FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-03-17 19:38  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Art, jestem pewien, że autor wie co poszło nie tak i co się z czym nie styka. Przez takie wpisy jak Twój aż odechciewa się pokazywać modeli na forum. Wykorzystaj chłopie swoje ponadprzeciętne umiejętności do budowy modeli a pozwól innym cieszyć się wykonaniem.
Napiszę raz jeszcze: Bardzo dobre wykonanie modelu i świetny efekt końcowy.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-03-17 19:43  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
moskit   

Gratuluję ukończenia modelu . Jeżeli model faktycznie jest słabo opracowany to zazdroszczę samozaparcia i wytrwałości. Zgodzę się jednak z Artem , że niektóre elementy można było wykonać lepiej. Moje umiejętności nie są za wysokie i szybko się poddaję, szczególnie jeśli model okaże się słabo opracowany. Nie oznacza to jednak wszystkie ukończone przez innych modele muszą być z definicji "przecudowne". Chyba konstruktywna, niezłośliwa krytyka jest lepsza dla Wykonawcy od poklepywania się po plecach i pisania że żadnych niedoskonałości nie widać i wszystko jest super.

Post zmieniony (04-03-17 20:28)

 
04-03-17 19:53  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
moskit   

Raziel_3 Ty to na poważnie? Od razu wyjaśnię, że nie znam się z Artem osobiście i z pewnością sam się do Twojej wypowiedzi ustosunkuje, ale wg Ciebie wystawiając model na Forum należy oczekiwać jedynie zachwytów? Prawdopodobnie Sławek jest świadomy własnych niedociągnięć ale czy wpis Arta (pewnie także mój) ma Go zniechęcać do wstawiania kolejnych prac? Nie sądzę...

 
04-03-17 19:55  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Daleki jestem od krytykanctwa, nigdy tego nie robiłem i robić nie będę.
Uważam jednak, że istotą tej tutaj działaności, jak i każdej innej, jest zmiana na lepsze.
Miałem styczność z zagadnieniami edykacji i wiem jakie ma znaczenie życzliwa pomoc, wskazanie tego, co można poprawić, zmienić, udoskonalić.
Nie zmieni tego jednak li tylko "poklepywanie" po plecach i utwierdzanie w przekonaniu wykonawcy, że jest ok, oraz że nie ma co poprawiać i "doskonalić".
Jeżeli Sławek ma świadomosć, co jest nie tak, to w porządku.
Nie chodzi mi o pokazywanie tylko "idealnych" modeli, ważne, że poda się rękę i wskaże "konstruktywnie", co można poprawić (jeśli wykonawca oczywiście zechce, przymusu nie ma, no ale są jakieś tam, dookreślone "standardy").

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-03-17 20:23  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Art jak jestem malkontentem ale generalnie model robi wrażenie zwłaszcza dla modelarzy widoczny jest wkład pracy. A w każdym razie z grubsza model na fotkach wygląda bez zarzutu. Ale jak wiemy w realu to nie raz bywa że da się dojrzeć jakieś niedoróbki. Patrzyłem po kilka razy na galerię i mi trudno znależć jakiejś braki. No ty jest misczem i może masz inne spojrzenie.

 
04-03-17 20:34  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękny.

Wielki, trudny w budowie i pięknie wykonany. Do tego ładne zdjęcia.

Gratulacje.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-03-17 20:54  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Choc sam nie jestem miłośnikiem malowanych modeli to ten naprawdę zrobił na mnie wielkie wrażenie. Uważam, że modlearstwo to swojego rodzaju rodzaj sztuki i nikomu nic do tego jakich przymiotników używam do opisania tego co widzę i subiektywnie oceniam. Uważam także, że każdy ma prawo do wypowiadania swoich opinii na tym forum o ile nikogo nie obraza. Krytyka zwłaszcza ta konstruktywna jest jak najbardziej wskazana jeśli oprócz wyliczania błędów idzie za nią dobra rada. Niestety czasem nawet 1000 dobrych rad nie zastąpi praktycznego doświadczenia i talentu. Pozatym co z tymi co stanęli pod murem i osiągnęli już maksimum swoich możliwości- maja przestać się tu pokazywać bo nie trzymają poziomu?

--

Post zmieniony (04-03-17 21:04)

 
04-03-17 21:12  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
moskit   

Zgadzam się, że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii słowami jakie uzna za stosowne (oczywiście kulturalnymi) i zgadzam się że model robi wrażenie. Podtrzymuję także, że jest jeszcze "pole" do doskonalenia.

Sławku napisz proszę czy z założenia malujesz swoje modele, czy było to wymuszone słabym opracowaniem, czy może użyciem dużej ilości dodatkowych elementów spoza wycinanki.

Post zmieniony (04-03-17 21:22)

 
04-03-17 21:34  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Skąd Wam przychodzą do głowy wnioski, że na forum trzeba "pokazywać tylko idealne modele". To kompletna bzdura.
Wstawiając zdjęcia zawieramy układ: zgadzam się na ocenę i sugestie oglądających. To oczywiste.
Sam wielokrotnie doświadczyłem bardzo celnych/cennych wskazań co do wykonawstwa moich modeli i z tego byłem bardzo rad. Inni zauważyli to, czego ja nie dostrzegłem.
Ważne, że - jeśli chcemy - można skorzystać z rad. Można i nie skorzystać. Wolna wola.
Wolną też wolą jest wypodziedź odnośnie wykonawstwa z sugestią, co dobrze by było poprawić.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
05-03-17 02:39  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, chociaż pora późna. Odpowiadam na pytania, model kleiłem przez 14 miesięcy, nie oczekuję na achy i ochy, ja kleję dla siebie. Model jest w skali 1/200 niedoróbki wychodzą dopiero na zdjęciach makro, w normalnej skali ich nie widać, może już jestem ślepy, lat 54 . Chociaż w tej drutologi starałem się braki w malowaniach wyłapać, ale mimo wszystko jest to trudne, pewne elementy robiłem z drutu 0,1 mm więc mogło się zdarzyć, że są pogięte. Radar główny zrobiłem z: blacha fototrawiona + siatka z tiulu, następnie plan radaru z internetu + docinanie drutów i klejenie , zabrało mi to około 7 dni. Wyrzutnie można zrobić otwarte lub zamknięte do wyboru w tej wycinance. Jak pisałem model ma masę niedoróbek, ciągle trzeba docinać , przycinać lub przedłużać elementy i później to malować , modele wszystkie maluje. A w ogóle o jakości opracowania modelu to można poczytać na forum sąsiednim. Dziękuję panom za opinię. Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024