czekałem, ale wiedziałem, ze jest warto.

--
"Si vis pacem para bellum"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-02-17 22:27  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Vercyn W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam nie martw się o instrukcję , następną zrób rylcem w kamieniu to może trafi dobrze do zainteresowanych.

--
"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-02-17 23:13  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Migdalina   

Doceniam ogrom pracy, ale nie dajmy się zwariować. Ogłoszono co prawda przyjście na świat dziecka INNOWACJI i NOWATORA, ale rewolucji nie widzę. Kartonówki są już po prostu dopracowane jak amerykańskie lotniskowce.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-02-17 10:14  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mylisz się Migdalina, ponieważ kartonówki w swojej większości są kompletnie niedopracowane pod względem jednej z najważniejszych spraw, jeżeli chodzi o modele kartonowe, czyli ich grafiki - nawet w modelach które mają grafikę powiedzmy na wysokim poziomie jest ona niestety niekompletna.
Co z tego, że model będzie świetnie spasowany, dobrze opracowany względem obiektu rzeczywistego, będzie posiadał pierdyliardy części jak będzie wydany biednie pod względem graficznym.
Zdaję sobie sprawę, że znalezienie ludzi, którzy taką grafikę modelu kartonowego zrobią na wysokim poziomie nie jest proste, ale w tym obszarze jest najwięcej do zrobienia, aby o modelach kartonowych można było wreszcie napisać jest OK.
Przepraszam za małe odbiegniecie od tematu, ale tak to widzę.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-02-17 10:25  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Migdalina   

Ale o co kaman, Halogen? Co z tą grafiką? Jaka ma być?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-02-17 10:48  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Nie jestem pewien ale chyba chodzi o te rdzawe zacieki. Mnie się one kompletnie nie podobają. Wolałbym żeby model był wydany jako czysty, bez tych śladów eksploatacji. Jak już koniecznie muszą być to jakieś bardzo delikatne.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-02-17 11:18  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Migdalina przecież nie będziemy w tym temacie rozmawiać o grafice modeli kartonowych.
Piotrze nie ma czegoś takiego jak delikatne zacieki, albo się robi takie jakie były w rzeczywistości i jakie widać na zdjęciach, albo zostawia się czysty model.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-02-17 13:47  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Brystol 

 

Panowie, mam bardzo nieśmiałe dwa pytaneczka,
jedno już ktoś tu zadał, ale odpowiedź nie padła.

Ile będzie kosztowała ta wycinanka, samiusia bez dodatków ?
Jeśli zespół nie skalkulował jeszcze ceny, to za odpowiedź
"około .....złotych" również bymbył bardzo wdzięczny.

Pytaneczko drugie, w zapowiedzi jest mowa, że ukaże się nowy model tego wydawnictwa,
A gdzie można dostać te stare czy inne ?

Post zmieniony (05-02-17 13:48)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-02-17 19:09  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Dziękujemy serdecznie za miłe przyjęcie. Nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu w krótkim czasie.
Cieszymy się, że większości z Was podoba się podejście SZKUTNIKA do wydawanych modeli kartonowych. Zdajemy sobie sprawę, że daleko jest nam jeszcze do projektowania bardzo dobrych modeli. Cały czas się jednak uczymy. Doskonalimy swoje umiejętności. Szukamy nowych rozwiązań. W miarę naszych możliwości staramy się wyjść naprzeciw Waszym modelarskim oczekiwaniom (przynajmniej tym niektórym).
Dziękujemy Wam za wszelkie sugestie, uwagi i słowa krytyki pisane na forum i prywatnie na maila. Bardzo nas to motywuje do dalszej pracy, a właściwie do dalszej zabawy w projektowanie modeli. To dzięki Wam powstaje to co powstaje. Cały czas liczymy na Wasz udział w tej modelarskiej wspólnej zabawie. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Pojawiło się trochę pytań dotyczących lotniskowca „Hornet”.

Poszycie kadłuba:
Najbardziej niejasna sprawa okazała się z wydrukiem poszycia kadłuba. Tak się jakoś niefortunnie złożyło i w zapowiedzi nie ukazał się ani jeden arkusz z poszyciem kadłuba. Teraz to nadrabiamy ;-)
Technick, Cordel : Nie analizowaliśmy dokładnie wszystkich istniejących aktualnie technologii druku dwustronnego. Zastosowaliśmy według nas jedno z najprostszych rozwiązań. To co widzicie na fotce to tylna (lewa, od spodu) strona arkusza. Na niej wyrysowaliśmy elementy poszycia kadłuba. Strona główna (przednia, prawa) jest w całości zadrukowana kolorem poszycia. Tak więc nie powinno być problemu z przesunięciem koloru :-). Była też opcja wydrukowania całego poszycia kadłuba na kartonie barwionym w masie. Niestety nie udało nam się znaleźć do tej pory kartonu z właściwą barwą.Jeszcze jedno wyjaśnienie. Elementy poszycia wyrysowane na kartkach są za długie. Właściwe miejsce przycięcia odcięcia zapasu) detali zaznaczono czarnymi kreskami. Znak „<” to kierunek dziobu. Zapas w danym elemencie pozwala niwelować ewentualne uchybianie, które mogą powstać podczas oklejania szkieletu. Ewentualne uchybienie wzdłużne na poszyciu kadłuba będzie można zamaskować stosując (odpowiednio przycinając) element poszycia 31a zamiast cz.31. Podobne zapasy posiadają także elementy burt modelu.

Rodzaj druku:
Jak już wspomniał Adam, wszystkie modele Szkutnika drukowane będą na papierze offsetowym. Nie będzie dodruków cyfrowych. Druk cyfrowy będzie jedynie na prywatne życzenie i odpowiedzialność klienta.

Ilość elementów:
Nie przypuszczaliśmy, że ilość elementów w wycinance wzbudzi takie emocje. Szablonowo wpisaliśmy 10.000 elementów, bo tyle na „oko” wyglądało. Po dokładnym policzeniu wyszło, że wycinanka zawiera 10.103 części.
Nie da się wiernie odtworzyć kształtu dużej jednostki pływającej mając do dyspozycji kilkaset części. Jeśli idzie o ilości elementów w danym modelu staramy się w tym wszystkim zachować umiar i rozsądek. Nie dzielić zapałki na cztery.

Instrkcja montażu:
Jakub Borowski, GrzechuO – dziękujemy za znalezienie literówek ;-)

Waloryzacja modelu, ślady ekspoatacji:
Model ukaże się praktycznie w stanie czystym. Lekkie ślady rdzy znajdują się jedynie w miejscu gdzie ona najczęściej występuje na okręcie czyli okolice kluzy kotwicznej. Adam zadbał także o ten szczegół. W wycinance znajdują się dwie oklejki części dziobowej. Z naniesionymi śladami eksploatacji oraz ten sam element bez śladu rdzy. Wybór należy do osoby sklejającej model

USS HORNET w skali 1:300
Mamy już pierwsze Wasze zgłoszenia, zainteresowanie Hornetem właśnie w tej skali. Jak tak dalej pójdzie w okresie jesienno-zimowym powinien w sklepach EMPIK pojawić się model lotniskowca w skali 1:300

Dodatki:
Dokładna, końcowa ilość dodatków nie jest jeszcze znana. Na pewno ukażą się tradycyjne elementy cięte laserem jak: szkielet, kratownice, dedykowany reling, podposzycie kadłuba i pozostała drobnica. Będzie można nabyć elementy fototrawione i żywiczne. Zaskoczeniem co dla niektórych modelarzy może być BRAK METALOWYCH LUF do modelu Hornata. Podczas rozmów z modelarzami okazało się, że metalowe lufy są za ciężkie do kartonu i całe działa wykonane z kartonu należy przed montażem dodatkowo zabezpieczać i wyważać. Metalowe lufy zostaną zastąpione lufami żywicznymi, które są lżejsze i tańsze.

Cena:
Cena modelu tradycyjnie wzbudziła Wasze wielkie zainteresowanie. Ryszard napisał…. gentelmani o pieniądzach nie rozmawiają ;-) Dokładna cena modelu nie jest jeszcze ustalona. Sprzedaży na raty nie przewidujemy. Możemy Wam zagwarantować, że w wersji podstawowej USS „HORNET” NIE BĘDZIE NAJDROŻSZYM MODELEM KARTONOWYM OKRĘTU WYDANYM W POLSCE znajdującym się aktualnie w sprzedaży.

Dziękujemy wszystkim za komentarze. Szczególnie za te krytyczne. Czekamy na więcej.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-02-17 20:41  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
janekg   

Było jeszcze pytanie gdzie można nabyć stare wydania

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-02-17 21:07  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

W kwestii pytań o model:

- Części, wcale nie trzeba robić ich wszystkich, wiele można ominąć zwyczajnie ich nie wykonująć, bo nie robiełm białych pól do przyklejenia, tylko znacznik nie psujący wyglądu modelu, samoloty trzeba zrobić tylko na dany okres. Wyposażenie można zrobić w wersji uproszczonej. O ilości użytych elementów decyduje modelarz. Robiłem to z myślą o tych mniej cierpliwych a chcacych go na półkę i o wersji 1/300.

- Jarod, pomysł z samoprzylepnym ściągnięty jest od McGregora :) trzeba to powiedzieć żeby było sprawiedliwie, bo pierwszy raz ten patent widziałem w niedokończonym Hiei i zastosowałem go już w Nagato. Wycinankę próbną z lasera mam ja i jak byś bardzo chciał to wezmę ją do Rypina.

-Cordel, no to po kolei. Są dwie szkoły oklejania kadłuba, na styk burt z dnem i na zakładkę. W pierwszym najpierw przyklejasz burty potem dno, tutaj kolejność oklejania jest od dziobu i rufy w kerunku śródokręca(butry). I teraz czytajcie powoli: Jak przyjdzie Wam dociąć burtę, to po wycięciu zostawiamy sobie biały odpad od krawędzi gdzie ewentualnie trzeba bedzie dociąć(wiadomo lepiej za dużo niż za mało). Następnie pasujemy na kdałubie ile jest za dużo, przykładamy odpowiednio odpad, który stanowi właściwy kształt, ciach i gotowe. Tyle o "zapasie technicznym" na burtach. Jeśli chodzi o dno, to zasada taka sama jak na burtach, z tym że "zapas techniczny" ma środkowa oklejka, która ma najprostrzy kształt do docięcia, to tyle. Kreski przy strzałkach są dla modelarzy klejących na styk z burtami i po nich trzeba odciąć nadmiar przewidziany dla klejenia na zakładkę. I taka mała podpowiedź pasowanie i przyklejanie oklejek dna najlepiej zaczynać od linii wodnej do kilu. Podsumowująć starałem się obie szkoły zadowolić.

- Halogen, jeśli chodzi o grafikę jestem jeszcze sino-zielony w tym temacie, mam w pakiecie Corel-photopainta, ale nie ogarniam jeszcze jak wypełnić kontury części grafiką w zadowalający mnie sposób, więc zastosowałem jak ja to nazywam, pseudo druk 3D, czyli gra kolorami koturów, żeby chociaż był efekt cienia. Na burtach słabo widoczne podziały blach, ale w pokład włożyłem bardzo wiele wysiłku i powinieneś być zadowolony :) Ogólnie starałem się znaleźć złoty środek między czystym modelem a waloryzowanym.

Jeśli chodzi o nastepne modele, sprawa jest jeszcze otwarta, człowiek chciałby najlepiej wszystkie na raz, a życie weryfikuje wszystko. Jedno jest pewnie, nie będę się z następnym tak długo bawił jak z Hornetem, sytuacja się ciągle zmieniała teraz mam jasno określony cel i plan jego wykonania, co owocuje 40% stanem zaawansowania prac przy New M i tego się aktualnie trzymam. Z resztą najpierw to ja bym chciał zobaczyć jak ktoś to klei i stwierdza że się nadaje, wtedy bedę wiedział co robić dalej.

PS: Z tym malunkiem SZKUTNIK trochę przesadził, jest to szkic ołówkiem wykonany pierwszy raz po 12 latch, zawsze można nim będzie rozpalić w piecu....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-02-17 21:16  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Vercyn W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Można przecież zrezygnować z wręg i poszycia kadłuba , będzie o wiele mniej ... do lepienia ;)

--
"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-02-17 21:47  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Raziel_3 Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Szkutniku, uwierzę w tę zapowiedź, jak zobaczę model. :) Już raz nakręciłem się dobrze na Waszą zapowiedź. Teraz, zamiast kleić pięknie zaprojektowanego Titanica, łatam i lepię jakiś ochłap od konkurencji.

Piękna zapowiedź, piękny temat, projektant bez wątpienia kompetentny. Życzę Wam wydania w końcu czegoś.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-02-17 22:45  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Jarod 

 

Adam, oczywiście pomysł jest MacGregor'a ale to Wy jako pierwsi zastosujecie ten pomysł jako wydawnictwo w standardowej wycinance. Niestety do Rypina nie jadę, za dużo innych obowiązków - no chyba że coś się urodzi i jednak znajdę czas.

Sławek, podoba mi się twoje podejście do malkontentów - zawsze jest jakaś alternatywa.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-02-17 23:43  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Piotreq Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Widziałem surówkę Horneta, ale nie przypuszczałem, że Adam da sie w koncu namówić na wydanie tego modelu.
No, no. Niezła niespodzianka.
10 000 części - ile to lat roboty? Ale ile frajdy!
Hmmm... Hmmm...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 09:22  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Intryguje mnie kwestia drukowania części na papierze samoprzylepnym. Papier samoprzylepny ma (przynajmniej ten z którym ja miałem styczność zawsze miał) taką cechę, że po pewnym czasie leżakowania zaczyna się kurczyć. Można to łatwo sprawdzić na własne oczy - wszelkie samoprzylepne naklejki po pewnym czasie są nieco mniejsze niż film po ich spodniej stronie. Nie będzie to problemem, jeśli model po krótkim czasie od wydrukowania zostanie sklejony. A co jeśli poleży u wydawcy rok a potem jeszcze dwa lata na półce u modelarza? Osobną kwestią jest to, jak zachowa się pokład. W chwili sklejenia będzie trzymał rozmiar, a po 2-3 latach na półce?
Pomysł mi się podoba, sam na domowej plujce drukowałem niekiedy szkielety na papierze samoprzylepnym, bo bardzo ułatwia to pracę. Tyle że w moim przypadku części były wycinane i klejone zaraz po opuszczeniu drukarki a przy modelach "regularnych" raczej mniejszość trafia na matę krótko po wydrukowaniu.

