FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-03-17 15:34  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ja pierrrr... niczę! Szczęka mi opadła. Nie tylko przez ten wspaniały radar, ale również całą resztę. Chylę czoła. WSPANIAŁY MODEL!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-03-17 16:49  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No, i cóż mam powiedzieć... jestem pod wrażeniem. Ale te radary to jakaś masakra... przybliż choć rąbka tajemnicy, jak to uczyniłeś?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
04-03-17 17:04  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Art1980 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dołączam się do westchnięć podziwu dla tak wspaniałego modelu. Najszczersze wyrazy uznania aż się wierzyć nie chce że to cudo jest z kartonu.
No i ten piękny czerwony pokład.

--

 
04-03-17 17:33  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

A nich mi tam.
Panowie, przyłączając się do jednego chóru pochwały za wkład pracy no i przede wszystkim dokończenie modelu, pozowlę sobie jednak mieć inne zdanie odnośnie wykonawstwa.
Jestem przekonany, że powinniśmy dość realnie oceniać to, co pokazywane jest na tym forum. To pozowli nia utrzymanie pewnych standardów z wyłączeniem "cepeliady" i tzw. frajdolarstwa.
Owszem, nie jestem zupełnie temu przeciwny, no ale gdzież mamy wypowiadać się o jakości wykonania modeli, jak nie tutaj własnie.
Przejdę do meritum.
Moją uwagę zwracają liczne niedomalowania drutologii oraz zacieki farby na owych drutach, pokrzywione relingi, szpary, zacieki farby poza obrys właściwych płaszczyzn, odstające, nie przyklejone druty. Słowem sporo niedociągnięć warsztatowych.
Dziwię się Panom zacnym, którzy pokazują tutaj perełki, iż poza (moim zdaniem) nieuzasadnionym chwalniem, "nie chcą" wskazać co jest nie tak. W ten sposób potwierdzamy tylko to, co - jestem przekonany - nie jest Wam przecież mile widziane.

Masz potencjał Sławku, ale warto jednak popracować nad warsztatem, aby kolejny model był znacznie, znacznie lepszy. Na tym forum i wielu innych, możesz znaleźć mnóstwo wskazań i odniesień, jak być powinno, aby model był dobrze wykonany. Warto sięgnąć.
Powodzenia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-03-17 18:44  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ta, i rakiety nie lecą tylko są na drutach. Rany, musiałeś wytykać niedoskonałości, co? Bolało, że chwalą?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-03-17 18:59  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Raziel, wczytaj się chłopie, proszę ze zrozumieniem w to co napisałem. I nie piernicz po próżnicy o tym czego nie ma.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-03-17 19:07  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Efektowny model. Mimo, że nie moja to bajka malowanie modelu ma sens, szczególnie w elementach sferycznych.

Gratuluję imponującego dorobku!


A odnosząc się do jakże elokwentnego wywodu kolegi Arta , myślę że Grand Prix Pychy za ten rok mamy przyznane. Aż sobie dla potomności zapisałem cały wywód na dysku.

 
04-03-17 19:12  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przy takiej ilości drobnicy pare niedoskonałości jest wręcz niezauważalna dla zwykłego zjadacza chleba. Ja przynajmniej nie zauważyłem i nie mam zamiaru ich wyszukiwać.
Jeszcze raz szacuneczek i przypominam pytanie o czas budowy.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
04-03-17 19:12  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wspaniały model wykonałeś. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-03-17 19:26  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Być może są w tym modelu jakieś niedoskonałości, ale dla mnie jako człowieka o bardzo przeciętnych umiejętnościach to wykonanie jest przecudowne. Co tu dużo pisać piękny model. Jeśli ktoś nie ma umiejętności sędziego z poziomu mistrzostw świata to nie będzie się czepiał drobnych niedoskonałości. Jeszcze raz wielkie gratulacje!!!

--

Post zmieniony (04-03-17 19:32)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024