FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
25-02-17 11:54  [R]HMS Warspite 1: 600 Military Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Kolejny okręcik.
Miał być niemalowany, ale materiały nie dojechały a mata próżni nie lubi .... :-)
Więc na macie ląduje "Stara dama ".
Dla mnie okręt "kultowy" i bardzo żałuję że nie ma go w ofsecie do sklejenia bo chciałem dużey. Jakoś kreda nie bardzo mi się widzi...
Okłada ładna więc wstawić można:

Skoro wydawnictwo Haliński nie kwapi się do wznowienia (a pytałem) to sobie zmniejszę i będę miał. Cieszy jeszcze że projektuję się Malaya, będę miał dwa :-)
Po zmniejszeniu taki jakiś malutki się zrobił, aż go przemierzyłem czy dobrze. No ale to nie Yamata :-)

Pozostaje kwestia kamo. Mam trzy wersje tego samego malowania z 1942 r, nie wiem która była poprawna. Z tego co oglądam w necie , chyba jasno i ciemnoszary .
W MSiO buł jeszcze z niebieskim pokładem.
Może coś pomożecie ??

Oryginalna wycinanka ma tak:


Tak więc do przodu, śpieszył się nie będę, a chyba mi nawet jak nigdy przyjdzie kleić dwa model. Się zobaczy :-)
Pzdr

Post zmieniony (26-02-17 12:08)

 
17-05-17 09:37  Odp: [R]HMS Warspite 1: 600 Military Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Dzięki Panowie za zainteresowanie. Aż się fajniej klei :-)
A Dama daje popalić że ho, ho. Kadłub mocno skomplikowany, przy tej skali i braku "wzorcowych" grubości tektur do podklejania, sprawia że najmniejszy błąd cięcia nożyczkami robi "katastrofę" .
Dlatego tez powoli bardzo powoli....



Pozdrawiam

Post zmieniony (24-05-17 13:37)

 
24-05-17 13:37  Odp: [R]HMS Warspite 1: 600 Military Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Myślę że na HMS Malaya czeka sporo osób ....

A w "międzyczasie" fotki z postępu prac przy Damie.
Kadłub bez bąbli oklejony, teraz miła faza glutowania, szlifowania szpachlowania :-)
Zdjątka:





Pzdr

Post zmieniony (24-05-17 13:39)

 
15-06-17 11:44  Odp: [R]HMS Warspite 1: 600 Military Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Kadłub skończony, ale nie za bardzo mam ochotę na szlifowanie i malowanie. A i farbek jeszcze nie zakupiłem
Więc postanowiłem zrobić coś innego czego chyba nie lubi żaden okrętowiec; szalupy i kutry
W normalnej skali są chyba upierdliwością a w 600 tce to tym bardziej.
Ale są.


Jak już szalupy to trochę prostych brył nadbudówek i wieże;


Co by nie powiedzieć to wieże brytyjskich XV calówek podobają mi się najbardziej :-)
Pzdr

Post zmieniony (15-06-17 11:51)

 
12-11-17 11:52  Odp: [R]HMS Warspite 1: 600 Military Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Turbulencje z fotobaketem, zastanawianie się nad hostingiem, poszukiwanie prywatnego konta hostującego zrobiły co zrobiły tak że pół roku nie robiłem aktualki.
Co nie znaczy że przy modelu nic się nie działo.
Hosta nie wybrałem :-) więc trzeba się posiłkować czym innym :-)
Kadłub "damy" mnie mocno zmęczył; wycinakowy był mocno "nie tego" - po prostu "bąbel" kończył się w połowie .. co było widoczne przede wszystkim na dziobie i rufie

Kombinowałem, szlifowałem, szpachlowałem i doprowadziłem do stanu jak poniżej

Zarzuciłem jakiś czas temu pracę nad kadłubem i zająłem się nadbudówkami;
Wieża dowodzenia (jak na razie bez dodatków):
[
Nadbudówka śródokręcia z hangarem (hangar otwarty jak na razie i myślę że tak zostanie)

