FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 13Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
21-03-17 07:02  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kupiłem ten model bo mi się błędnie pomylił z Siemens Schuckertem , który mam sklejony w 1:50. Skrzydła i usterzenie to to samo ale Siemens ma kadłub o przekroju okrągłym. I też bardzo mnie ten model kusi do pocięcia jako że to druciak ale bez drutów i trochę roboty się zaoszczędzi. Ale mnie kolega trochę dobił z wypicowaniem osłony silnika i kołpaka . No w standardzie wyjdzie mniej efektownie. A w ogóle się dziwię że na eksporcie kolega daje radę cuś pokleić, bo jak byłem na Islandi to zawsze łebków kwaterowali na maxa na domku i wieczorem nie dało się nic podłubać przy modelu bo było ostre dawanie w gaz, a jak się nie uczestniczyło w libacjach to i tak się nie można było skupić bo były nadmierne hałasy imprezowe. A na drugi dzień efekty jakościowe w pracy były takie że np. gruszka dziobowa od statku po pospawaniu wyszła kwadratowa, no ale może po paru latach już Islandorom wk....ie przeszło i znowu sprowadzili Polaków.

 
21-03-17 10:08  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dobrze, że masz zamiar zrobić cały silnik. Na drugim zdjęciu ("en face") widać, że dolna część cylindrów będzie widoczna.

 
22-03-17 23:38  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem

Łukasz nie rób tego , koncentruj się na M-S póki co :)
A masz go tam u siebie w kolekcji ?

Ryszard - teraz to już nie mam odwrotu , niejako zobligowałeś mnie do tego żeby cały zrobić :)
W kwietniu wracam na chwilę do kraju i bardzo chciałbym KARALUCHA zabrać skończonego :)

ABC - przy osłonie i kołpaku motywowałem się estetyką a nie możliwością dobijania :)
Mam SSa z Questa (1:33 ) i brałem go pod uwagę przy pakowaniu
Co do warunków , to nie zgodziłem się na współtowarzystwo i mieszkam sam w pokoju coś jakby hotelowym . W kuchni-świetlicy toczy się życie towarzyskie , ale ja go nie potrzebuje.
W firmie w której pracuje , to ja i jeszcze 3 rodaków niejako przecieramy szlaki .
Na razie jest OK i obie strony się cieszą z współpracy :)

A za oknem znów biało :):)

ps. Ale druciaków na forum !! Normalna epidemia prawie że :):)

--

Post zmieniony (22-03-17 23:40)

 
23-03-17 03:53  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

CIDER,
Spokojnie ;) Nie zabiorę się za wycinankę póki nie skończe MS ;)
Nabyłem ten samolot jakiś czas temu w wersji elektronicznej (Models By Marek). Jednak moja wycinanka to ten drugi egzemplarz z czterema łopatami śmigła.

 
23-03-17 23:56  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Koledzy Druciakotfurcy
KARALUCHA ciąg dalszy :)
Zastrzeliłem płaty i odkryłem pierwszego poważnego " babola " Szkoda , bo dotychczas wszystko było zaprojektowane OK
Miejsca na dolnych płatach wyznaczone przez Pana Marka do montażu zastrzałów niekoniecznie pokrywają się z długością tychże .
Łukasz może Tobie warto będzie to przerobić w pliku przed drukowaniem ?
Jak wrócę , spróbuję to uratować-retuszować albo po najmniejszej linii oporu - postawie na trawce i przykryje szkłem jako projekt zamknięty i nie będę na nie zwracać uwagi :)
Zastrzały pooblepiałem paskami taśmy alu i dodałem naciągi od osłony do zastrzałów.



--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
24-03-17 03:05  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Wygląda to fajnie, świetna robota pomimo tego 'babola'. Porównując wycinankę ze zdjęciem oryginału mam wrażenie, że będziesz musiał przesunąć nieco podpory górnego płata. Podpory powinny być blisko zastrzałów. Zastrzały są dobrej długości. Na zdjęciu oryginalnego samolotu widać wyraźnie, że znajdują się w 5 części skrzydła. W tej samej części znajdują się też podpory. W wycinance miejsce na podpory i zastrzały znajdują się w 6 części.
Zobacz to zdjęcie, będziesz wiedział o co mi chodzi :)



Jest to co prawda wersja z 4 łopatami śmigła, jednak konstrukcja płatów wydaje się być podobna w obu egzemplarzach.

Sprawdziłem w swojej wycinance, i jest ten sam błąd.

Moim zdaniem można by spróbować z retuszem, Jednak trzeba bardzo dobrze dobrać kolory.

 
24-03-17 09:38  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ależ robi się z tego karalucha fajna maszynka...
Moim zdaniem ( może niedoskonałym), zastrzał dolnego skrzydła ma dobrą długość - w Twoim modelu , jak i na pokazanym przez Kota zdjęciu punkt mocowania zastrzałów do dźwigarów(?) dolnego płata wypada miedzy 4 i 5 żebrem licząc od kadłuba... (?).
Co do zamaskowania babola drukarsko / projektowego źle wyznaczonego miejsca przyklejenia słupka międzypłatowego to mam własną koncepcję. Dobranie retuszu będzie pieruńsko trudne i w najlepszym wykonaniu nieidealne... Ja bym w tym miejscu nakleił cienki paseczek cienkiego papieru w jednym z kolorów kamuflażu. Czarne kropki można spróbować zamaskować kolorami retuszu - punktowo.
Ale i tak pewno będzie to widoczne.
Ale model na koniec i tak zapowiada się bardzo efektownie, zatem myślę,że taki "babol" będzie słabo dostrzegalny ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-03-17 10:49  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Fajne to latadełko

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
24-03-17 13:30  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Dzięki tobie wiem co mam zrobić. A planuje miejsce słupka wyciąć wzór kamuflażu lub cały odcinek między żebrami.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
24-03-17 15:16  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Widać, że nawet zrobiłeś otwory w tych błędnie zaznaczonych miejscach.
Ja bym je wypełnił wikolem i zamalował jak również ten biały pasek odpowiednio robiąc wpierw próby z dobraniem koloru. Nawet jak będą one (kolory) trochę się różniły sądzę, że wyjdzie korzystniej niż naklejenie pasków, które tez trzeba malować.
Tomek - jeśli to możliwe popraw tzn. zmień poprzeczne naciągi w stelażu podwozia.
Były to rurki stalowe a nie linki (drut).

A tak poza tym wspaniała robota !
Pozdrawiam,
Ryszard

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 13Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024