--
pozdrawiam
Piotr


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 11:29  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Bizon Na Forum:
Galerie - 11


 - 8

I pytanie o trwałość kleju na papierze samoprzylepnym. Ja ostatnio eksperymentuje z taśma dwustronna.

A jak tam właśnie Titanic?

Post zmieniony (06-02-17 11:30)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 14:31  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Odpowiedzi na dalsze pytania:

Druk na papierze samoprzylepnym:
Wszystkie elementy szkieletu, pokład będą wydrukowane na całych arkuszach A3. Poszczególne elementy NIE BĘDĄ powycinane ploterem na arkuszu tak jak ma to miejsce w zwykłych standardowych naklejkach.
Cały arkusz (papieru samoprzylepnego) z elementami szkieletu należy nakleić na karton o grubości 1mm. Następnie SAMI wycinamy elementy szkieletu z kartonu i składamy szkielet w całość.
Ciężko jest nam obecnie stwierdzić jak to będzie wyglądało w dalekiej przyszłości. W kalkomaniach rzeczywiście występuje (po kilku latach) problem z utrzymaniem wymiarów. Ale tam wydruk jest na folii, a nie na papierze. Na dużych arkuszach papieru proces ten nie powinien tak szybko przebiegać jak w kalkomanii drukowanej na bardzo cienkiej folii. Tak przynajmniej twierdzą osoby pracujące w drukarni, mające styczność z różnymi materiałami drukarskimi od wielu wielu lat.
W modelu Adam umieścił informację jaką długość powinien mieć szkielet kadłuba po sklejeniu. Na każdym arkuszu papieru samoprzylepnego największa wręga będzie zwymiarowana (wymiary zostaną wydrukowane na wrędze). Jeżeli za kilka lat osoba posiadająca model zdecyduje się na jego klejenie, sprawdzi po prostu czy wręgi trzymają wymiary. Jeżeli nie. Będzie można ściągnąć z Internetu za darmo elementy szkieletu i samemu je sobie wydrukować w domu. Wersja elektroniczna szkieletu będzie dostępna w formacie A4, tak by każdy w domu mógł sobie taki szkielet wydrukować.
Elementy na papierze samoprzylepnym to NOWOŚĆ. Jeżeli pomysł się nie przyjmie, to kolejne modele kartonowe Szkutnika będą drukowane tradycyjnie na zwykłym papierze offsetowym.

Stare numery Szkutnika:
USS HORNET będzie pierwszym modelem wydanym przez Szkutnika.

Numeracja modeli Szkutnika:
Na okładce modelu USS HORNET widnieje numer 201. Jest to po prostu pierwszy model Szkutnika wydany w skali 1:200. Kolejny model w skali 1:200 otrzyma numer 202 itd. HORNET w skali 1:300 otrzyma numer 301, zaś DAR POMORZA projektowany przez Jacka Braziuka będzie posiadał numer 101 czyli pierwszy model Szkutnika w skali 1:100.

Gdzie jest Titanic?
Obecnie na stoczni trwają intensywne prace przy innym modelu statku pasażerskiego w skali 1:200. Jak tylko model statku pasażerskiego zostanie zwodowany nastąpi wznowienie, a właściwie rozpoczęcie prac przy zupełnie nowym projekcie jednostek pływających klasy Olympic.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 14:57  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Lesio73 

 

Nie wiem po co mi amerykański lotniskowiec ale będę go miał :-)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 16:49  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
darmuszka 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Kochany Szkutniku.
Nie podnoś zbyt wysoko poprzeczki bo młodzi raczkujący projektanci dostaną zawału serca ;-)
Kłaniam się głęboko.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 17:40  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Adam ja bym w tyn modelu zrezygnował z tych kilku rdzawych zacieków, specjalnie to jakoś nie wzmocni wyglądu modelu, a zrobienie tego sztucznie może zepsuć efekt - tak mi się wydaje, ale wiadomo to jest twój projekt i ty bierzesz na klatę końcowy efekt.

Co do zastosowania papieru samoprzylepnego to dość odważny eksperyment przy tak dużym modelu, który być może szybko się sprzeda, czego wam serdecznie życzę, ale trzeba mieć na uwadze, że już tych dużych lotniskowców i generalnie pracochłonnych okrętów troszkę na rynku jest, a niestety modelarzy jakoś nie przybywa w takim samym tempie, więc ze sprzedażą może być różnie, szczególnie że te innowacje mogą zachęcić więcej osób do kupna, ale również mogą odstraszyć.

Z tym mierzeniem to taki pomysł podobny do zastosowanego kiedyś przez inne wydawnictwo, gdzie podawano wymiary wręg, podłużnic, aby sobie je zmierzyć, czy arkusze nie zmieniły wymiarów - bardzo fajny pomysł tylko jeszcze trzeba mieć narzędzie pomiarowe, czyli linijkę wyskalowaną - każdy z nas ma chyba w domu linijkę, ekierkę i każda pewnie mierzy inaczej, no chyba że akurat jest tej samej firmy : ))))
Także z tymi pomiarami za kilka lat może być niestety różnie, ale trzeba być optymistą - osobiście do takich eksperymentów z papierem samoprzylepnym wybrałbym mniejszy model, ale jak to mówią do odważnych świat należy.
Chyba, że macie na myśli inną wersję mierzenia ?
Ostatnie zdanie - noooooo ! : )))))))))

Post zmieniony (06-02-17 20:07)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 18:00  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

darmuszka: na końcu zapowiedzi umieściliśmy następujący tekst -

Załoga SZKUTNIKA, zaprasza do współpracy projektantów modeli kartonowych oraz kreślarzy planów modelarskich. Osoby zainteresowane tematyką morską, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Oferujemy miłą atmosferę oraz godziwe wynagrodzenie.

Teraz trochę wyjaśnień. Początkujący, raczkujący młodzi projektanci są również mile widziani na pokładzie Szkutnika. Jeżeli nie czujesz się w 100% na siłach, nic nie szkodzi. W SZKUTNIK TEAM nie jesteś sam. Wszystkie projekty analizujemy wspólnie. Pomagamy mniej doświadczonym projektantom zgłębiać tajniki programów: Rhino, Corel itp. Nie naciskamy na terminy. Udostępniamy materiały do projektowania. Cały czas pomagamy przy projektowaniu. Wystarczy mieć SZCZERE CHĘCI :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 18:00  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

I to jest właśnie to wydarzenie, które wyrwało mnie z modelarskiego niebytu! Bardzo się cieszę na premierę. Zapewne kupię ten model i zmierzę się z nim - trzymam za słowo z tym dopasowaniem do różnych poziomów doświadczenia modelarskiego :)

Przywołanym tu w dyskusji poziomem wykończenia graficznego, to w ogóle bym się szczególnie nie zajmował. Z tego, co widzę jest bardzo schludnie i ładnie, a wszystkim i tak nie dogodzi. Jeden woli czyste, drugi woli brudne itd.

Lata temu popełniłem upgrade graficzny do Essexa z MM. Był to tylko pokład, jeden element, i robiony trochę z ciekawości, na skróty i "szybciorem". A i tak zajęło "dniówkę". Normalnie musiałbym sobie za to policzyć 800+VAT. A to tylko jeden - choć w lotniskowcu najbardziej spektakularny - element. Już widzę lament: Co ten model taki drogi?!
A byłby taki - oprócz gaży projektanta musiałoby przecież dojść - niemałe - wynagrodzenie grafika.

Wracając do sedna. Czekam na pojawienie się w sprzedaży. Jeśli mogę nieśmiało prosić, to o ciąg dalszy: np. Essex/Ticonderoga - II wojna lub któraś z powojennych mutacji. To genialny temat, w miarę obsłużony jedynie w plastiku :)

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 18:13  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
darmuszka 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Szkutniku.
Kamień z serca ;-)
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 18:48  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Włodek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cały ten szał jest odwrotnie proporcjonalny do wydawniczych efektów. Już "Titanic" Szkutnika rozpoczął "nową epokę modelarstwa kartonowego". Nie wiem zatem czym się podniecać.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 21:59  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Windus Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Włodek to nie jest temat o Titanicu. Jak już pisał SZKUTNIK projekt tego lotniskowca Adam konsultował z wieloma projektantami i modelarzami i jest bardzo dopracowany. Widziałeś surówkę tego modelu na żywo np. w Przeciszowie?
https://onedrive.live.com/?authkey=%21AAVMoHAk63Ku1Tw&cid=2647D6BE983C9505&id=2647D6BE983C9505%211062&parId=2647D6BE983C9505%21799&o=OneUp
Nie będę się zbytnio rozpisywał bo wiele zostało już napisane ale jest kilka rzeczy, których nie mają inne wydane lotniskowce...
Pokaż mi coś takiego jak Adam pokazał w poście z dnia 1.04.15r.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=241723&t=241723&filtr=0&page=23
Można w hangarach zrobić wszystko czego dusza zapragnie nawet zawiesić śmigło samolotu na ścianie. Masz kilka grubości papieru wycinanki, drobne elementy będą się łatwiej formować. Z trochę grubszego papieru wykonasz samoloty. Z jeszcze grubszego np. burty i poszycie. Samych samolotów jest kilkadziesiąt. Czego więcej chcieć? Na prawdę długo by wymieniać zalety... a co najważniejsze Adam tak projektował ten okręt aby był jak najbardziej "przyjazny" modelarzowi za co należy się wielki PLUS.
I odpowiadając na Twoje pytanie, tak warto się podniecać.

p.s. i jak widzisz na pierwszym zdjęciu model był wstępnie wydrukowany, pokazany i konsultowany z wieloma modelarzami w Przeciszowie (o tym konkursie chyba nie muszę nic pisać...).

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 22:48  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Z tym samoprzylepnym wiadomo jest ryzyko, ale kto nie dostał ochrzanu od reszty domowników za smród budexu ten nie zrozumie. W razie W zawsze jest łatwo problem naprawić, jak Szkutnik pisał, ale starałem się wycinankę zrobić tak, że nawet z 5mm machnięciem się na dł kadłuba można z tego wybrnąć. Jak chcecie żeby modelarstwo szło do przodu to trzeba zmian i prób, bez tego niema rozwoju. A próbę czasu wytrzymuje to dobrze Nagato ma już ładne pare lat i nic się nie dzieje, to samo z innymi modelami.
Halogen, wszystkie Twoje rady jak najbardziej słuszne, tylko weź tu dogódź wszystkim, wymiary się zrobi, o zaciekach pomyślałem, są alternatywne częśći, a marzy mi się żeby ktoś to skleił i mi głowy nie urwał.

Origami, jak będziesz to kleił, pomogę ile się da, w zamian nauczysz mnie jak się robi takie grafiki :)

Co do tego czy to będzie wydane, to aktualnie czekają na mnie z opisem ogólnych uwag jeszcze, ale teraz aż się boję pisać, żeby kogo oczy nie bolały...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 23:02  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Łosiu 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dokładnie. Różne były wynalazki, jedne się przyjęły, inne nie. Kto nie próbuje ten nie wie.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 23:03  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Wojtu 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Hej

A może warto zastanowić się nad dwoma kompletami części "naklejanych" w modelu? Jeden zestaw na papierze samoprzylepnym, drugi, wydrukowany "klasycznie".
Mniejsze ryzyko utraty wymiaru wręg/podłużnic w przypadku:
- zmiany w rozmiarze arkuszy samoprzylepnych
- zniekształcenia na domowej plujce - wydaje mi się, że nie każda jest tak dobrze skalibrowana, że będzie trzymać przewidziany przez Autora rozmiar części
Nawet jeśli powyższe "nieszczęścia" nas spotkają, mamy wtedy "zapas" w postaci "fabrycznego offsetu :)
Oczywiście "ekonomia" takiego rozwiązania ma tu decydujące znaczenie ;)

Pozdrawiam
Wojtek

--
Skończone: Me-109G2/trop (MM 3/2007), Sea Harrier FRS1 (KA 4-5/98)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 23:07  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Biała surówka w 200 oraz model w 300 Adam również pokazał dwa lata temu na Szczecińskim Paprykarzu, gdzie miałem przyjemność porozmawiać z Adamem. Model jest na prawdę dopracowany i tak przemyślany aby był łatwy do sklejenia.
Co do zacieków to przy kluzach to chyba napisano, że są 2 warianty tej części burty - czyste i z zaciekami.
Jeśli chodzi o Tytanica to Szkutnik w wątku o nim wyjaśnił, dlaczego prace nad nim zostały przerwane.
Dla mnie atrakcją wyróżniającą tego lotniskowca od innych będzie fakt, że na pokładzie będzie można poustawiać maszyny dwusilnikowe i nie będzie to sci-fi a odzwierciedlenie realnej znanej akcji.

--
"Si vis pacem para bellum"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-02-17 23:26  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
GrzechuO   

> ale teraz aż się boję pisać, żeby kogo oczy nie bolały...
Obiecałem sobie, że nie będę reagował, ale jednak nie mogę.

Nie histeryzuj, chłopie.
Nikt nie wymaga od Ciebie, abyś był magistrem filologii polskiej.

Moja uwaga była podyktowana apelem Szkutnika, który napisał - cytuję: "Czekamy na Wasze komentarze, dalsze propozycje ulepszeń modeli. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, opinie i słowa krytyki.".
Więc pozwoliłem sobie wyrazić swoją opinię i sugestię.
Aż tak Cię to zabolało?
Naprawdę chciałbyś, aby model zaprojektowany i wydany na - miejmy nadzieję - światowym poziomie w tekstach zawierał błędy, których wstydziłby się przeciętny gimnazjalista?

