FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 23Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
22-02-17 22:24  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podglądam i chyba piasta wg mnie jest za szeroka. Czy po przyklejeniu oponek szprychy nie będą za bardzo odchylone od felgi ?
Powodzenia

 
23-02-17 09:18  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No cóż... będzie jak będzie...
Ryszardzie: dobierając szerokość ( długość?) piasty brałem pod uwagę szerokość opony. Miało być tak, by piasta lekko wystawała poza szerokość opony.
Robię coś takiego pierwszy raz w życiu... Drugie kółeczko wyszło mi wyraźnie lepiej niż pierwsze , ale na razie chcę je skończyć, dolepić do modelu i...pojechać do Przeciszowa ;-)
Najwyżej ludziska będą się mieli z czego pośmiać ;-)

P.S. Wczoraj wyciąłem połówki oponek z arkusza tekturki.
Wyglądają na "troszku" za grube, zatem na razie dalsze szlifowanie...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-02-17 10:45  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mariusz - tylko nie zrób ich za cienkich. Na zdjęciu widać jakie to były "balonówy." :-)

 
24-02-17 09:27  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jeszcze raz dziękuję za wsparcie!
Po wstępnych przymiarkach szlif będzie kosmetyczny ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-02-17 22:10  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

"Oponki" oszlifowane na 95%. Teraz wstępne malowanie. I kolejny szlif,jeśli coś jeszcze nie będzie równo...


Idąc za wskazaniem i namowami Kolegów - uzupełniłem linki sterowania lotkami:

Nie do końca jestem z tego zadowolony ; bliskość tylnego słupka od osi obrotu lotki wymusiło skrócenie typowej dla tego rozwiązania dźwigienki. Jest to widoczne zwłaszcza na dolnej powierzchni górnego płata...
Nitki / linki najpierw wkleiłem w wywiercone otworki w górnej powierzchni dolnego skrzydełka ( na prawie gotowym modelu nie jest to łatwe ; odstęp otworów może powinien być mniejszy...). Otwory w lotkach i górnym płacie wykonane są "na wylot" . Linka wklejona po przeciągnięciu przez ten otwór. Aby zamaskować owe otworki montażowe - przykleiłem paseczki czarnego papieru - imitują dodatkowo dźwignie sterowania lotką ;-)

Teraz wykończenie kół...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-02-17 11:00  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jest dobrze chociaż cięgno łączące lotkę zrobiłbym pod większym kątem.
Jak model będzie ukończony nikt mu pod "ogon" nie zajrzy i jak to się mówi "zginie w tłoku".
Tak samo u mnie - jakieś drobne niedociągnięcia wynikające bądź to z braku umiejętności czy też niemożliwości wykonania (skala) powiedzmy, że "troszkę" (używając łagodnego określenia) mnie denerwują ale po jakimś czasie zapomina się o tym i wszystko jest OK ! :-)

 
26-02-17 11:10  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ryszard jak tak dalej będziesz " strofował" Mariusza to biedaczyna nie skończy tego Aviatika :):):)
Ja już się nie umię doczekać galerii i wprowadzenia do kolejnego wykonu .
Mariusz , trzymam kciuki !!

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
26-02-17 17:59  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję Koledzy! :D

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-02-17 20:28  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mariusz - na podstawie różnych publikacji to w Aviatiku D- 1 były stosowane cztery rodzaje śmigieł (łącznie z czterołopatowym).
Niestety nigdzie nie ma podanych nazw.
W "Twoim" to było takie jak niżej:

Pozdrawiam i powodzenia w struganiu !

 
27-02-17 12:01  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Chodzi mi właśnie o to, czy widocznie były pięknie warstwy drewna wykorzystane do budowy, czy były z jednego kawałka drewna, czy były może w całości malowane...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 23Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024