FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
06-07-08 11:25  Odp: [zapowiedź] ANGRAF 1:25 Wagon cysterna 401R
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W zeszycie są jednak dwie cysterny, o numerach: 575 775 oraz 575 783, stacja Blachownia Śl., D.O.K.P. Śląsk - Zakłady Koksochemiczne w Blachowni Śl.

Na zeszyt składa się: 8 stron instrukcji (1 strona z tekstem i 7 stron rysunków), 1 strona z szablonami, 3 strony offsetowe i 24 strony kartonowe.

Papier jest satynowy, a druk jest smolisty - pod tym względem trochę przypomina wydany wcześniej parowóz Pu29. Podobnie format zeszytu jest ciut mniejszy niż we wcześniejszych modelach - tak jak w modelu ww. parowozu.

W instrukcji stanowczo zalecono lakierowanie sprayem akrylowym arkuszy modelu przed wycięciem części, a także stosowanie jednynie właściwego kleju - polimerowego, firmy Dragon - ze względu na zastosowaną farbę drukarską.

Robi dobre wrażenie :-)

 
06-07-08 18:19  Odp: [zapowiedź] ANGRAF 1:25 Wagon cysterna 401R
Pancho   

Ciekawe, kiedy będzie do kupienia, bo na paper-hobby model był i znikł......

--

 
06-07-08 19:08  Odp: [zapowiedź] ANGRAF 1:25 Wagon cysterna 401R
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak zobaczyłem model na witrynie P-H, to sam wykupiłem połowę dostępnych egzemplarzy - tzn. 1 :-)

Zwraca uwagę duża różnica w kolorach surówki i modelu. Surówka na niektórych fotkach jest wręcz szara, ewentualnie ciemnoszara. Tymczasem model jest w głębokiej czerni. Być może kolor zmieni się przez zalecone w instrukcji polakierowanie. Prawdopodobnie surówka została pomalowana według zasad stosowanych odnośnie przedwojennych parowozów - jaśniejszym kolorem, żeby cokolwiek było widać na zdjęciach.

Zwraca też uwagę różnica w gramaturze użytego w modelu kartonu, w stosunku do wcześniejszych modeli - ale to już każdy sam musi ocenić: czy jest lepiej, czy tylko inaczej...

 
06-07-08 19:58  Odp: [zapowiedź] ANGRAF 1:25 Wagon cysterna 401R
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

grisza - surówka którą robiłem była na początku biała - potem została pomalowana na czarno a potem troszke została pobrudzona - więc nie ma co porównywać kolorów surówki do modelu - tam jest smolista czerń taka jak miał wagon nowy lub pomalowany po remaontach.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
06-07-08 20:22  Odp: [zapowiedź] ANGRAF 1:25 Wagon cysterna 401R
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Czy ktoś wie czy można po zagruntowaniu lakierem akrylowym kleić takie modele cyfrowo drukowane wikolem albo BCG?? Jakie są zagrożenia?? ;)

--
--------
Loading sygnature.............................99%

 
06-07-08 20:50  Odp: [zapowiedź] ANGRAF 1:25 Wagon cysterna 401R
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

To pytanie to chyba do działu porady. A ja dalej pytam: KIEDY mogę ten model kupić?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
06-07-08 22:14  Odp: [zapowiedź] ANGRAF 1:25 Wagon cysterna 401R
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Adam - Octusek - sklejałem kilka projektów drukowanych laserowo BCG i budaprenem...
nie miałem większych problemów... z klejami użytymi do klejenia... największym problemem jest zabezpieczenie modelu przed odpadaniem i kruszeniem się tonera - to nie jest atrament który wsiąka w papier... to jest sprasowany w wysokiej temperaturze proszek który jakoś się utrzymuje na papierze... wszelkie próby z formowaniem części lub trasowaniem linii kończyły się zazwyczaj z odpryskami tego tonera... zwłaszcza na czarnym kolorze. Moim zdaniem pokrycie arkusza lakierem może nie pomóc...

Mam model Pu29 - i wiem że jeśli będę go kleił, to raczej tylko w wersji później malowanej - inaczej szkoda go w ogóle ciąć...

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
01-08-08 11:40  Odp: [zapowiedź] ANGRAF 1:25 Wagon cysterna 401R
zremb 

 

Zgodnie z informacjami otrzymanymi ze sklepu Paper - Hobby model cysterny drukowany jest w małych ilościach i systematycznie "rzucany na rynek". Ostatni egzemlarz w sklepie zakupiłem wczoraj wieczorem.

--

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Post zmieniony (01-08-08 19:37)

 
28-02-17 20:43  Odp: [zapowiedź] ANGRAF 1:25 Wagon cysterna 401R
pawcio37   

Dysponuje może ktoś fotkami tej cysterny bo właśnie rozpocząłem budowę i nigdzie nic nie można znaleźć jak wyglądała w rzeczywistości? Wystarczy tylko kilka ogólnych fotek, może autor modelu posiada jakieś materiały.

Post zmieniony (01-03-17 17:10)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024