Wyluzuj, proszę.
Tym bardziej, że i Szkutnik, i akra już zadeklarowali, że w wydanym modelu tego typu błędów nie będzie.
Mnie to wystarczy.
A Tobie?

--
Pozdrówka

GrzechuO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-02-17 00:17  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Wystarczyło napisać o co chodzi dokładnie i gdzie jest błąd, a nie uogólniać bolącymi oczami.
Wszystko z mojej strony.

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-02-17 00:53  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Witek Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Powstaje piękna wycinanka i chciałbym dodać swoje 3 grosze na temat papieru samoprzylepnego. Ja papier samoprzylepny używałem do wykonania poszycia w Yamato i było to ja pit...le 10 lat temu!!! Mam do dziś wydrukowane części w/w poszycia i trzymają wymiar idealnie klej też jest dobry i można spokojnie te części używać.
Bardzo dobry pomysł i rozwiązanie które najwyższy czas wdrożyć do naszego hobby.
Gratuluje i czekam na model.
Pozdrawiam Witek

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-02-17 16:19  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Roli Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

A dało by się Szkutniku przy częściach zaprojektowanych z zapasem narysować linię np. przerywaną , która oznacza prawidłowy rozmiar części ( rozumiem że zarys poszycia dennego i burt jest wydrukowany na drugiej stronie ) ? Chodzi głównie o części , nie mające prostej krawędzi . Czytałem radę ADAMA 12 jak przycinać część , są znaczniki na arkuszach , ale gdy wszystko pasuje , to można wyciąć po obrysie , bez zbędnego przykładania ścinek .

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-02-17 18:34  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Z tym nalepianiem szkieletu, to ja z kolei miałem taki patent (zresztą, nie tylko ja), że używałem kleju w sprayu. Sprawdza się równie dobrze, jak papier samoprzylepny, tyle że wychodzi taniej :)

Adamie, z przyjemnością podzielę się tym, co sam ogarniam w grafice. Jak juz się zabiorę za ten model, na pewno pokuszę się o małą walorkę pokładu :)
Obiecuję wtedy przekazać Ci moją wersję "step by step". Oczywiście jedną z wielu, bo sposobów na dojście do tego samego efektu, może być często kilka lub kilkanaście - zależy co kto lubi, z jakiego programu/programów korzysta, z jaką paletą narzędzi najpewniej się czuje, itp, itd

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-02-17 20:39  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Hator   

Gratuluję tak dobrego podejścia do opracowania modelu. IIWŚ to nie moje klimaty, ale pooglądać gotowe takie cudo też można.

--
Pozdrawiam, Hator
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-02-17 22:33  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
szebi Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A kiedy trojaczki czterokominowe? Bo zamówienie złożone, a tu dalej cicho :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-02-17 22:33  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Raziel_3 Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Przejrzałem raz jeszcze zapowiedź i nie natrafiłem w niej na jakże ważną informację: kiedy planujecie wydać ten model? Tak orientacyjnie. I kwartał? Koniec roku?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-02-17 22:45  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Raziel_3 - Pierwsze zdanie w tym wątku - wiosna 2017

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-02-17 18:45  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
siedem   

Witam.
Wiem, że model zapowiadany jest na wiosnę, ale ponieważ jest to dla mnie temat marzenie to niecierpliwie sie przeokropnie :-) Czy można wiedziec, czy termin wydania jest bliższy poczatkowi czy końcówce wiosny? :-)
Drugie pytanie, czy jest lub będzie strona wydawnictwa na której będą prezentowane nowości/zapowiedzi?
Trzecia sprawa, ponieważ przygotowaliscie dużo dodatków do modelu, może by pomyśleć o owiewkach do samolotów wytloczonych z przezroczystego tworzywa/żywicy?
Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

--
--
Pozdrawiam Marcin

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-02-17 22:48  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

siedem: Odpowiadam

1) Termin wydania modelu bliższy początkowi wiosny niż końcowi.

2) Strona wydawnictwa będzie. Na Facebook'u coś tam też będzie. Zapowiedzi i nowości Szkutnika są i będą prezentowane na forach modelarskich, więc aby się o tym dowiedzieć nie koniecznie trzeba włazić na stronę www wydawnictwa.

3) przezroczyste owiewki do samolotów w skali 1:200?????
W modelu USS Hornet samoloty nie posiadają wnętrza, więc nie wiem czy to jest sens.
Temat owiewek jak najbardziej warty zastanowienia i przeanalizowania.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-02-17 08:28  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Gdzieś kiedyś widziałem takie owiewki do samolotów z jakiegoś lotniskowca z domu bumagi. To nie jest kwestia wnętrza samolocików ale jak się robi model na wypasie to papierowe szkiełka to porażka.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-02-17 09:26  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
siedem   

Może, żeby bardziej sprecyzować chodziło mi o takie przezroczyste imitacje owiewek jakie są stosowane w plastikowych modelach lotniskowców i samolotów do nich. Nie chodzi mi o takie owiewki jakie stosuje się w skali 1:33, tylko całe przezroczyste kawałki tworzywa w kształcie owiewki.

--
--
Pozdrawiam Marcin

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-02-17 09:56  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

siedem: Tak jak już wspomniałem - zastanowimy się nad takim dodatkiem również :-)
Z obramowaniem (szkieletem) owiewek wyciętych laserem nie ma najmniejszego problemu.

Pozdrawiam

Post zmieniony (25-02-17 10:22)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-02-17 20:47  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Dzisiaj w Rypine była rozmowa na ten temat przy wycinance, jest to do zrobienia, kwestia wykonania odpowiedniego kpytka :) A już szałem by było jakby wydrukować na folii ramki i dopiero wytłoczyć.... ale mnie fantazja poniosła. Przyznam, że temat samolocików w 1/200 mnie bardzo wciągnął i kto wie może się skuszę na wykonanie domowej roboty maszynki próżniowej.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-02-17 21:31  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Jarod 

 

Adam, kolejny raz zapytam "czy rzeczywiście przy skali 1:200 jest sens produkować taki dodatek" nie wystarczy owiewkę z wycinanki odpowiedni pokolorować (byle nie kolor niebiesko-biały) i zwaloryzować.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 00:02  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Czego się nie robi dla klientów :) zwłaszcza ja jest do zrobienia naście takich samolotów, z jednej strony ja to rozumiem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 10:35  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
siedem: Jak widzisz już się zastanawiamy. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie ;-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 11:26  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
siedem   

Gdyby tylko była tutaj taka opcja to kliknąłbym "like" :)
A zwłaszcza zdanie Adama "Czego się nie robi dla klientów" :)
Pozdrawiam i życzę samych sukcesów wydawniczych

--
--
Pozdrawiam Marcin

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 14:03  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
henrykk   

Witam,
jeszcze do dyskusji o przygotowaniach do wydania USS „Hornet”, a konkretnie do części szkieletu na papierze samoprzylepnym: czy nie prościej wydrukować te części bezpośrednio na tekturce? Takie rozwiązanie na pewno nie sprawi trudności natury technicznej, bo było już dawno temu stosowane, np. przy modelach samolotów wydawnictwa „GELI” – wręgi były drukowane bezpośredni na 1 mm szarej tekturze. Myślę, że profesjonalna drukarnia nie miałaby z tym żadnych problemów. Moim zdaniem byłoby tylko pytanie, co wyszłoby w produkcji taniej – folia samoprzylepna czy druk na tekturce.

--
Pozdrawiam
Henryk

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 16:00  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

henrykk: Problemu z bezpośrednim wydrukiem szkieletu na tekturze 1mm nie ma.

Znacznie gorzej wypadła by finalna grubość całej wycinanki.
Modelarze "półkownicy" nie byli by zadowoleni z objętości modelu kartonowego USS Hornet. Nie wszystkim by się model mieścił na półce :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 16:13  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ten druk na wręg na tekturce to ciekawy pomysł. Tektura 1mm chyba nie jest droższa od foli samoprzylepnej. A to pakiet zrobi się gruby to fakt ale nie przesadzajmy bo tak grubością to najwyżej dobije do wysokości pudełek z plastikowymi modelami okrętów. Plastikowcy mają same takie grube pakiety w magazynach i nie robią problemu. To jak się czasem kartonowcom trafi grubszy zeszyt to problem jest wydumany.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 17:33  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Pomysł z tłoczonymi kabinkami do samolotów 1/200 wydaje się szalony, ale nie takie szaleństwa widziałem ;)
Ze swojej strony proponuję zaoferować zestawy nadrukowanych ma folie ruchomych śmigieł. To bardzo prosty, a zaskakująco efektowny wynalazek. Można to bardzo prosto zrobić też samemu, ale może nie każdy ma program graficzny i drukarkę + folię.
Na modelu wygląda to mniej więcej tak:

i w swobodnym locie:

;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 20:00  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Witam
Z tego co wiem to druk ofsetowy na takiej grubości kartonie nie da się wydrukować , dla tego trzeba stosować podklejanie

--
uszanowanko gdaś

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 20:09  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

offset nie, ale już sito powinno dać radę :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 20:36  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Witam
za bardzo rozbieżne technologie i komplikacja składu do gotowej pozycji , co na pewno podniosło by koszt który by nie równoważył czas i nakład pracy przy podklejaniu

--
uszanowanko gdaś

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 20:53  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To niech po prostu wydrukują po staremu wręgi na papierze i można sobie samemu podkleić. Albo można zrobić lasery w komplecie bez papierówek jak ostatnie okrętownictwo z Gomixa.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 21:11  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Po to jest patent z samoprzylepnym żeby nie trzeba było robić smrodu na całą chałupę i klej jest równomiernie rozprowadzony, kto tego nie używał będzie mile zaskoczony. Drukowanie na 1mm dobry pomysł, tylko jeśli Gdaś pisze że to jest problem, no to jest problem :)
Co do kabinek Origami, przypomniałeś mi Twoje i zwróciłem uwagę na kolor jaki wykorzystałeś na oszklenie, chyba zrobię próbę dla porównania, a śmigła też ciekawa opcja tylko potem nie płakać nad ceną modelu jak się tego tyle nazbiera.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 22:01  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Adamie, nie miałem na myśli, że do zestawu te śmigła. Tylko jako opcja - do ewentualnego dokupienia później, kto by chciał.
W końcu, jak wspomniałem, rzecz jest raczej prosta do zrobienia w domu, ale naklejenie szkieletu na tekturę też, a patrz, jaki nam się temat zrobił ;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 22:41  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Z tym wszystkim chodzi głównie o to, żeby ograniczyć czasz budowy modelu do minimum, wiele osób narzeka ile to jest roboty i mają racje robisz praktycznie dwie połowy różnych okrętów, bo jest asymetryczny. Każda opcja ułatwiająca pracę zasługuje na przemyslenie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-02-17 22:46  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Dla mnie w budowie kadłuba zawsze największą zmorą było oklejanie (krowie żebra). A tu lasery, papier samoprzylepny itp... nie pomogą :)
Jak skompletowany zestaw ostatecznie nie wyjdzie, ja już stoję w kolejce po zakup :)

Post zmieniony (26-02-17 22:47)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-02-17 20:06  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
krystian Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Jeszcze się odniosę do propozycji owiewek-jestem najbardziej za. Nawet jeśli samolocik nie ma wnętrza, to o wiele lepiej taki samolot wygląda z przeszkloną kabiną. Ramki wycinane laserem do kabin już od dawna są (vide Answer/GPM), tylko gorszy problem jest z oszkleniem. Pamiętam z jakiejś relacji (niestety nie pamiętam kto i w jakiej) próbował te przestrzenie zalewać Clearfixem Humbrolla (no i niestety nie pamiętam też efektów, ale sposób na pewno z racji tej chemii praco i czasochłonny). Sam testowo sklejałem samolocik i próbowałem podklejać cienką folią, ale też efekt niezbyt fajny.
Więc pomysł na tłoczone kabinki jest jak najbardziej na plus ( sam też miałem w planach wykonać kopytka i tłoczyć, ale u mnie problem też taki że mam prawie zerowe doświadczenie w tym, zawsze nawet w 33 staram się kupować gotowce-lepszy efekt i sporo czasu zaoszczędzonego).

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-02-17 23:14  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Byłem w Rypinie i "pomacałem" prototyp wycinanki. Porozmawiałem też trochę z autorem i nie pozostaje nic innego jak czekać na wydanie. Już ostrzę nożyczki :-)
Na pewno model godzien uwagi, w 2D bardzo podobało mi się kamo, jak też rysunki montażowe i sposób druku m.in. poszycia dennego, gdzie linie obrysowe mamy na drugiej stronie arkusza. Po wycięciu nie ma ani jednej linii na prawej stronie- super rozwiązanie.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-03-17 14:34  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Spychacz Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeszcze a propos linii obrysowych na drugiej stronie. Możliwe, że wynika to z mojej techniki wycinania nożyczkami, ale linia cięcia na lewej stronie jest u mnie zawsze gorszej jakości. Przy takim rozwiązaniu lewa strona staje się prawą. Podobnie w przypadku użycia nożyka. Lewa strona jest zawsze lekko sfrezowana.

Pozdrawiam.

--
Relacja: NAGATO
Relacja z galerią: FUSO , KING GEORGE V
Galeria: RICHELIEU

Slayer \m/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
03-03-17 20:48  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Vercyn W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nożyce do stali i przecinak będą bardziej adekwatne . Ludzie Budujmy Modele .

--
"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-03-17 15:11  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Spychacz: same znaczniki gdzie prawidłowo powinny przybiegać cięcia są umieszczone także na prawej zakolorowanej stronie arkusza. Jeżeli tylko sobie życzysz możesz spokojnie ciąć arkusz poszycia kadłuba z prawej strony i to bez dodatkowego markowania arkusza np. bardzo cienką igłą lub czubkiem ostrza nożyka.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-05-17 20:21  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Paweł63   

Witam.
Coś drgnęło w kwestii wydania Horneta?
Pozdrawiam,Paweł.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-05-17 21:54  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

USS HORNET trafił do druku. Najprawdopodobniej będzie można go nabyć na zlocie Konradusa we Wrocławiu

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-05-17 13:22  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
siedem   

Witam. Czy można prosić o potwierdzenie, czy Hornet będzie dostępny we Wrocławiu?
Z góry dziękuję

--
--
Pozdrawiam Marcin

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-05-17 16:10  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

siedem: Na razie wszystkie znaki na niebie wskazują, że Hornet będzie dostępny we Wrocławiu.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
31-05-17 07:21  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Seweryn 

 

Cena jest już znana?

