FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
05-03-17 07:25  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
moskit   

Dzięki za odpowiedź. Powodzenia przy kolejnych projektach.

 
05-03-17 07:46  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Imponujący model i świetne wykonanie. Podziwiam i gratuluję umiejętności
oraz wytrwałości .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
05-03-17 10:42  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A nich mi tam II - żarcik.
Jak wiadomo należę do tych forumowiczów, którzy pisząc na forum nie owijają w bawełnę - jak mi się coś nie podoba, mam wątpliwości, coś mi się podoba to piszę o tym, ale co bardzo ważne jak mi się chce o tym pisać na forum.
Modele Sławka znane są na forum i podziwiane również przeze mnie, są to modele pracochłonne, mocno waloryzowane, malowane vide galeria.
Ten model również do takich należy i dodatkowo jest świetnie obfotografowany z możliwością powiększenia zdjęć, czyli sklejający wyszedł z założenia, że nie ma nic do ukrycia.

Model jest wspaniały jak patrzy się na zdjęcia bez używania funkcji powiększ, gdy się zdjęcia powiększy nie zawsze wszystkie części wyglądają dobrze - w normalny oglądaniu modelu to wszystko przy tej ilości części zeruje się i model wygląda rewelacyjnie.
Ja te zdjęcia sobie również powiększałem i doszedłem do takich samych wniosków jak Art i co ciekawe miałem o tym napisać ... ale nie napisałem, bo po prostu byłem ciekawy, czy oprócz zachwytów, gubienia szczęk ktoś pewne mankamenty w tym modelu zauważy, jak widać zauważył, więc i ja spróbuję o nich wspomnieć.

Od razu zaznaczam, ze nie jest to z mojej strony żadne czepialstwo, czy wyszukiwanie niedoskonałości, nie po prostu mam takie uwagi po tym co zostało pokazane.
Oto przykład części, których wykonanie jakoś mi nie pasuje - osłona działa z otworami tak to wygląda w modelu http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg /w/4nDo/, a tak w rzeczywistości https://twitter.com/miladvisor/status/789489427110367233
W modelu część górnych pomostów posiada jakieś znowu nieregularnie wykonane otwory, częściowo zalane farbą - nie wiem czy to ma imitować ażur tych pomostów, na zdjęciach, które znam nie widać tego jak to w rzeczywistości wygląda?
Nie bardzo również dobrze wyglądają wszystkie przeszklenia w śmigłowcu, motorówkach, bulaje na kadłubie, w nadbudówkach - można to było wykonać z folii, a nie malować.
Szkoda też, że wszystkie koła ratunkowe są wykonane bez imitacji mocowań, są w sumie mocno widoczne.
Oczywiście są jakieś szczeliny, niedomalowania, wtargnięcia farby innego koloru, niedoklejone, czy przekrzywione relingi, ale przy tej ilości części ciężko tego uniknąć.

No i tyle, a jakby sobie ktoś chciał skleić ten model i coś dodać od siebie to tu troszkę zdjęć różnego wyposażenia okrętów http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=48&t=8143

 
05-03-17 11:14  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Halogen masz racje przy powiększeniu zdjęć widać niedoróbki , ale ja niestety nie robię modeli ze szkłem powiększającym, i właśnie na podstawie zdjęc poprawiam niedoróbki.
Jeżeli chodzi o pomosty to są one ażurowe, próbowałem zrobić imitację otworów ale wyszło jak wyszło. Co do okien też masz rację można było podkleić folią, myślę że przy ORP Warszawa wykorzystam uwagi kolegów, może wyjdzie lepiej. Pozdrawiam

 
05-03-17 17:30  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie gubię szczęki, nie ochuję i achuję, stwierdzam fakt.
Fantastycznie wykonany model, rewelacyjnie sięo takie prezentujący. Zdjęcia od dołu sprawiają wrażenie patrzenia na prawdziwy obiekt z poziomu wody. Chce się oglądać wciąż i wciąż. Do zobaczenia na żywo w Przeciszowie będzie?
P.S. IMO Jakieś takie straszne powiększanie zdjęć i zwracania uwagi na błędy czy niedoróbki to takie trochę dziwne jest. Na żywo się obrazu nie powiększy i tych rzeczy nie zauważy, a te dziurki w osłonie działa...no litości, to mimo wszystko jest 1:200 ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
05-03-17 18:13  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Z mojej perspektywy to to jest poziom do ktorego brakuje mi kilkudziesieciu arkuszy A4 do wyciecia i sklejenia i kilkunastu metrow relingu do wykonania. Bardzo mi sie podoba ten model i to wykonanie, dla mnie mistrzowskie
.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
05-03-17 19:39  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Model zaiste piękny i wart chwalenia. Co do konstruktywnej krytyki, to jest, albo i nie jest przydatna. To zależy, czy ktoś modeluje dla ciągłego doskonalenia warsztatu, czy - ot po prostu - dla zabicia czasu. Coś, jak poobiednia krzyżówka z gazety.
Czytuje sobie czasem anglojęzyczne fora modelarskie i, słowo daję, więcej tram dystansu do naszego wspólnego hobby ;)

 
05-03-17 19:46  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo przepraszam, ale ja powiększałem zdjęcia nie po to, aby szukać nieścisłości tylko, żeby lepiej zobaczyć jak model wygląda. Akurat dziurkowana osłona działa, ażurowe pomosty, przeszklenia to są duże elementy i nie trzeba nic powiększać, aby zobaczyć,że dziurki są bardzo nierówno wykonane, a oszklenie malowane - też stwierdzam fakt.
Bez przesady Demon skala 1:200 to chyba normalna skala i w sumie wielki model, to nie jest lotniskowiec w skali 1:600.
Z pewnością te elementy o których wspominam można wykonać jeszcze lepiej, gdyby była prowadzona relacja - znając uczestników tego forum z pewnością doradzili by co zmienić, ale jesteś Sławku całkowicie usprawiedliwiony - prowadzenie relacji przy tak skomplikowanym modelu to jednak sporo czasu kosztuje.
ORP " Warszawa" no wreszcie ktoś ją sklei, no to czekamy na galerię.

 
05-03-17 20:10  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
bradey81 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Szczena opada. PRZEPIĘKNY .......... GRATULUJĘ

 
05-03-17 21:55  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Widać ogrom pracy. Imponujące dzieło. Gratuluję ukończenia z takim efektem.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024