FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
22-02-17 18:08  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Silniki ekstra. A dałoby się na bardziej jednolitym tle? :P

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
22-02-17 23:30  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajnie to wygląda. Będę sobie cichutko z boku podglądał.
Mam pytanie do znawców tematu. Skąd się wzięła nazwa Florisdorf przy nazwie tego parowozu?

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
23-02-17 00:08  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW
indianscout   

Endriu-parowóz jest taki sam jak każdy inny Ty2,tylko tender jest inny,sztywnoramowy,bez wózków i to tender nazywa się Floridsdorf.

 
23-02-17 07:35  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Floridsdorf to nazwa wiedeńskiej fabryki lokomotyw, gdzie (między innymi) były produkowane te lokomotywy. Ty 2 od Ty42 różniły się pochodzeniem. Ty2 to te produkowane podczas wojny przez zakłady 3 rzeszy (w wielu miejscach Europy) A Ty 42 to te produkowane już w Polsce na bazie dokumentacji pozostawionej w naszych zakładach (Cegielski czy Fablok) przez niemiaszków. Tender sztywnoramowy od wannowego był rzadszy, i produkowały go chyba tylko te zakłady. W sumie powstało raptem 300 sztuk tego wynalazku, lokomotyw zaś prawie 7 tysięcy.

--

Post zmieniony (23-02-17 15:21)

 
23-02-17 07:39  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

@ Szerszeń... kleję długimi zimowymi wieczorami :)
@Arturo.. Spróbuję w wolnej chwili strzelić silniki na bristolu, niestety mój kompakcik do fotek podwodnych chyba nie jest w stanie zrobić jakoś mocno lepszych fotek.
@Rodrus... obawiam się, ze tak się to skończy właśnie


A poza tym, jestem k.... pi... oazą je... w d... spokoju! ;)

--

Post zmieniony (23-02-17 07:46)

 
23-02-17 12:40  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Brawa dla Autora za podjęte wyzwanie ! Chciałbym zapytać czym malowane są ostoja
i kocioł ? Kolor wygąda na "czarny - antracyt".
Pozdrawiam,

 
23-02-17 15:20  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Zdzisławie – ostoja i kocioł będą miały zrobioną modulację koloru. Jako kolor bazowy położyłem czarny VallejoAir 71.057 (odpowiada on kolorowi RAL 9004) miejsca spłowiałe będą pomalowane VallejoAir 71.052 "Antracite Grey" lub Hataką A100 "Jet Black". Zobaczymy co się lepiej sprawdzi. Na modelu nie zawsze oryginalne kolory wychodzą dobrze :| ergo, trzeba eksperymentować.

W wycinance kocioł ma dwa odcienie czarnego. Jeden to czarny a drugi bardzo ciemny szary. Ten szary chyba miał imitować matowy czarny na dymnicy, a reszta kotła w kolorze "bogaty czarny" (jest takie drukarskie określenie na czarny z domieszką innego koloru) miała wyglądać jak ta błyszcząca. Tak sobie to wykombinowałem, ale równie dobrze projektant mógł wybrać inny czarny w tej części zupełnie przypadkowo (na ekranie komputera nie zauważysz różnicy – widać ja dopiero na rozbarwieniach w drukarni).

Mój walczak kotła na razie jest nie malowany (poza drzwiami dymnicy), ale przyjmę taką samą strategię jak przy ostoi – tak zakłada plan działania. Rzecz jasna dorobię trochę oleju pyłu i sadzy, ale będę się starał nie zaciapkać lokomotywy.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
23-02-17 16:06  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję za odpowiedź. Tak, malowanie parowozów na czarno to trudne zadanie,
bo czerń na prawdziwych obiektach ma różne odcienie. Matowy w okolicach dymnicy,
czarny błyszczący na kotle (nie wiem, czy od gorącej pary, czy też drużyna "ropowała"
przed wyjazdem ), zacieki na tendrze od napełniania wodą itd. Do tego dochodzą różne
smary i zabrudzenia.
Ja dotychczas popełniłem parowozy w skali H0 i zasmakowałem trudności malowania.
Teraz buduję pierwszy parowóz w skali 1:45. Ty-ka się przestraszyłem, ale mam wycinanki.
Buduję na początek parowóz Tkp-30.
Na pewno skorzystam z prezentowanych tu pomysłów.
Pozdrawiam,

 
23-02-17 20:00  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jeśli to ten z answera – to fajny temat do "wyżycia się" :) można dołożyć trochę nitów i szczegółów, które widać nie tylko na fotce z lat trzydziestych, ale na siostrzanych maszynach typu ELNA :) W razie czago nachomikowałem trochę fotek w trakcie przyglądania się wycinance i mogę podesłać na e-mila :)

A jeśli chodzi o błysk/mat, to jest piękne zdjęcie fabrycznie nowej Ty23 w Chrzanowie przed fabryką. Już tam widać, że cały parowóz jest lśniący, a dymnica matowa, więc pewnie to nie tylko kwestia ropowania maszyn. Może panowie z większym doświadczeniem coś podpowiedzą.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-05-17 19:40  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Przybyło troszku drobnicy, kocioł legł na ostoi, a pod tendrem pojawiły się ramy wózków.



po więcej zapraszam na kartonową kolej

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024