--
Seweryn

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-06-17 12:42  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Miło jest nam Wam zakomunikować, że jest już dostępny w sprzedaży model kartonowy amerykańskiego lotniskowca USS HORNET (CV-8) w skali 1:200.

Cena detaliczna modelu kartonowego wynosi 299 zł.

Dostępne są również pierwsze dodatki do modelu :
- szkielet kadłuba wycinany laserem w cenie 150 zł.
- relingi dedykowane kartonowe w cenie 80 zł
- podpory pokładu wewnątrz hangaru (ożebrowanie sufitowe) wycinane laserem w cenie 35zł

Ponieważ jest to pierwszy model kartonowy wydany przez Szkutnika, do końca roku kalendarzowego 2017 będzie można go nabyć w promocyjnej cenie. Promocyjne ceny dotyczą również wszystkich dodatków.

AKTUALNE PROMOCYJNE CENY(obowiązujące do 31 grudnia 2017 r.):

Model kartonowy USS HORNET – 260zł
Szkielet kadłuba wycinany laserem - 120 zł.
Relingi dedykowane kartonowe - 70 zł
Podpory pokładu wewnątrz hangaru (ożebrowanie sufitowe) - 30zł


Do modelu USS Hornet przygotowywane są obecnie też inne dodatki jak: podpory pokładów, drobne elementy cięte laserem, drewniane pokłady, artyleria oraz inne detale wykonane z żywicy i blachy fototrawionej. O dostępności poszczególnych dodatków, będziemy Was sukcesywnie informować.


Osoby zainteresowane kupnem modelu prosimy o kontakt mailowy: szkutnik-model@wp.pl

Zamówione modele będzie można odebrać osobiście podczas zlotu Konradusa we Wrocławiu, oraz podczas Fiesty Modelarskiej w Warszawie.

Zgodnie z obietnicą jeszcze w tym roku powinien pojawić się w sprzedaży model kartonowy jednostki USS HORNET w skali 1:300.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-06-17 15:00  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Jest nam bardzo przykro, ale niestety nie będzie reprezentacji Szkutnika na Fieście Modelarskiej w Warszawie.

Przepraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które chciały się z nami spotkać, porozmawiać i zobaczyć model Horneta.

Firma kurierska dała ciała i nie dostarczyła nam modeli z drukarni na czas. Otrzymamy je dopiero najprawdopodobniej w poniedziałek.

Do zobaczenie w Przeciszowie.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-06-17 18:52  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Do modelu USS Hornet pojawiły się nowe dodatki. Są to: kratownice wind do samolotów, grawerowane drzwi, trapy. Cena pojedynczych zestawów to koszt 20 -30 zł.Oraz przedstawiamy fotki detali laserowych znajdujące się już w sprzedaży


Jeszcze jedna mała uwaga. Wszystkie towary produkowane przez Szkutnika posiadają oryginalny niepowtarzalny HOLOGRAM. Korzystając z oryginalnych produktów (z hologramem) masz 100% pewności, że dodatki będą pasować do naszych modeli. Tylko na takie produkty dajemy gwarancję.
Za dodatki do modeli bez hologramów Szkutnika nie bierzemy odpowiedzialności.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-06-17 21:53  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

czy to jest full zestaw plus potem pokład drewniany ?

--
Sklejacz

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-06-17 22:00  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Andreas Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na jakiej grubości kartonie są wypalone elementy z pierwszych 3 zdjęć ?

--
Mężczyznę należy traktować jak kota : karmić go , przytulać , a na noc wypuszczać z domu ...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-06-17 06:11  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Pokład jest w trakcie opracowywania , mamy z nim trochę problemu , elementy są wypalane z kartonu o grubości 0,38 mm , a drzwi grawerowane na kartonie o grubości 0,5

--

Post zmieniony (13-06-17 07:07)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-06-17 18:10  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Pierwszy model Szkutnika został przyjęty przez Modelarzy bardzo pozytywnie. Cieszymy się z tego bardzo. Niestety nie obyło się bez uwag. Największe zainteresowanie wśród Was wzbudził pokład wydrukowany na samoprzylepnym papierze.

Głównym zamierzeniem załogi Szkutnika stosując takie rozwiązanie było uniknięcie smarowania dużych powierzchni klejem. Nie wszyscy modelarze, są na tyle doświadczeni, by klej rozprowadzić na powierzchni równomiernie, tak by finalnie spod pokładu, wydrukowanym na cienkim papierze nie wystawały „klejowe bąble”.
Chcieliśmy zminimalizować ten problem, stąd pomysł na papier samoprzylepny.

Niefortunnie tak się złożyło, że drukarnia zamiast na matowym papierze (tak jak było zadeklarowane) wydrukowała nam elementy kolorowe na półmacie. Stąd ten blask pokładu. Efekt zupełnie przez nas nie zamierzony. Czytając fora modelarskie widzimy, że Wam również nie przypadł on do gustu.

Jak widać, nie wszystkie pomysły, usprawniające sklejanie modeli kartonowych są w 100% celne. Niestety nie da się wszystkiego przewidzieć ;-).

W związku zaistniałą sytuacją, postanowiliśmy dodrukować pokład na zwykłym offsetowym kartonie. Będzie on dodany do modelu w postaci luźnych kartek. Osoby, które już nabyły u nas model Horneta otrzymają erratę bezpłatnie pocztą. Erratę zaczniemy wysyłać natychmiast, jak tylko trafi ona z drukarni do naszych rąk.

Dla osób bardziej wymagających przygotowywany jest dodatek w postaci drewnianego pokładu, który niebawem ukaże się w sprzedaży.

Pokłady w kolejnych modelach Szkutnika będą drukowane w sposób tradycyjny na kartonie offsetowym.

Papier samoprzylepny zostanie zastosowany jedynie do szkieletów.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-06-17 18:32  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Spychacz Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Brawo za szybką i oczekiwaną przez modelarzy reakcję.

Pozdrawiam.

--
Relacja: NAGATO
Relacja z galerią: FUSO , KING GEORGE V
Galeria: RICHELIEU

Slayer \m/

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-06-17 19:14  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Bardzo dobra wiadomość z tym pokładem. Również zakupiłem ten model i również pokład nie bardzo przypadł mi do gustu. To znaczy ten błyszczący papier, bo graficznie jest mega. Pisałem gdzieś tam wcześniej, że pokuszę się o własny upgrade/walorkę tego pokładu na użytek własny. Nie trzeba. Ten jest naprawdę świetny :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-06-17 20:53  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czesc Szkutniku

Zatem czekam na pokład startowy jako mat na zwykłym kartonie. Hangarowy już przyklejony :(

--
Sklejacz

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-06-17 17:51  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brawo dla Wydawcy za prawidłową reakcję na problem.
Tak trzymać !!
Coś co nie powinno dziwić dziwi.
Bo są niestety także tacy którzy szumie i dumnie zapowiadali ponowne wydania poprawionych modeli, mijają już lata i dalej nic. Olewka zupełna.
Na szczęście to nie dotyczy załogi Szkutnika. ;-)) Brawo.
Czekam na kolejne modele od was.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-06-17 13:02  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Właśnie otrzymaliśmy wiadomość z drukarni, że errata (pokład na kartonie offsetowym) została już wydrukowana. Przesyłka powinna do nas dotrzeć w nadchodzącym tygodniu. Tak więc od 1 lipca powinniśmy zacząć rozsyłać erratę do dotychczasowych nabywców modelu Horneta.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-06-17 13:42  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zatem czekamy. Dziejemy za szybką reakcję w temacie.

--
Sklejacz

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-06-17 13:44  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Chriss zanim zaczniesz robić pokład zdążyłby się sto razy wydrukować..... :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-06-17 17:12  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czy tylko lotniczy czy hangarowy też będzie tradycyjny?

--
Sklejacz

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-06-17 18:43  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Hangarowy też będzie tradycyjny

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-06-17 10:57  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Obawiam się że Hornet z GPM, który ukaże się za ok miesiąc może Wam zrobić sporą konkurencję: na przykładowych arkuszach widać, że ma podział blach na burtach i oklejkach dna, pełny hangar. Autorem tamtego Horneta jest projektant rosyjski.

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-06-17 11:44  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
F4kL0gic   

Sven, konkurencja to bardzo dobre zjawisko...szczególnie dla nas kupujących;)
Zapewne kilka osób wstrzymało się z zakupem Horneta od SZKUTNIKA aby porównać z wydaniem GPM. Skonfrontuje się arkusze, opracowanie, dodatki oraz cenę i każdy kupi co mu bardziej odpowiada.
Jeżeli zapowiedź SZKUTNIKA odnośnie Yamato i Musashi były serio serio, to również będzie konkurencja;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-06-17 15:07  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
kelkan   

Fajny model, super !

--
Soczewki kontaktowe

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-06-17 17:34  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Sven: Każdy ma prawo wydawać modele jakie chce i kiedy chce. Takie jest prawo rynku.

GPM jest wielkim doświadczonym Wydawnictwem z długoletnim stażem. Nie wiem, czy w ogóle w tym przypadku można mówić o jakiejkolwiek KONKURENCJI. My podobnie jak FANTOM MODEL jesteśmy wydawcami przez małe „w”.
Jak już wielokrotnie powtarzaliśmy, wydawanie naszych modeli traktujemy hobbystycznie. My jesteśmy przede wszystkim MODELARZAMI. Budujemy jednostki pływające głównie dla siebie. Takie, których projektowanie i sklejanie sprawia nam najwięcej przyjemności.
Pomysł wydawania modeli przez załogę Szkutnika wyszedł spontanicznie od modelarzy, którym podobały się nasze modele wystawiane na różnych imprezach modelarskich.
Jest nam bardzo miło, że innym osobom podoba się nasze podejście (innowacyjny sposób klejenia, dobór dokumentacji, poziom detalizacji, itp.) do sklejania kartonowych modeli jednostek pływających. To dla tej specyficznej grupy modelarzy został wydrukowany USS „Hornet”. To dla nich w przyszłości planujemy wydanie kolejnych modeli Szkutnika: „Dar Pomorza”, „New Mexico”, „Ise” czy „Musashi”.
Jeżeli okaże się, że nie ma zbyt dużego zainteresowania na rynku naszymi modelami, to po prostu zawiesimy działalność wydawniczą i wrócimy do sklejania swoich modeli w zaciszu domowym.
I to by było na tyle.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-06-17 19:22  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Bart   

Mam nadzieję jednak, że jestecie zadowoleni z zainteresowania waszym Hornetem i miłośnicy mniejszej skali 1:300 mogą wciąż oczekwać modelu w tym roku.

Może właśnie skala 1:300 jest tą niszą w której warto wydawać modele, a której inne firmy nie ruszają ?

Jak prace nad Yamato/Musashi ?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-06-17 19:39  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Włodek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

1/300 by mnie kusiła. 1/200 nie.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-06-17 20:59  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dziś dostałem "Horneta" z laserami. CUD MIÓD, MAŁPI SMALEC!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-06-17 22:31  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Szkutnik, praktycznie temat wyczerpał, ja ze swojej strony mogę dodać, że właśnie pracuję nad przygotowaniem modelu w skali 1/300. Jak wyżej napisano modele robimy, bo są osoby, które będą zadowolone z faktu że też będą mogli sobie je skleić.

Na temat fotek na stronie GPM i co ja o nich myślę pod względem wykonania modelu mógłbym kilka słów napisać, ale nie o to tu chodzi. Ważne że jest ruch w interesie:)
Cieszy mnie fakt że widać progres w nowych rozwiązaniach i nie stoimy w miejscu.
Przykładem są podłużne pasy podziału blach na kadłubach, wiadomo nie odkryliśmy Hameryki, są one od dawna stosowane w żaglowcach, ale widać, że teraz nie tylko są one walorką modelarzy, projektanci zaczynają je wprowadzać w projektach.
Z resztą zawszę mogę też do Horneta opracować blachy do oklejenia kadłuba:)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-06-17 14:07  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Opracowuj Waść :)

--
Sklejacz

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-06-17 14:21  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Adam, myślę, że np. taki dodatek do Horneta jak naklejane blachy na dno szczególnie byłoby wskazane, tym bardziej przy łączeniu dna i burt na zakładkę. Natomiast burty to opcjonalnie, nie mam modelu, nie wiem czy dałeś pas pancerny na śródokręciu, jeśli tak to powinno wystarczyć bo przy tym kamuflażu naklejane blachy mogą nieco skomplikować. Pracuj dalej spokojnie, wszyscy jesteśmy hobbystami, a projektanci zza wschodniej granicy też niech robią swoje: będzie więcej fajnych modeli do wyboru.

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-06-17 22:29  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Pas pancerny jest opcjonalny i wcale nie trzeba go robić, są tylko znaczniki dokąd ma sięgać. Jak już robić pasy to na cały kadłub, nie widzę sensu robienia samego dna jeśli jest możliwość. Co do kamo się nie przejmuj, zrobiłem na New M to i do Szerszenia się da, jest coś takiego w Corelu jak część wspólna i to narzędzie zrobi robotę elegancko. Jak robiłem Horneta nie czułem się na siłach, żeby takie cudo zrobić, teraz jest już jakieś doświadczenie, no i stoczniowy rys podziału blach mam więc grzech nie wykorzystać.

PS: Na burtach jest podział, tylko słabo widoczny, bo nie wiedziałem jak to wyjdzie w druku i nie chciałem, żeby wyszło takie cudo jak w Alabamie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-06-17 17:04  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Właśnie otrzymaliśmy erratę z drukarni. W poniedziałek zaczniemy ją rozsyłać.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-06-17 17:50  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hurra. Trzeba się zgłaszać jakoś po te pokłady.?

