FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 13Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
11-03-17 12:59  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Pisząc "ekstrawaganckie" malowanie miałem na myśli dokładnie to co napisał piotter, że samoloty z tego okresu, miały najbardziej papuzie malowania w całej historii lotnictwa.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
11-03-17 18:45  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Endrju ja uważam ten samolot za bardzo mało ekstrawagancko pomalowany
Nieważne , gdzieś się pogubiłem przy czytaniu chyba , albo nie umie czytać ze zrozumieniem :)
Lepiej dla mnie , dla Was i dla ogółu będzie jak zajmę się budowaniem druciaków a nie rozprawami na ich temat :):)

Piotter miejmy nadzieję że ktoś , kiedyś się pokusi o wydanie tego biało-czerwonego albatrosa jak i wielu innych jeszcze bardziej "ekstrawaganckich" perełek na półkę.
Swoją droga gdybym był mądrzejszy z komputera to może jakoś by to można ogarnąć skanując arkusz wycinanki i nanosząc nową grafikę !
Albo jeszcze inaczej - muszę poszperać za znajomymi z graficznym talentem

Ryszard , czyli wynika że dolne i boczne płaszczyzny powinny być słabiej wytłoczone ?
Tak to rozumie mój umysł spawacza :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
12-03-17 00:11  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem koledzy druciakoroby :)

Dzis trochę wcześniej skończyłem prace i zabrałem się za podwozie .
Najpierw jednak fota która wyjaśni co nie co :)



A teraz o dzisiejszych zmaganiach .

Początkowo miałem wykorzystać części podwozia zaprojektowane przez pana Marka , ale odkryłem kolejną niespakowaną rzecz - mianowicie farbkę szarą którą mógłbym retuszować krawędzie goleni .
Myślałem i tak o tuningu zawieszenia , więc zdecydowałem się pójść trochę w kierunku modeli Ryszarda i wykonać je w całości bez kartonu :)
Za budulec posłużyły mi aluminiowe druty spawalnicze pożyczone z pracy oraz wyprute z kabli wszelakich
Z drutu 2,5 mm wygiąłem golenie i papierem ściernym wyprowadziłem do przekroju soczewki .
Zaimprowizowałem też amortyzatory sznurowe ( nie wiem czy takowe posiadał ) ale mój KARALUCH ( mucha ) już ma :)
Nie ma kółek niestety i chyba nie będzie prędko bo nie mam wspomnianej już szarej farbki . Chyba że nikt nie zaprotestuje przeciwko czarnym oponkom :)

No koledzy moi : Tyle i aż tyle :):)





Jutro wolne - niedziela i będzie się działo !

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
12-03-17 11:24  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Odnośnie pokrycia płóciennego.
Co innego "ugięcia" płótna między żebrami poszycia a co innego zaznaczenie przez wytłoczenie linii przebiegu żeber.
Wykonanie na oklejce papierowej z wycinanki ugięcia na górnej powierzchni jest praktycznie niewykonalne.

Na powyższych zdjęciach widoczne wyraźnie ugięcia powierzchni górnych większe od tych na dolnych (praktycznie ich nie ma lub są niewidoczne).
Na górnych ugięcie jest większe (bardziej widoczne) na krzywiźnie krawędzi górnej żebra a prawie zanika na krawędzi spływu.
W oklejce można wytłoczyć linie przebiegu żeber, nosków międzyżebrowych itd. w zależności od tego jaka była wewnętrzna konstrukcja (jak krawędź natarcia pokryta była sklejką to wytłoczenie będzie szło od końca sklejki).
Wytłoczenia uplastyczniają płaty i w pewien sposób imitują "ugięcie".
Na górnej jak i dolnej wytłoczenia robiłbym takie same, no powiedzmy na górnej nieco mocniejsze (głębsze).
Alb.D.XI na pewno miał amortyzatory ze sznur ów gumowych. Zwykle były one białe (szare).

Opony - a nie można kupić zwykłej farbki białej akrylowej lub plakatowej do zmieszania ?
"Ludzie lodu" tez przecież coś tam sobie malują a śniegu sporo więc potrzeba im białych farb :-)
Powodzenia

 
12-03-17 11:53  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Golenie podwozia wyszły znakomicie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-03-17 21:57  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

No nie umie , z czym Wam się to kojarzy :)



--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
16-03-17 00:01  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem

Minęło parę dni , w czasie których przeobraziłem nakrycie głowy rebeliantów z gwiezdnych wojen w osłonę silnika :)
Zlokalizowałem już szary farbę podkładową do stali - robią się więc już oponki i symultanicznie struga się już śmigło .
KARALUCH ( mucha ) coraz bardziej fascynuje sylwetką , ahh.... no i jest tez i świeży śnieg za oknem :):)



--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
16-03-17 05:37  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Piękna ta osłonka.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
16-03-17 07:15  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo dobrze! Osłona silnika świetna!
Ale robiąc zdjęcia z małej odległości dodatkowo deformujesz tą i tak dziwną sylwetkę.
Kręci mi się w głowie... ;-). ;-). ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-03-17 07:22  Odp: [R] ALBATROS D XI MPModel 1:33
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Osłona pierwsza klasa. Metal jak żywy ;)
Aż miło popatrzeć.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 13Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024