FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-03-17 09:52  [technika]Czy można użyć lakieru bezbarwnego matowego vallejo?
Left Eye   

Witam

Mam takie pytanie. Jako że posiadam aerograf z kompresorem, to czy moge użyć lakieru bezbarwnego matowego vallejo do zabezpieczania modeli kartonowych?

--

Post zmieniony (02-03-17 09:53)

 
02-03-17 10:25  Odp: [technika]Czy można użyć lakieru bezbarwnego matowego vallejo?
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Nie widzę przeciwwskazań. Stosowałem taką metodę wielokrotnie, z tym, że był to lakier Humbrola oraz Microscale.

--
54323031

 
02-03-17 13:31  Odp: [technika]Czy można użyć lakieru bezbarwnego matowego vallejo?
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A ja widzę przeciwwskazania. Farbki Vallejo to akryle. Możesz bezbarwnego matu użyć ale jedynie jako finalną warstwę matującą. Wcześniej i tak musisz dobrze karton zaimpregnować jakimś lakierem bezbarwnym emaliowym glossem. I poćwicz pierwsze z tym matem aerografem na czymś bo łatwo zrobić biały nalot.

 
02-03-17 14:00  Odp: [technika]Czy można użyć lakieru bezbarwnego matowego vallejo?
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Z tego co zauważyłem to Kolega nie napisał czy chce zabezpieczać arkusze. Napisał o MODELU więc wyszedlem z założenia, że chodzi o gotowy model. Poza tym lakiery MICROSCALE to również akryle. Stosowalem je na gotowy model bez wczesniejszego jego impregnowania. Z kwestią białego nalotu się zgodzę.

--
54323031

 
02-03-17 17:08  Odp: [technika]Czy można użyć lakieru bezbarwnego matowego vallejo?
Left Eye   

Chodzi mi o finalne malowanie lakierem bezbarwnym matowym. Co do tego białego nalotu to widziałem to w modelarskim sklepie. Być może nawet bym chciał osiągnąć taki efekt ale tak aby ten biały nalot nie był zbyt intensywny. Tak delikatnie.

--

 
02-03-17 18:24  Odp: [technika]Czy można użyć lakieru bezbarwnego matowego vallejo?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nakładanie matowego na nie zaimpregnowany papier może spowodować wystąpienie białego nalotu, a tym bardziej nie da się kontrolować tego efektu jeśli planujesz, aby ten nalot był.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
02-03-17 18:31  Odp: [technika]Czy można użyć lakieru bezbarwnego matowego vallejo?
Left Eye   

Czy będzie biały nalot również przy farbach olejnych? Bo też tymi moge pomalować.

--

 
02-03-17 19:48  Odp: [technika]Czy można użyć lakieru bezbarwnego matowego vallejo?
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jeśli chcesz uzyskać mocno matową i szorstką powierzchnię bez białego nalotu (mąki ) to wcześniej musisz model dobrze zaimpregnować połyskiem , a wtedy malować na większym ciśnieniu i z dużej odległości . Jeśli chcesz uzyskać "mąkę" to maluj bez wcześniejszej impregnacji . Jednak tak jak napisał Bizon , nie da się tego kontrolować .

--

 
02-03-17 20:54  Odp: [technika]Czy można użyć lakieru bezbarwnego matowego vallejo?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Tak przy olejnych tez jest. Większość farb matowych, to nic innego jak zwykłe lakiery z dodatkiem talku. Stąd właśnie biały nalot, a dzieje się tak dlatego, że lakier zostaje wchłonięty przez papier, a na wierzchu zostaje talk.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
03-03-17 08:11  Odp: [technika]Czy można użyć lakieru bezbarwnego matowego vallejo?
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Wystarczy że kupisz -Wernks matowy końcowy- w sklepie dla plastyków i psikniesz z odległości 0,5 m na model. Plastycy tak zabezpieczają swoje obrazy. Przetestowałem-działa. Arkusze białe na wycinance po 5 latach od zaimpregnowania dalej są białe, dwa modele potraktowane tym sposobem też mają się dobrze.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024