--
Sklejacz

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-06-17 18:53  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Paweł63   

Witam.
Pozyskałem Horneta z innego wydawnictwa drogą wymiany,
jak mogę wejść w posiadanie nowego pokładu?
Pozdrawiam,Paweł

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
29-06-17 18:58  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Seweryn 

 

Wrzucisz foto pokładu z offsetu?

--
Seweryn

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-06-17 14:51  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
oto fotki pokładów na offsecie
--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-07-17 11:03  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To czekamy na wysyłkę :)

--
Sklejacz

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-07-17 16:17  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Mamy kolejny dodatek do modelu o numerze katalogowym DL-007, jest to drewniany pokład .
W zestawie są części deskowanego pokładu , części z kartonu imitujące miejsca gdzie była blacha oraz trzy arkusze tektury formatu A3 1 mm do podklejenia całości , który należy pomalować kolorem Deck Blue 20-B
Cena za komplet to 150 zł .--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-07-17 16:17  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Proszę o usunięcie , zdublowało wpis
--

Post zmieniony (11-07-17 16:18)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-07-17 17:53  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Czekam :-)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-07-17 20:07  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
A to na dowód że pokład jest sklejalny--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-07-17 20:11  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Duża inwestycja ten model. Szkoda, że nie nadaje się na pierwszy okręt:)

--
Pozdrawiam, Arturo :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-07-17 22:11  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Vercyn W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Arturo
Mam odmienne zdanie , uważam że modele z dedykowanymi dodatkami jak najbardziej nadają się na "pierwszy raz" , czas poświęcony na budowę jest bardziej efektywny a wynik pracy efektowny . Myślę, że istotą tego co robimy jest jak najdokładniejsze spasowanie i sklejenie elementów i tak jest w każdym modelu - dużym , małym , nawet takim w którym będą tylko trzy elementy do połączenia . Następną kwestią są detale - ich ilość - jak największa , nie każdy dysponuje mistrzowskimi zdolnościami manualnymi od razu a w połączeniu z dokładnością i precyzją lasera jest w stanie uzyskać dobry efekt swojej pracy .
O pieniądzach nie ma co dyskutować , tę kwestie każdy sam rozstrzyga w swoim portfelu .
Warto jednak wziąć pod uwagę "skalę" ; ilość gotówki a czas realizacji modelu . To się broni samo.
Pozdrawiam
Vercyn

--
"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-07-17 06:07  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Arturo mam kilka modeli uszkodzonych ale części nienaruszone , jeśli chcesz skleić a nie na półkę to się do tego celu nadaje , a cena będzie mniejsza

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-07-17 11:53  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Aktualizacja :

Model kartonowy USS HORNET – 260zł

Dodatki :

DL-001 - Szkielet kadłuba wycinany laserem - 120 zł
DL-002 - Relingi dedykowane kartonowe - 70 zł
DL-003 - Kratownica podnośników samolotów - 30 zł
DL-004 - Trapy - 30 zł
DL-005 - Podpory pokładu wewnątrz hangaru (ożebrowanie sufitowe) - 30zł
DL-006 - Drzwi i klapy - 20 zł
DL-007 - Drewniany pokład startowy - 150 zł

Przy zakupie całego zestawu cena wynosi 600 zł , oszczędzasz 110 zł , wysyłka gratis
Przy zakupie zestawu bez pokładu startowego cena wynosi 500 zł , oszczędzasz 60 zł , wysyłka gratis
--

Post zmieniony (12-07-17 14:23)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-07-17 14:54  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ciemny kolor pokładu to Deck Blue 20-B, a jasne paski na nim? Podaj dane farbki, proszę.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-17 13:20  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj
Według jednego ze znawców floty amerykańskiej prawdopodobnie biały , ponieważ miały charakter jednorazowy

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-17 13:52  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Po wojnie były żółte chyba, ale to zaczęto być może stosować dopiero na jednostkach po 1945.

http://www.gstatic.com/hostedimg/3c8b911257a6a63e_large

--

Post zmieniony (14-07-17 13:53)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-17 16:10  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Długie pasy na pokładzie były białe, malowane specjalnie dla pilotów Mitchellli, żeby nie zaczepili o nadbudówkę podczas startu.

O dokładny kolor nie pytajcie, bo jak wiadomo wszystko zależy od światła na dany element padające. Zwyczajnie trzeba dobrać wg swoich przemyśleń, ja bym dał brudno-biały.


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-17 17:28  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Vercyn W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

... czyli tzw. inny odcień szarości ;)

--
"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-17 19:34  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No nie wiem, USS Enterprise, chyba 1940/41, co prawda pokład nie jest deck blue ale wszelakie linie namalowane są na żółto

http://www.gstatic.com/hostedimg/d11014617db22230_large
http://www.gstatic.com/hostedimg/57f9902f680efed1_large
http://www.gstatic.com/hostedimg/65b5ad9523f25a8a_large
http://www.gstatic.com/hostedimg/3b519b309a56e062_large
http://www.gstatic.com/hostedimg/99c8a064cb1177f9_large

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-17 20:50  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

No jeśli tak było, dodałoby to dodatkowego smaczku. Mnie zastanawia coś innego, pasy blachy z zaczepami do mocowania samolotów maja ten sam kolor co deski, a pod skrzydłem na złączu dylatacyjnym już są w kolorze metalu. Czy to znaczy, że pokład jest pomalowany cały na brąz i nie jest to kolor drewna? Bardzo ułatwi to prace przy pokładzie z forniru, bo nie trzeba się martwić o te pasy, że są take same jak deski.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-17 21:12  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Koledzy, jestem GAMONIEM, że pytałem o kolor pasów. Qrde! Wśród wielkiej liczby książek (głównie anglojęzycznych) o okrętach mam przecież także doskonale ilustrowaną solidną broszurę (66 stron) znanego wydawnictwa Floating Drydock pod tytułem UNITED STATES NAVY CAMOUFLAGE, FLEET CARRIERS. I jest tam także wszystko o malowaniu pokładów lotniczych.

Jutro "se siądę", przetłumaczę fragment o "Flight deck coloration" i WSZYSTKO STANIE SIĘ JASNE!

*

Ech, już się za to zabrałem ;-)

KOLORY POKŁADU LOTNICZEGO

Pokłady lotniskowców były bardzo barwne do końca 1941. Deski miały kolor czerwonego mahoniu z żółtymi liniami prowadzącymi i żółtymi literami identyfikującymi okręt.

NIEBIESKI WPROWADZONO NA POCZĄTKU 1942. Na początku stosowano różne odmiany niebieskiego, ale od 1943 wydano wszystkim stoczniom rozkaz wprowadzenia „niebieskiego pokładu nr. 21”

Jestem zdania że niebieski 20-B - tak jak podał tu SZKUTNIK – jest dla „Horneta” idealny.

A teraz uwaga: w 1942 linie prowadzące były „medium gray”’ czyli średnioszare. Niektóre były obramowane kreskami, inne ciągłymi liniami.

Nie idę w dalsze lata, bo wtedy już „Horneta” nie było. Wniosek?

MALOWANIE POKŁADU LOTNICZEGO „HORNETA” W 1942:
POKŁAD – NIEBIESKI 20-B
LINIE – ŚREDNIOSZARE

I już wszystko jasne :-)

Post zmieniony (14-07-17 21:34)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-17 22:19  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Hah, czyli Vercyn trafił w dziesiątkę :)

Najbardziej się martwiłem właśnie o te pasy blachy z mocowaniami, że mogą stanowić problem przy pokładzie z forniru i każdy trzeba będzie naklejać osobno np z fototrawki, ale w tym wypadku można spokojnie ten pokład macnąć bejcą na ciemno-niebiesko, a potem ewentualnie zrobić "washa" z czarnego koloru, dla uwypuklenia detali. Resztę z na "medium gray".

PS: Jak nie chcesz zakładać relacji, to podeślij mi na maila jakieś foty, bo zżera mnie ciekawość jak to wychodzi.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-17 23:19  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Z drugiej strony w książce "Destination Tokyo" Stan Cohen pisze o dwóch białych liniach prowadzących, specjalnie namalowanych dla bombowców na Hornecie po lewej stronie pokładu lotniczego: na jednej jechało koło przednie bombowca, lewa linia pomocnicza. Jeśli podczas startu pilot jechał trzymajac się tych linii to lewe skrzydło samolotu mijało wyspę w odległości 6 stóp, czyli ok 189 cm.

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-17 23:39  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
F4kL0gic   

Może takie linie jak w tym modelu

http://www.modelwarships.com/reviews/ships/cv/cv-08/700-trum/hornet-art-01.jpg

Z białym kolorem jest tak, że jest biały przez pierwsze kilka dni użytkowania;) Wyspę o te 189cm to raczej prawe skrzydło przy starcie mijało.

Post zmieniony (14-07-17 23:48)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-07-17 23:54  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Tak, wieczorne zmęczenie, prawe ;) No i 183 cm ;)

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-07-17 08:21  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Znalazłem także coś w innej z moich książek, pt. UNITED STATES NAVY, WARSHIP CAMOUFLAGE 1939-1945.

Rozdział: CARRIER DECKS

W 1941 zarządzono kolor niebieskoszary, który [w praktyce] bardzo się zbliżał do ciemnoszarego, co potwierdzają zdjęcia takich lotniskowców jak Hornet, Ranger, Wasp i inne służące w tym czasie.

Jest to zatem kolejne potwierdzenie że kolor pokładu modelu JEST WŁAŚCIWY.


LINIE NA TOKYO RAID
Wpisałem do gugla: uss hornet cv-8 lines painted flight deck tokyo raid
No i rzeczywiście, przy „Obrazy dla uss hornet cv-8 lines painted flight deck ...” są tam zdjęcia wyraźnie pokazujące dwie BIAŁE linie:
, , ,

Natomiast po wpisaniu: uss hornet cv-8 lines painted flight deck (po prostu linie, bez zaznaczania że chodzi mi o Tokio), mamy coś takiego:

Trzy zdjęcia z czerwca 42, Midway. Białych linii już nie widać. Nie widać ŻADNYCH LINII!
, ,

Znalazłem także ciekawą wymianę zdań na anglojęzycznym modelarskim forum SAS. Dotyczyło to linii na pokładach całej trójki spod Midway! Niestety liczne zdjęcia zostały skasowane przez photobucket…
Są tam jednakże do tych zdjęć komentarze, które potwierdzają co napisałem i pokazałem powyżej.

„Definitywnie pod Midway Hornet nie miał linii na pokładzie”.

„Zatem pod Midway – Hornet bez linii – Enterprise 3 przerywane linie – Yorktown bez linii, tak jak Hornet”

***

PODSUMOWANIE:

- Kolor pokładu modelu jest bardzo OK
- Budując okręt z Tokyo Raid, dwie linie (szerszą i węższą) należy przemalować na biało
- Budując okręt z późniejszego okresu, należałoby te linie zamalować, bo ich tam wtedy nie było.

WNIOSEK:

Aby móc wybrać pomiędzy dwoma wersjami Horneta, model powinien zawierać dwie wersje pokładu do wyboru: jedna z dwoma białymi liniami (jeśli ktoś robi model z Mitchellami), i druga bez żadnych linii, jeśli wybieramy Midway.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-07-17 12:05  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Te 2 linie zostały namalowane tylko i wyłącznie dla Mitchelów coby nie zahaczyły o wyspę w czasie startu. Oglądałem też filmy w kolorze z serii WWII rare color films z okresu walk na Pacyfiku w 1942, min bitwa na Morzu Koralowym i wielokrotnie na pokładach lotniskowców USN nie widać żadnych linii.
Aha, Cohen pisze że upchano na pokładzie Horneta tylko 16 Mitchelów, ile jest ich w modelu? Czy przewidziano mocowania linami bombowców do pokładu i pokrowce na silniki chroniące je przed wodą?

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-07-17 12:12  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Akra: Dziękujemy za wyjaśnienie. Daliśmy ciała z brakiem drugiego pokładu w wycinance ;-).

Elementy szkieletu kadłuba są wydrukowane na cienkim białym samoprzylepnym papierze. Naddatki samoprzylepnego białego papieru można wykorzystać i wykonać białe linie na pokładzie lotniskowca (wersja na Tokyo Raid).

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-07-17 13:35  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Vercyn W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Akra dzięki za merytoryczne podejście .
Adam , dzięki za miłe słowo ..... motto zobowiązuje ;)
Cieszę się , że tak dociekamy to jest inspirujące.
Pozdrawiam
V

--
"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-07-17 14:14  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven - w modelu jest 16 Mitchelli. Sam możesz sobie je przymocować nitkami do pokładu i sam możesz wykonać osłony silników (np. z pofarbowanej na brązowo torebki od herbaty :-)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-07-17 14:37  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

No Panowie się widzę ładnie rozpisali i praktycznie temat zamknięty odnośnie pokładu, ja już teraz wiem wszystko i bardzo mi się przyda. Tylko powstaje jedno małe pytanko, dlaczego dopiero teraz o tym piszecie, a nie jak w relacji są zdjęcia pokładu w całej okazałości.

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-07-17 16:42  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

No właśnie Adam. Szkoda, że nie podczas relacji z budowy Horneta.

Dlatego prosimy Was serdecznie - wszelkie zażalenia, skargi, wnioski i inne pretensje składamy wcześniej, w czasie trwania relacji z budowy modeli, a nie po wydruku.

Już teraz skupiamy się nad relacją Adama z budowy modelu NEW MEXICO, aby nie wyszło w przyszłości to samo, co z pokładem Horneta.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-07-17 18:58  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Czegoś tak wielkiego i skomplikowanego jeszcze nigdy nie kleiłem…


Ponieważ okręt będzie miał drewniany pokład zrobię wersję Midway, a raczej sprzed Midway, z lotniskowcem nie szykującym się do boju.