Złożone na razie na "sucho"
Teraz czas na powrót do kadłuba, podstawkę i powoli gablotę.
Kombinuję co na podstawkę (po raz pierwszy ją będę robił). Musze jakoś estetycznie "podnieść" model z nad podstawki ...
Pzdr

Ech, widzę że nie linkuje, postaram się poprawić później.
Na razie przepraszam ..
pzd

No udało się :-)
Makro "ładuje" po oczach ; pewnie rzeczy się zostawi, pewnych nie zauważy ... :-)
Pzdr

Post zmieniony (21-11-18 10:57)

 
23-02-18 05:03  Odp: [R]HMS Warspite 1: 600 Military Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam ponownie
Pakuje powoli drobnice do pudełeczka :-) I się zbiera.
Jakoś straciłem wenę do pracy nad kadłubem bo jakoś nie mogę wymyślić podstawki i znaleźć "tulejek" na śruby.
Ale dziergam :-)
Plotki:

dźwigi:

Chyba najmocniej upierdliwe. Z tych upierdliwości pozostało mi tylko jakoś "wydziergać" jeszcze pontony - te z wycinanki są nie do opanowania w tej skali
Pzdr

Post zmieniony (21-11-18 10:40)

 
11-04-18 15:39  Odp: [R]HMS Warspite 1: 600 Military Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Do pudełka ląduje artyleria.
W głównej luf jeszcze nie montowałem; wycinanka nie zaznacza na jaką długość je montować więc montować będę na podstawie rysunków po przyklejeniu nadbudówek.





Teraz czas na latadełka :-)
Pzdr

Post zmieniony (21-11-18 10:40)

 
21-11-18 10:37  Odp: [R]HMS Warspite 1: 600 Military Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No,czas zajrzeć do relacji. Dobrze że jeszcze istnieje. Postaram się w najbliższym czasie uzupełnić te zdjęcia. Bo widzę że nie wygląda to fajnie. Gdzieś w przelocie zobaczyłem ze jakieś fotki są ale widzę że było dużo z fotobaketa. Poprawi się.

W końcu zwalczyłem kamo kadłuba, jest . Jedna racją jest że małe modele powinno się malować jaśniejszymi odcieniami. Ale zmieniać już nie będę:


Zrobiłem też wyposażenie lotnicze, brak co prawda pływaków i śmigiełka , ale Walrusy będą dwa; jeden będzie na katapulcie drugi przed ze złożonymi skrzydłami. Na zdjęciu pierwszy, temu drugiemu muszę jeszcze przykleić skrzydła



Szalupy i łodzie bo akurat mam pod ręką:

Mam nadzieję coś przyspieszyć bo dużo rzeczy już w pudełeczku, ale się zobaczy
Pzdr

Post zmieniony (21-11-18 10:59)

 
26-02-19 10:45  Odp: [R]HMS Warspite 1: 600 Military Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Praca falowo - raz są raz ich nie ma :-) , ale powoli zaczynam wychodzić na pokład główny, gros większych części już jest więc teraz małe duperszwance :-)
Zaczynam od dziobu;



I zaraz montuje nadbudówkę śródokręcia. Jako że mam dwa Walrusy zrobię hangary otwarte.


Pzdr

 
27-02-19 08:49  Odp: [R]HMS Warspite 1: 600 Military Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Wydaje mi się że tylko standardowe przekłamania kopiarki :-)
Wybierałem jeden wymiar (szerokość pokładu, wręgi itp) i do tego dostosowywałem zmniejszenie.
Generalnie nie latam z suwmiarką a tak czy siak pojawi sie problem przeskalowania wręg szkieletu, który musi być grubszy niż ten pomniejszony :-)
Grafenu jeszcze nie wdrożyli do modelarstwa :-)
Ot taka improwizacja i zabawa raczej :-)
Pzd

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024