FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-03-17 22:06  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Panowie

:):) Ale tu tłok w relacji ?!?!


Endrju - Wiedzy nigdy nie za dużo . Chętnie sam czytam informacje dotyczące samolotów z tego okresu . Nie zaśmiecasz więc wątku a wręcz przeciwnie , wzbogacasz go i robisz bardziej ciekawym .

Ryszard - Ty wiesz , że nie urwę bo kto by mi pomagał w moich wykonach :)
ps. Skąd masz to zdjęcie frontu KARALUCHA ?
Szukałem w całym internacie i nie widziałem ?

Lukasz ja tez patrze sobie na Twoje wykony :)

Rafael - KARALUCH intryguje swoja brzydotą , nieprawdaż ?

noker - co mnie pognało do Keflaviku ? Tęsknota za przeczystym , dziennie świeżym śniegiem i brakiem SMOGU , widok obserwowanej właśnie zorzy polarnej TO TUTAJ MAM , ale i patologia rządzących , robienie z nas idiotów przez idiotów , farmazony polskich polityków i ....... TEGO TU NIE MAM :):):):)

A po prawdzie to oni tu szukali fachowca od spawów , a ja godziwej kasy za moją robotę i póki co wszyscy jesteśmy szczęśliwi .
Jest czas pracy żeby był czas nieróbstwa po powrocie do kraju :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
01-03-17 22:27  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak jest - jak to mówi chińskie przysłowie "jest czas łapania ryb i czas suszenia sieci".
Tomek - to drugie zdjęcie ( z koziołkiem pod ogonem) to też inne niż to, które zamieściłeś.
Na szukanie zdjęć/info jest sprawdzona metoda - wpierw wpisujemy hasło po polsku, potem kolejno - w języku producenta/użytkownia danego samolotu a potem we wszystkich innych poczynając od angielskiego, przez francuski, rosyjski itd.
Na silnikach nie znam się kompletnie ale wiem, że pompka dawała ciśnienie i tłoczyła olej ze zbiornika olejowego do zasobnika olejowego silnika.
Myślę, że w trakcie lotu pilot musiał od czasu do czasu pompować olej.
Pytanie czy tak było - może spec od silników to wyjaśni.
W silnikach rotacyjnych gwiazdowych jak samolot dłużej stał to resztki oleju spływały do komór spalania dolnych cylindrów i by uniknąć awarii bo olej jest trudno ściśliwy - obracano kilkakrotnie cały silnik.

 
01-03-17 23:08  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ryszard zauważyłem że to drugie zdjęcie pokazuje tego Albatrosa który wylądował . Ale to pierwsze to mój .
Ciekawa ta Twoja metoda szukania - muszę ją wprowadzić w życie

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
03-03-17 22:13  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Panowie

Pora obudować to co zbudowałem :)

Zastanawiam się czy nie można było zadrukować tej szarzyzny poszycia wewnętrznego pomiędzy wręgami B i C drewnopodobną ?
Trochę kulawo to wygląda skoro na zewnątrz sklejka drewniana :)
Na szczęście udało mi się zaoszczędzić dwa kawałki drewnookleiny z części nr 3 ( drewniana kratownica wewnątrz kokpitu ) i sytuacja uratowana .
Zdecydowałem się odciąć naddatki-łączniki poszycia i wzmocnić dodatkowo paskami kartonu dolny przód KARALUCHA , będą tam osadzone dzwigary i zawieszenie .



Za oknem nadal biało :) ale już czuć wiosnę :):)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
04-03-17 20:20  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem
Kolejny krok do przodu .... odwłok KARALUCHA już jest :)
Bałem się tego kadłuba , jest po części można powiedzieć segmentowy . Całe górne pokrycie to panele które trzeba jakoś pokleić do kupy na wręgach ( nie obyło sie bez szlifowania ). Jak pamiętacie w MoSie mi to średnio wyszło . Tu juz widać postep :)



Mam jeszcze jedno a w zasadzie dwa pytania do znawców tematu
Na zdjęciu oryginału zaznaczyłem pewny element wystajacy z tyłu kadłuba ( co to ? ) jak i linkę wychodzącą od mocowania golenia podwozia w kadłubie i biegnącą do ..... ?


--

Post zmieniony (04-03-17 21:00)

 
05-03-17 12:16  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Moim zdaniem to,co zaznaczyłeś na ogonie, to kołek za który chwytało się ręką i unosiło ogon przy obracaniu samolotem na ziemi. A linka - moim zdaniem typowa linka pomiędzy przodem kadłuba a dolnym skrzydłem ( mocowana w okolicy słupka międzyskrzydłowego). Takie wzmocnienie tej drewnianopłóciennodrucianej konstrukcji ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-03-17 13:02  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mariusz , bardzo Ci dziękuję . Powieliłeś moją opinię :)
Wolne dziś i pora pojechać gdzieś coś zobaczyć , łyknąć tlenu by potem z rozkoszą zasiąść do KARALUCHA :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
05-03-17 13:31  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wciąż oglądam dotychczasowe zdjęcia. Samolot intrygująco paskudny... ;-)
Ale już teraz widać kolosalną wartość dopieszczania szczegółów w kabinie pilota. To będzie procentować po ukończeniu budowy. Sylwetka maszyny taka sobie, zatem szczegóły będą potęgować pozytywne wrażenie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-03-17 17:54  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tomek - a skąd ta informacja ?
"10 czerwca 1918 podczas lotu pokazowego w czasie drugiego konkursu samolotów myśliwskich, mającego zdecydować o przekazaniu samolotu do produkcji seryjnej, rozbił się podczas lądowania.
Powodem katastrofy były nadmierne wibracje od śmigła i źle skonstruowane podwozie.
Pomimo niepowodzenia i braku zamówień firma Albatros kontynuowała prace nad tym samolotem i kolejny [?] egzemplarz o numerze 2208/18 [?] też nie odniósł sukcesów, ale dzięki zastosowaniu czterołopatowego śmigła i podwozia o krótszych goleniach ukończył lot próbny udanym lądowaniem."
Coś mi tu się nie zgadza, ponieważ:
1 egz. miał śmigło czterołopatowe i nr. 2208/18
2 egz. śmigło dwułopatowe - nr. 2209/18

 
07-03-17 21:19  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem
Ryszard mail poszedł .
Wydaje się to dziwne ale może znakowano malejąco w przypadku tych dwu samolotów .
Sam Autor wycinanki też chyba lekko się zaplątał bo zaprojektował numer 2209 , a niektóre części i sam rysunek montażowy dotyczą 2208

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024