Będą samoloty na pokładzie (ze skrzydłami rozłożonymi i złożonymi) + samoloty w hangarze (wszystkie boczne żaluzje otworzę żeby było widać fantastycznie szczegółowe wnętrze hangaru + zaparkowane tam samoloty) + jedna winda opuszczona, a na niej samolot ze złożonymi skrzydłami gotowy do jazdy w górę.

Im bardziej wnikam w rysunki na arkuszach, tym bardziej chciałbym mieć gotowy model zaraz, teraz, już, żeby paść oczy jego pięknem :-)

Dobrze że mam mnóstwo miejsca na tak duży model. Tak to jest jak dzieci wyfruwają z domu i masz cały pokój tylko na książki, komputer i modele :-)

Będę robił w kolejności: hangary, pokład lotniczy, dopiero potem burty i wreszcie poszycie dna, klejone na styk do burt. Adam: da się tak?

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-07-17 21:24  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Jak miałem koło dziesięć lat, kleiłem sobie taki jeden mały lotniskowiec z MMa i nie mogłem się doczekać efektu końcowego. Jakby mi ktoś powiedział, że za 20 lat autor tego modelu bedzie się cieszył na klejenie mojego wynalazku, nie do końca bym rozumiał o czym się do mnie rozmawia :D

A poważnie, jeśli chodzi o kolejność klejenia, to da radę, tylko żeby przykleić pokład musisz wykonać podpory na dziobie i rufie. Problem polega na tym, że wystają one poza obrys pokładu hangarowego i mają delikatne wystające części. Można je łatwo uszkodzić przy manewrowaniu, trzeba zastosować jakieś "trzymadełko" do kadłuba. Widziałem fajny patent na zachodnim forum, gdzie miły pan miał taką podstawkę do Ticonderogi z pianki PUR na, której sobie obracał kadłubem jak chciał.

Rozumiem, że chcesz oklejki dna i burt do "czoła" , tutaj wielkiego problemu niema, bo 3/4 długości kadłuba można przykleić pas pancerny na linii wodnej więc zostaje robota tylko na dziobie i rufie.

Czekam na więcej, może jakiś samolot na próbę :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-07-17 21:39  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ja w Tico, który jest większy od modelu Horneta o ok 10 cm wróciłem do klejenia dna: do pustego hangaru wsadziłem 3 plastikowe pudełka po margarynie. Na takich podporach do góry dnem na desce kleję dalej oklejki dna.

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-07-17 22:11  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven, kleisz poszycie dna nie mając jeszcze burt?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-07-17 22:39  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Nie, mam burty wszystkie a do środka hangaru podpory coby do góry dnem oklejki dna, standardowo. Podpory z pudełek po margarynie wyższe od burt.

--

Post zmieniony (15-07-17 22:40)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-07-17 14:29  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

PROŚBA!

Do wycinania bulajów w Hornecie potrzebuję igły (a jeszcze lepiej dwóch) lekarskiej/weterynaryjnej o średnicy 2-2,1 mm.

Ma ktoś na zbyciu? Ogromna wdzięczność i pokrycie wszelkich kosztów zapewnione :-)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-07-17 14:38  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Paragraf Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A to może lepiej, zamiast igły, zakupić sobie coś takiego? http://www.dermatologiczne.com/biopsy_punch.php

--

Post zmieniony (21-07-17 14:38)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-07-17 14:51  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
 

A masz coś takiego? Ja się to sprawdza w praktyce?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-07-17 14:56  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Ryszard Na Forum:
Relacje w toku - 23
Galerie - 24


 - 9

Cena, Panowie cena !!!!
http://dermatologiczne.pl/sklep/?wyniki-wyszukiwania,19&sPhrase=sztance

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-07-17 15:00  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
 

http://dermatologiczne.pl/sklep/?sztance-biopsyjne,7

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-07-17 15:10  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Windus Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

dla leniwych link tomo11
http://dermatologiczne.pl/sklep/?sztance-biopsyjne,7

Akra nie znoszę uczucia kiedy mam wenę na klejenie i zabraknie takiego detalu jak igła. Powodzenia :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-07-17 15:16  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Drodzy koledzy, sztance 2 oraz 2,5 mm a to je to, jak mawiają sąsiedzi, czyli Pat i Mat :-)
Dzięki, już zamawiam!

Dziś zabieram się za ilustrowaną zdjęciami instrukcję pt. jak zrobić na Hornecie drewniany pokład i jaką farbą (dostępną u nas) trzeba go pomalować

15:19 - już zamówione ;-)

Post zmieniony (21-07-17 15:19)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-07-17 15:23  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
dweler Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6
 

Fajnie, też zamawiam. A czym się różnią z suwakiem i bez?

Post zmieniony (21-07-17 15:24)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-07-17 15:38  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Greg77   

Sztanca z suwakiem m w środku plastikowy tłoczek żeby można było usunąć pobrany wycinek.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-07-17 23:13  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
yogi 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Jakiś miesiąc temu kupiłem takie same sztance w różnych średnicach i widzę że promocja z ceną w tym sklepie nadal obowiązuje:

http://www.adverti.com.pl/item.php?id=BJPSJA-KKK-009&nazwa=Jednorazowa_sztanca_biopsyjna_2.5mm

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-07-17 14:24  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

INSTRUKCJA SKLEJENIA POKŁADU DREWNIANEGO
o grubości 0,6mm + baza z kartonu

Komplet zawiera:
- 3 arkusze kartonu, na które nakleimy pokład
- 3 arkusze z obwódkami drewnianego pokładu lotniczego

- 3 arkusze z drewnianym pokładem lotniczym

- 1 arkusik z fragmentem pokładu lotniczego do przećwiczenia na nim malowania


Przed rozpoczęciem pracy należy pomalować nie drewniane elementy pokładu (np. krawędzie pokładu), wzorując się na kolorze części na wydruku papierowym modelu.

Pomalować należy też pokład, leciutko przecierając go przedtem drobnym papierem ściernym (600-1000). Kolor pokładu to Deck Blue 20 B, czyli Humbrol 27, Tamiya XF53 czy AS7, lub Vallejo 70.992

W przypadku budowania okrętu z rajdu na Tokio, malujemy dwie wzdłużne białe linie wzorując się na wydruku papierowym modelu.

--

Trzy arkusze niezadrukowane kartonu sklejamy brzegami oraz na samych bokach dodatkowo kawałkami papieru, żeby nie zmieniły wobec siebie pozycji. Pośrodku rysujemy linię, wyznaczającą oś symetrii pokładu. Na arkuszach tych naklejamy elementy pokładu.

Sposób sklejania obwódek z odpowiednimi częściami pokładu pokazują te zdjęcia:
, ,

Przez cały czas pamiętajmy o trzymaniu osi symetrii pokładu!

Zbliżenie fragmentu pokładu


Drobne elementy, które po pomalowaniu należy wkleić w otwory w drewnianym pokładzie


Obwódki imitujące blachę wokół wind. Większe przy pokładzie, mniejsze do podnośników . Jeśli w modelu winda ma być opuszczona, to większa obwódka zostaje z pokładem, a mniejsza z windą


Gotowy pokład wygląda szalenie efektownie i jest wart włożonej w niego pracy!Jeśli są jakieś pytania, SZKUTNIK albo ja chętnie na nie odpowiemy.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-07-17 19:56  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dostałem dzisiaj „sterylne igły biopsyjne” o średnicy 2 i 2,5 mm. Wypróbowałem je na iluminatorach wyspy „Horneta” i jestem zachwycony rezultatem! Bez specjalnego naciskania wyciąłem (podkładka to mata Ofly) trzy okienka. Naciśnięcie czerwonej części na górze igły wyrzuca z wnętrza wycięty krążek.

,

Wycięte okna pokrywam od wewnątrz klejem który po wyschnięciu staje się przezroczysty (np. Wikol) i daje efekt szkła.

Polecam!

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-07-17 20:55  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
F4kL0gic   

Były dostępne 2,5mm z suwakiem?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-07-17 08:10  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

2,5 jeszcze nie rozpakowałem ale pewnie też ma suwak. Sprawdzę i napiszę po południu.

Dopisek parę minut później:

Chyba jednak nie ma. Zamówiłem z tej strony:
http://dermatologiczne.pl/sklep/?sztance-biopsyjne,7,1

Jak widać, z suwakiem są tylko 1 – 1,5 – 2 – 3 – 4 mm

Post zmieniony (26-07-17 08:16)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-07-17 09:17  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ja wybijam wybijakami stalowymi z Castoramy, ale widzę, że ten powyżej jest chyba lepszy: nie daje krateru do wewnątrz po wybiciu?

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-07-17 09:29  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven - to ustrojstwo tnie jak brzytwa! Żadnego krateru, bo nie ma wyciskania otworu tylko zdecydowane wycięcie go: CIACH! Tu się otworu nie wybija, tylko wycina i to nawet bez specjalnie wielkiego nacisku.

Igły są tanie, a ich przydatność fantastyczna! KUP, A NIE POŻAŁUJESZ.

P.S. Nie mam nic wspólnego z firmą oferującą te urządzenia! ;-)

Aha, po wyrzuceniu wyciętego krążka ze środka igły, usuwający go pręcik cofa się po przesunieciu bocznego suwaka do góry.

Post zmieniony (26-07-17 09:33)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-07-17 11:12  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Może jakiś sklep modelarski by wrzucił do siebie taki ustrojstwa. Bo też mam problem z wykonaniem Nony , masa dziurek w kołach. Inni też by się rzucili na taki sprzęcik.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-07-17 11:21  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wikol nie wsiąka w papier i nie wygina go przy takim robieniu oszklenia?

--
Pozdrawiam, Arturo :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-07-17 11:32  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Generalnie szklę bulaje podklejając je cieniutką folią, taką w którą są zapakowane np. szkielety laserowe z GPM itp. Przyklejam je SG, maluję czarnym Humbrolem od wewnątrz folii. Takie szklenie jak pisał Akra stosuję dla samolotów w 1:200 przy użyciu specjalnego specyfiku akrylowego Cristal Clear, który stosują plastikowcy.

--

Post zmieniony (26-07-17 11:33)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-07-17 12:27  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Arturo: daję malutką kropelkę wikolu aby tylko zatkała otwór, a nie smaruję od wewnątrz całej części z oknami. Wychodzi super!

ABC - co za różnica czy kupisz w internetowym sklepie modelarskim czy - również via Internet - tam, gdzie ja kupiłem? Zamówiłem w piątek, dostałem wczoraj.

Sven: jak to robisz? Z grubsza formujesz siatkę kabiny i psikasz na to od wewnątrz sprajem Crystal Clear? Chcę zrobić takie kabiny w samolotach "Horneta".

Post zmieniony (26-07-17 12:31)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-07-17 12:34  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Na allegro nie znalazłem takich jak twoje. Ale co prawda gdzie indziej już znalazłem. Ale w sklepie modelarski się kupuje zwykle więcej towaru. Trochę zawracanie głowy samymi dwoma czy trzema duperelkami po kilkanascie zeta.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-07-17 12:45  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ABC, gapo :-) Po co wchodziłeś na allegro? Przecież dzisiaj o 8:10 podałem stronę, na której zamówiłem te igły! Kupiłem 3 igły (2x2mm + 1x2,5), z dostawą kurierem zapłaciłem 46 z groszami - a będę z tego korzystał długo!

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-07-17 12:49  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Owiewkę/segment z wyciętą siatką formuję i sklejam, a nast. od strony wewnętrznej pędzlem "chwytam"/wyciągam/zamalowuję wycięte pola tym białym specyfikiem (ma konsystencję budyniu). Po wyschnięciu staje się przezroczysty. Ciekawa właściwośc specyfiku, że po wyschnięciu gdy zostaje nawilżony to mięknie i można wykonywać poprawki.Tak oszkliłem Kingfishery w Washingtonie, oraz prototypowego Helldivera w Tico.

Aha, prawidłowa nazwa specyfiku: MIKRO KRISTAL KLEAR, producent: Microscale

https://www.scalehobbyist.com/catagories/Paint_and_Construction/MIC00000009/product.php?gclid=EAIaIQobChMIoeHk_eSm1QIVpRXTCh3WngoEEAQYASABEgJPWPD_BwE

http://www.microscale.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=MI-9

--

Post zmieniony (26-07-17 13:32)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-08-17 11:10  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Chciałem dać dwa zdjęcia obecnego stanu mojego Horneta, ale coś wstaw.org nie chce ze mną współpracować: strona się otwiera, wpisuję zdjęcie, po czym gdy chce uzyskać jego adres, to czytam "Połączenie zostało zresetowane"...

Przy okazji pytanie: kupiłem w GPM łańcuszek (na łańcuch kotwiczny). Ogniwka długie na 1,9 mm i szerokie na 1,1 mm. Dla skali 1:200 oznacza to długość ogniwa 38 cm i szerokość 22 cm.

Spytałem kapitana jednego z naszych statków (długość 143 metry i 17.300 DWT) o wymiary pojedynczego ogniwa na jego jednostce. Podał mi długość 36 cm i szerokość 21 cm.

Oznaczałoby to, że łańcuszek z GPM pasowałby do tego statku, ale w przypadku ogromnego lotniskowca pewnie ogniwa były dłuższe i szersze, bo i kotwice cięższe. Wniosek: łańcuszek z GPM nie nadaje się do "Horneta". No cóż, 7 złotych można przeboleć.

Pytanie jest takie: czy ktoś wie gdzie można kupić łańcuszek o większych ogniwach niż 1,1 x 1,9 mm?


DOPISEK

Tak sobie narysowałem prostokąt 21 x 36 cm i jednak wyszło całkiem spore ogniwo, więc może GPMowski łańcuszek jest OK???

Post zmieniony (07-08-17 11:20)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-08-17 12:18  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

wstaw.org już działa.

Póki co w Hornecie wszystko pięknie pasuje.

,

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-08-17 15:06  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Akra, czy mógłbyś założyć osobną relację?

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-08-17 15:15  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ewa778   

CYTAT (napisał ABC): Może jakiś sklep modelarski by wrzucił do siebie taki ustrojstwa. Bo też mam problem z wykonaniem Nony , masa dziurek w kołach. Inni też by się rzucili na taki sprzęcik.Hej,

Znalazłeś może już to gdzieś? Też byłabym chętna, sporo by mi to ułatwiło.

Pozdrawiam

Post zmieniony (07-08-17 15:16)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-08-17 15:23  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
kubeksus Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Akra,

Jak zamawiałeś te sztance biopsyjne ze sklepu jaki podałeś to gdzie znalazłeś dane do przelewu? bo na stronie tego sklepu nigdzie nie mogę tego namierzyć. Dzięki za odpowiedź.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-08-17 15:47  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
L_Sz_Misiek   

Również zamawiałem te sztance i z tego co pamiętam była dostępna jedynie opcja za pobraniem.

--
Praca wykonana szybko, to praca wykonana dobrze za pierwszym razem.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-08-17 16:32  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Niesamowite - ile to było tematów ze znacznikiem [Z], gdzie zamykano temat, bo dyskusja schodziła na boczne tory lub zaczynała się merytoryczna dyskusja na temat modelu... i temat nagle zamknięty, a tu co : opowieści dziwnej treści o narzędziach do biopsji : )))))))))) jak znalazł, ale w temacie [Technika], no i całkowite kuriozum, czyli relacja Akry w temacie ze znacznikiem [Z] ????!!! : ))))))))))))))

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-08-17 17:24  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
F4kL0gic   

Niesamowite- zawsze znajdzie się jakiś pies ogrodnika.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-08-17 17:52  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

kubeskus, ewa778, L_Sz_Misiek – nie cierpię zamówień płatnych za pobraniem u listonosza. Niestety tym razem musiałem tak zrobić. Ale – UWAGA – te ustrojstwa są naprawdę FE-NO-ME-NAL-NE! One nie WYBIJAJĄ otworów, ale je bezbłędnie WYCINAJĄ! Jestem zachwycony rezultatami :-)

Post zmieniony (08-08-17 05:49)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-08-17 18:26  Odp: Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ależ drogi Akro ja nie zajmuję się twoją osobą tylko opisuje rzeczywistość - przecież to ty, a nie jakiś przysłowiowy Kowalski wstawia do tematu będącego Zapowiedzią modelu ( zresztą modelu który już się ukazał, więc znacznik powinien być zmieniony na [ N ] ) zdjęcia z jego budowy i reklamuje akcesoria przydatne przy ich sklejaniu co mocno koliduje z tym co zawsze w takich tematach było zawarte.

Akra "Nie wylataj" tu z tekstami o honorze, bo przecież to ty szantażowałeś forum, że nie będziesz pisał i robił relacji, bo jakiś tam forumowicz nie do końca pozytywnie wyraził się o twoim modelu, oraz ośmielił zwrócić ci uwagę, że kilka razy przekręciłeś nazwisko znanego projektanta modeli kartonowych, oraz zapytał się, czy masz zgodę autorów na publikację zdjęć w swoich opowieściach... więc może przemyśl taką sytuację, a nie szastaj górnolotnymi określeniami - otóż.

Zwróć uwagę, że w swoim poprzednim wpisie na końcu wypowiedzi użyłem takiego tam zestawu : )))))))))) co świadczy, że to był wpis bez jakiejkolwiek spiny - nieprawdaż : ))))))))

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-08-17 19:52  Odp: Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Halogen, bardzo Cię proszę - ODCZEP SIĘ ODE MNIE, drogi chłopcze. Ostatni raz pozwoliłem się pouczać jakieś 50 (PIEĆDZIESIĄT) lat temu i nie życzę sobie Twojej w tym względzie aktywności. Widzę że należysz do tych, którzy wyrzucani drzwiami, wracają oknem.

Pa pa! Do nie do zobaczenia.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
07-08-17 22:21  Odp: Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Andrzeju, taka rada od gówniarza, nie karm trola a a natura zrobi swoje.
Jak, koledzy zamkną wątek, poproszę fotki na mail, bo bardzo mnie rezultat Twojej pracy interesuje, pewnie nie tylko mnie, a taka forma mi nie przeszkadza.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-08-17 05:49  Odp: Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Po ataku Pewnego Hejtera z rozpędu popełniłem pomyłkę i pomieszałem [Z] Zapowiedź z [Z] Zamknięciem. Z tego to powodu skorygowałem już poprzednią wypowiedź.

Dlaczego pod hasłem [Z] zamieściłem tu dwa zdjęcia modelu, a przedtem instrukcję sklejania drewnianego pokładu?

Otóż mam przyjemność zakomunikować, że jestem współpracownikiem Zespołu SZKUTNIKA i mam swój – niewielki, ale jednak - udział w wydaniu „Horneta”. To na prośbę SZKUITNIKA stworzyłem i zamieściłem tutaj instrukcję dot. Drewnianego pokładu. A fotki rozpoczętego modelu? Jako część zespołu SZKUTNIKA chciałem pokazać naocznie, że wszystko w modelu pięknie pasuje, co powinno zachęcić innych modelarzy do zajęcia się nim. TO NIE JEST RELACJA.

I to wszystko.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
08-08-17 21:23  ;HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Akra, jeszcze ja mam pytanie odnośnie tych sztanc. Jak oceniasz ich trwałość(ostrze) Na ile otworów wróżysz im ostrość?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-09-17 15:01  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Arizonek   

Cześć,

W Przeciszowie miałem okazję zobaczyć model Horneta na żywo, oraz pomacać wycinankę. Model wykonany przez Adama przepiękny – mistrzostwo świata. Nie idzie oderwać oczu. W modelu kartonowym w realu arkusze wyglądają znacznie lepiej niż na fotkach w Internecie. Piękna grafika. Różna grubość arkuszy. To jest to – na pewno łatwiej będzie formować elementy samolotów. Panowie, oby tak dalej.

Oglądałem również bardzo mocno eksponowany na konkursie model Horneta z wydawnictwa GPM. Nie wiem dlaczego GPM nie przywiózł ze sobą sklejonego modelu surówki. Inne sklejone modele jak chociażby statek Halny można było obejrzeć. Oglądanie zdjęć rozwieszonych wszędzie na ścianach to nie to samo. Wycinanka graficznie wygląda podobnie jak ta ze Szkutnika. Podobna detalizacja. Nie za bardzo przypadły mi do gustu namalowane pasy poszycia na kadłubie. Jak dla mnie są one za toporne. Wygląda to trochę jakby okręt zbudowany był z cegieł. Samoloty Mitchell są wydrukowane w bardzo ciemnych kolorach, nie za bardzo pasujących do rzeczywistego wyglądu samolotów. Przeglądając instrukcję zauważyłem, że w modelu zaprojektowano niewłaściwe działa opl 127mm. Działa które przedstawiono były na wyposażeniu innych okrętów (np. Saratoga). Na Hornecie w 1942r znajdowała się starsza wersja tego działa. W hangarze ażurowe podpory pokładu zaprojektowano na całej długości od dziobu do rufy. Na śródokręciu pod pokładem znajdowały się pomieszczenia dla lotników. Nie uwzględniono tego w projekcie. Sufit w środkowej części powinien być obniżony.
Ogólne wrażenie jest pozytywne. Działka opl i hangar można samemu pozmieniać. Gorzej z częścią podwodną kadłuba. Lepiej by to wyglądało jakby w ogóle nie było rozrysowane poszycie. Te cegłówki nie wyglądają najlepiej. Szkoda że samolotów nie wydrukowano na cieńszym kartonie jak w modelu Szkutnika.

Nie kupiłem żadnego, bo oba modele nie są na moją kieszeń

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-09-17 15:31  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kalafior - dopiero dzisiaj tu "weszłem" i zobaczyłem Twoje pytanie. Na razie wybiłem chyba z setkę 2mm otworów (Hornet ma ich od groma, zwłaszcza na burtach!), a aparacik wciąż tnie jak nowy.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
19-09-17 18:19  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Robert   

Te sztance są świetnym gadżetem,strasznie ułatwiają prace,mam od 1mm,przez 1,5mm,2mm,3mm i 4mm,większe,doskonale nadają się do zegarów,nigdy nie udało mi się tak szybko i dokładnie wydziergać tablicy.AKRA,wielkie dzięki za namiar na tą modelarską wunderwaffe :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-09-17 07:31  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Faktycznie, bez porównania do wybijaków ale najlepiej sztancami wycina się ruchem obrotowym wokół osi sztancy bo naciskanie szybko tępi narzędzie.

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-10-17 10:22  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Kolejny dodatek do modelu to zestaw artylerii cięty laserem na kartonie 0,2 barwionym w masie , do wyboru zamki w kolorze czarnym lub szarym
W skład zestawu wchodzą ;
9 x 127 mm
5 x 28 mm
35 x 20 mm oerlikon
5 x dalmierz Mk 51
Cena zestawu to 120 zł--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-12-17 17:41  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Przypominamy Szanownym Modelarzom, że ceny promocyjne na model kartonowy USS "HORNET" w skali 1:200 oraz na wszelkie dodatki do tego modelu kończą się w dniu 31.12.2017r.

To jest ostatnia szansa, aby nabyć model w atrakcyjnej cenie.

Od 01.01.2018 r. będą obowiązywały ceny detaliczne.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-12-17 17:49  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
siedem   

Witam. A kiedy można się spodziewać kolejnego modelu Waszego wydawnictwa? I jeśli to nie tajemnica to co to będzie?

--
--
Pozdrawiam Marcin

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-12-17 17:51  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Jeszcze w tym miesiącu powinien być dostępny model USS HORNET w skali 1:300. :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-12-17 17:53  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
siedem   

A tak myślałem, żeby uściślić, że pytam o skalę 1:200 :) to mnie pokazało :)

--
--
Pozdrawiam Marcin

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
05-12-17 18:05  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

siedem: Nie pomyślałem, że chodzi Ci o skalę 1:200. ;-)
Nie mamy tajemnic. Ci co nabyli model USS "HORNET" w skali 1:200 już to wiedzą. W 2018 roku w skali 1:200 powinny się pojawić w sprzedaży: HMS "ATHENE" , USS "NEW MEXICO" (BB-40) i "WILHELM GUSTLOFF"

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-12-17 09:20  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
tineo Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

SZKUTNIK a możesz przypomnieć jak te ceny promocyjne wyglądają?

--
Pozdrawiam Tomek C.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-12-17 11:04  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!


AKTUALNE PROMOCYJNE CENY(obowiązujące do 31 grudnia 2017 r.):

Model kartonowy USS HORNET ; 260zł


Szkielet kadłuba wycinany laserem - 120 zł.
Relingi dedykowane kartonowe - 70 zł
Podpory pokładu wewnątrz hangaru (ożebrowanie sufitowe) - 30zł
Zestaw artylerii - karton barwiony w masie 0,2mm - 120 zł
Drewniany pokład - 150zł
Trapy - 30 zł
Drzwi grawerowane i klapy - 20 zł

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-12-17 17:56  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
tineo Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cały komplet wychodzi 800 zł a na allegro jest po 700 zl.

--
Pozdrawiam Tomek C.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-12-17 21:37  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj

Komplet całość kosztuje 700
Powyżej podałem ceny pojedynczych dodatkow

--

Post zmieniony (06-12-17 21:38)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-12-17 22:12  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
tineo Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rozumiem, dzięki. Będę się zastanawiał

--
Pozdrawiam Tomek C.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-12-17 15:56  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
 

Czy wiadomo już dokładnie kiedy będzie Hornet w 1:300 i jaka cena. Będzie też do tej skali pokład drewniany?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-12-17 17:28  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Bart   

A przy okazji jak prace nad Yamato w 1:300 ?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-12-17 10:09  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Na dzień dzisiejszy czekam na zakończenie wydruku modelu , kiedy to będzie nie wiem ,miał być miesiąc temu , cena 140 zł , dodatki będą takie same jak w skali 1:200 czyli pokład drewniany tez jest przewidziany .
Yamato się projektuje ale jako pierwszy będzie wydany w skali 1:200

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-05-18 14:51  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Kolejny dodatek do modelu USS HORNET w skali 1/200
Tym razem jest to podposzycie kadłuba.
Całość zawarta na 3 kartkach ( 2 kartki grubość 0,5 mm, 1 kartka o grubości 1.0 mm) formatu A3.

CENA: 60 PLN

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-05-18 21:31  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
 

Super!!! A czy idzie wykorzystać podposzycie jak zostały wklejone te wzmocnienia wręg?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-05-18 09:53  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SAW 

 

To chyba najlepiej opracowany model okrętu na rynku. Świetne te dodatki ,to podposzycie bardzo przyśpieszy budowe. Ja wciąż przed zakupem, ale widziałem w Empiku Horneta w 1:300... niesamowity! Ten w 1:300 ma na burtach zaznaczony podział blach..czy wiekszy brat w 1:200 też ma zaznaczone blachy???

Pozdrawiam

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-05-18 06:58  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

SAW: Większy brat w 1:200 też ma zaznaczone blachy na burtach. Poszycie dna w 1/200 nie jest wydrukowane na barwionce. Ale możemy jako dodatek wyplić je laserem na kartonie barwionym w tym samym kolorze co w skali 1:300.

tomo11: Przykro nam - NIE IDZIE wykorzystać. Dodatek podposzycia posiada własne wzmocnienia wręgowe już pomniejszone o grubość kartonu.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-05-18 22:25  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Wczoraj oglądałem model w empiku..
Zaczarował mnie okropnie!
To nowy wymiar wydawania modeli!
Oby tak dalej
.Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-05-18 14:24  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
MPaweł Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 1

Ja też obejrzałem w empiku. Model na pewno nie na moje umiejętności, ale to na pewno duży krok na przód jeśli chodzi o poziom wydawania modeli.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-05-18 22:26  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Model niby super, ale jednak nie aż tak, żeby mieć szansę w prestiżowych konkursach....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-18 06:38  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Bizon Na Forum:
Galerie - 11


 - 8

Wszystko zależy od wykonania.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-18 07:34  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 4
 

Adaś, masz na myśli Kruszwicę?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-18 08:36  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Lelum Polelum Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Czyżby Adaś dostał baty?

--
serwusik

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-18 09:52  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Widziałem ten model. Zrobiony super ale na oko deska do prasowania na punkty ma nikłe szanse przeskoczenia pancerników, krążowników. A zresztą akurat tam podslyszalem że model nie posiadał wymaganego do klasyfikacji naviga świadectwa pomiarowego.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-18 10:38  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Model lotniskowca z samolotami w maksymalnej ilości na pokładzie startowym chyba ma szanse, do tego można dodać wózki, ciągniki, bomby, torpedy w trakcie uzbrajania samolotów, itp sprzęt pomocniczy obsługi pokładowej.

--

Post zmieniony (15-05-18 10:39)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-18 13:06  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Bizon nawet nie zdajesz sobie sprawy jak się mylisz, pierwszy mój model był na takich zawodach już w 2012r i zdążyłem zauważyć jak to się odbywa, tyko chyba wszystkim to pasuje i wóz jedzie dalej, ale ja już podziękuje.

A z wpisów wnioskuję że nie wszyscy wtajemniczeni, bo jeśli ten sam model w Przeciszowie dostaje 92pkt, a potem prawie 10 mniej, to chyba coś tu nie halo, ale widać nie można dodawać oryginalnej dokumentacji wg której został "zaprojektowany" cały model. A wystarczyło zajrzeć do wycinanki na pierwszą stronę i wszystko byłoby jasne, nie rzucać planami o podłogę na moich oczach, a to wszystko przez faceta, który nie wiedział gdzie jest rufa a gdzie dziób.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-18 13:32  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Lelum Polelum Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Adaś, każde jury nie będzie w 100% obiektywne. Tak było, jest i będzie.
Kiedyś, na Żywieckiej "Śrubce", miałem dziwne wrażenie, że zarobiłem pierwsze m-ce, bo myślano, iż to model Łukasza Fuczka. Niezbyt fajnie się czułem, ale medal do kieszeni schowałem.
I jak mawiał hydraulik z "Dudka"; nie bądź pan rura i nie pękaj pan. To tylko konkurs. Jeden z konkursów.

--
serwusik

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-18 13:39  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

To chyba jeden z tych powodów gdzie radosne, zdystansowane hobby zmienia się we frustrację, ignorancję i wściekłość co powoduje że omija się takie sytuacje i zdarzenia szerokim łukiem, ignoruje i po prostu znika z takich miejsc zaszywając w zaciszu domowym. Nie ma sensu, nie ma tam nas, są ważniejsze sprawy niż takie bzdury, podobne abberacje. Dawno, dawno temu, na początku lat 90tych jeden znajomy emerytowany modelarz-wojskowy określił takie coś "kaczuchy" i chyba jest coś na rzeczy.

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-18 14:34  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
dweler Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6
 

"a to wszystko przez faceta, który nie wiedział gdzie jest rufa a gdzie dziób." Jak to?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-18 16:57  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Seweryn 

 

Posiada ktoś zdjęcia modelu Adama? 300tka nie nadaje się na konkurs czy model lotniskowca?

--
Seweryn

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-05-18 17:43  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Lelum Polelum Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Na kalendarzu modelarskim Jorzik wrzucił filmik. Jest tam, między innymi, model Adama.

--
serwusik

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-05-18 22:36  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SAW 

 

Koledzy nie mogę się powstrzymać i wstawię galerię Horneta z plastiku w 1:200. Tak w ramach poglądu jak może wyglądać po sklejeniu. Oczywiście podejrzewam że model SZKUTNIKA jest bardziej zdetalowany i wszystkie elementy jak np osłony nadbudówek, relingi itp. są bardziej subtelne.

http://www.modelshipgallery.com/gallery/cv/cv-08/Hornet-200-kik/index.htm

Pozdrawiam.

--

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-05-18 10:29  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Lelum Polelum Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Gdyby Adaś w Kruszwicy taką wodę zapodał do Horneta, to kto wie...

--
serwusik

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
22-05-18 20:37  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Już nie będę marnował na to czasu i pieniędzy, a wodę może dorobię jak model przejdzie w stan spoczynku po Warszawie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-18 18:45  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
syjek Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Kartonowy HORNET w 1/200 też już jest sklejony.
Chyba jestem pierwszy :)

Sorry za jakość zdjęć - komórka.

--

Post zmieniony (23-05-18 18:48)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-18 19:01  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
darmuszka 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Czuję niedosyt

Proszę o więcej lepszy foci. Ja pragnę....

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-18 19:10  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

No gratulacje !!
A jednak da się do końca doprowadzić klejenie tak dużych projektów

--
uszanowanko gdaś

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-18 20:00  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No chyba dostałeś rok wcześniej :-)
Pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-18 20:11  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Seweryn 

 

Daj więcej lepszych zdjęć.

--
Seweryn

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
23-05-18 23:12  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
syjek Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Póki co więcej lepszych fotek nie będzie, bo nie mam w tym momencie aparatu, natomiast mogę podzielić się kilkoma wskazówkami dotyczącymi budowy, które mogą się przydać.
A ponieważ zauważyłem, że autor modelu dość trudno znosi wszelkie uwagi dotyczące swojego projektu, to postaram się być delikatny :-)

PLUSY DODATNIE :-)

- model jest świetnie spasowany i wszystko idealnie pasuje.

- pomimo wielkości jest moim zdaniem stosunkowo prosty w budowie, znam wiele znacznie mniejszych modeli (np. niszczyciele Neptunii), które są o niebo bardziej skomplikowane i trudne w budowie. Poza tym można rzeczywiście niejako wybrać "poziom detalizacji", co jest największa zaletą projektu.

- fajną rzeczą jest podzielenie projektu na segmenty, które są umieszczone obok siebie na arkuszach - super sprawa.

- korzystałem z laserowego szkieletu - pasuje dobrze.

- od wydawcy otrzymałem świetnie wycięty laserem radar i główny dźwig - polecam.

PLUSY UJEMNE ;-)

- W modelu brakuje czterech skrzynek amunicyjnych do Oerlikonów znajdujących się przy wyspie lotniskowca. Miejsce na nie jest zaznaczone, ale skrzynek brak.
Dostałem od wydawcy inny arkusz na którym były owe skrzynki z innych miejsc. Dzięki- Na wyspie na kilku platformach znajdują się zaznaczone malutkie białe pola, pod jakieś elementy. Niestety, nie jest zaznaczone na rysunkach co tam powinno być naklejone, jak również nie zostały mi jakieś detale, które mogłyby się tam znajdować. Pola zamalowałem, nadal nie wiem, co tam powinno być.

- Generalnie najsłabszą częścią opracowania są właśnie rysunki montażowe. Sporo rzeczy trzeba się domyślać - co i jak finalnie wygląda i gdzie to przykleić. Ja dużo korzystałem ze zdjęć modelu plastikowego Trumpetera w 1/200, które był zamieszczone w 52 nr. MO.

- Nie najlepszym pomysłem jest wydrukowanie samolotów na cienkim papierze. Do skali 1/300 to OK, ale do "200-ki" jest za cienki. Trzeba mocno uważać przy ich klejeniu, bo papierek cieniutki i wiotki.

- Na prawej burcie jedna z wnęk na łodzie jest dużo za mała, aby te łodzie (narysowane w instrukcji) tam umieścić.- Korzystałem też częściowo z laserowych detali na takim wielkim arkuszu z relingami. O ile relingów nie używałem (wolę te fototrawione, które są zdecydowanie cieńsze), o tyle parę razy chciałem skorzystać z innych detali które są tam wycięte. I tu "zong", bo np. poręcze dachowe do motorówek, które powinny być w ilości np. 8 sztuk - są w jednej. I dotyczy to sporej ilości tego typu rzeczy - w szablonach zaznaczona jest jakaś ich liczba - laserem wycięta jedna sztuka...

OGÓŁEM - bardzo dobry model, polecam !!!
Klejenie go to sama przyjemność.
Nie jest idealny, bo takich po prostu nie ma i nie będzie.
Czekam na ATHENE :-)-

--

Post zmieniony (23-05-18 23:14)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-05-18 04:50  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Samolociki można podnosić drugim cienkim papierem.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-05-18 07:11  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
IJN Łukasz Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

co?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...

P.s Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia a ludzie pierwotni na mchu jadali.

W stoczni: IJN Ise , IJN Hiei

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-05-18 11:41  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
kubeksus Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A ja sie nie zgadzam że papier 120g na samoloty w 1:200 jest za cienki. Sam teraz kleje 13 samolotów do mojego modelu które specjalnie wydrukowałem na takim papierze żeby wygodniej było formować małe elementy i napewno będę ten trend kontynuował w przyszłości.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-05-18 11:56  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Podkleic miało być. Zmieniło słowo

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-05-18 19:40  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Windus Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Syjku będzie można zobaczyć model na żywi na jakimś konkursie?
Athene to taki model wypoczynkowy - polecam ;)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-05-18 21:28  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
syjek Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Pewnie go gdzieś przywiozę, choć ostatnio rzadko bywam na konkursach.
Czekam na ATHENE niecierpliwie.

Niedługo pojawią się w MO plany modelarskie kolejnego tendra lotniczego, choć spod innej bandery, ale jeszcze bardziej niesamowitego i w super kamuflażu :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-08-18 15:17  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Wątek USS HORNET 1/300 został zamknięty więc tutaj wpisuje informację. :-)

USS HORNET w skali 1/300 opuścił półki EMPIKU. Otrzymaliśmy trochę zwrotów.
Oglądaczy modelu było sporo. Widać to po przetartych okładkach, wgnieceniach, luźnych arkuszach itp itd. Na szczęście arkusze z elementami do wycięcia są raczej nie tknięte;-)

W związku z powyższym model ten trafia do WYPRZEDAŻY.
Teraz można go nabyć u nas już za pół ceny czyli 70 PLN lub za 100 PLN w zależności od wielkości uszkodzeń.
Zwrócone egzemplarze zostały przez nas sprawdzone. Z wystawionych do wyprzedaży egzemplarzy można skleić pełnowartościowy model.

Jak ktoś ma ochotę skleić sobie model w niższej cenie to ... jest okazja.
Modele zakupione na wyprzedaży NIE PODLEGAJĄ ZWROTOWI.

Posiadamy na stanie kilkanaście NOWYCH SZTUK, które nie były w EMPIKU, w cenie jak na okładce 140 PLN.


Osoby chętne zapraszam do kupna. Nie przewidujemy w przyszłości wznowienia tego modelu w skali 1/300.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-08-18 07:40  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
tineo Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ile kosztuje wysyłka?

--
Pozdrawiam Tomek C.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
10-08-18 09:29  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Wysyłka to 15 zł

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-08-18 21:06  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Dziwne - Model kartonowy USS HORNET od 1 sierpnia nie jest dostępny w Empiku.
Model możesz kupić bezpośrednio u wydawcy.
Namiary poniżej. Zapraszamy

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-08-18 22:14  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
tineo Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może dlatego taki zdewastowany bo ktoś go zapomniał zdjąć... Ale możesz pooglądać, A kupić nówkę od szkutnika.

--
Pozdrawiam Tomek C.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
20-08-18 14:10  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
elvis 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Witam, odebrałem dzisiaj model od Szkutnika i mogę powiedzieć, że stan lepszy jak u mnie w empiku ze dwa miesiące temu :) W moim egzemplarzu jedynie zagięty lewy górny róg bez uszczerbku części.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-09-18 13:11  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam koledzy,

Mam pytanie do SZKUTNIKA, czy dostępne są lufy żywiczne i jakieś elementy fototrawione do Horneta w skali 1:200?

Pozdrawiam Adam

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-09-18 13:30  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
tineo Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

I to samo pytanie odnośnie skali 1:300

--
Pozdrawiam Tomek C.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-09-18 14:31  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj !
Blach nie przewidujemy , co do luf to w skali 1:200 jest gotowa forma do dział 127 mm , do pozostałych się szykują , czy będą do skali 1:300 jeszcze nie wiem

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-09-18 14:52  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dziękuję za informację. Jaki jest przewidywany termin udostępnienia sprzedaży kpl. luf?

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-09-18 18:07  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Termin na razie jest nie wiadomy ponieważ zmieniamy projekt , będziemy mieć toczone lufy więc chcemy robić komplety z odlewanymi w żywicy zamkami i metalowymi lufami , myślę że do końca roku to ogarniemy , Hornet jest modelem testowym do takich innowacji , przy następnych modelach powinno to już być na bieżąco

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-09-18 21:07  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ok. W takim razie zaczekam. Chciałbym mieć podzespoły od Was. Mam jednak prośbę gdyby SZKUTNIK z jakiś powodów odstąpił od realizacji projektu to będę wdzięczny za taką informację.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
30-11-18 12:02  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Od jakiegoś czasu, na czeskim forum Papirovemodelarstvi.cz można obserwować relację z budowy modelu USS Hornet. Jak widać na dołączonych tam fotkach gramatura papieru, na którym wydrukowano samoloty jest idealna.
ZAPRASZAM TUTAJ

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-19 18:43  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
killy9999 Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Odnaleziono wrak Horneta: https://youtu.be/IrmJn6Oudos

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-19 20:54  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

Miód na moje oczy i kilka nowych ciekawych szczegółów zauważyłem :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-19 21:34  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Zwłaszcza ten ciągnik/traktor;)

--
Sven

HMS Ark Royal

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-02-19 23:25  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
stary Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Podróż w czasie

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy


Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-02-19 14:45  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
 

W porównaniu do innych okrętów znalezionych ostatnio, ten jest w rzadko spotykanej dobrej kondycji, widać bardzo wiele szczegółów nie zardzewiałych czy obrośniętych. Czekam niecierpliwie na więcej info.


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-02-19 14:50  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ADAM12 - No właśnie! Jakiś specyficzny skład wody w tym miejscu i na tej głębokości? Działa wyglądają tak, jakby po paru godzinach pucowania można było z nich strzelać.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-02-19 15:02  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Tu nieco więcej i zdjęcia

https://www.facebook.com/rvpetrel/

Post zmieniony (14-02-19 15:04)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2018