FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-02-17 08:31  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Jak chcesz to jadę do hurtowni kupuję potrzebną Ci ilość i wysyłam. Ile chcesz tego BCG, oczywiście oryginał.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
16-02-17 09:52  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ceva, dzięki. Póki co zrobiłem tak jak sugerował Bizon - kupiłem z Allegro.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
16-02-17 13:10  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
Grzecho_W 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Aktualnie też sklejam ten model. Z przyjemnością i ciekawością popatrzę na Twoją prace. U Ciebie wszytko jest równe, czyste i ładne :-) Powodzenia

--

 
18-02-17 16:51  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Witam!

Też budowałem ten samolot. Model jest naprawdę nieźle zaprojektowany i przyjemnie się skleja. Największą wadą jest jednak bardzo delikatny karton, bez gruntowania ciężko się go klei, Farba miała tendencje do ścierania. Dużym problemem dla mnie było też dobranie odpowiedniego koloru do retuszu, pomimo licznych prób niezbyt mi się to udało. Będę wiec uważnie śledził Twoja relacje i trzymam kciuki za udany finał :)

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
18-02-17 22:22  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Przemek, nie mam póki co żadnych problemów z kartonem. Może dzięki caponowi? Nadruk też ma się dobrze, aczkolwiek na jednym ze skrzydeł fabrycznie jest delikatne odbarwienie. No i ogólnie wycinanka którą mam jest nieco wymęczona - kupiłem używaną przez forum i stan nie jest tak idealny jak opisano w ofercie. Retusz udało mi się dopasować lepiej dzięki radom Technicka.

Skleiłem pozostałe segmenty kadłuba. Niestety nie obeszło się bez pierwszych potknięć. Drugi segment za kabiną okazał się nieco za duży. Nie wiem czy to moja wina, czy coś nie tak w projekcie. W każdym razie skleiłem to tak żeby nadmiar zebrał się na górze, gdzie ukryję do po garbem. Skończyło się to niemiłosiernym wymęczeniem tego łączenia, włącznie z delikatnymi uszkodzeniami poszycia, które oczywiście wyretuszuję. Pozostałe łączenia wyszły dobrze. Stosowałem po raz pierwszy technikę wygładzania łączenia poprzez opukiwanie rękojeścią noża do masła - sprawdza się rewelacyjnie. Ponadto już na tym etapie wkleiłem w kadłub liny anten.

Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z tego jak to wyszło. Oczywiście zdaję sobie sprawę z potknięć i widzę pole do poprawy, ale na pewno są to najlepiej wykonane przeze mnie łączenia segmentów kiedykolwiek. Duże podziękowania dla Arta za opisanie swojej techniki - naprawdę się sprawdza.

Następny w kolejności będzie statecznik pionowy i garb.
--

Post zmieniony (10-02-19 16:22)

 
18-02-17 22:39  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Cieszę się i ja, a z tego że wyciągasz wnioski z porad i krytyki. Przyj do przodu i ciesz się z klejenia bo postępy są znaczne.

 
21-02-17 19:44  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

No no, ja czekam na galerie:)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
21-02-17 22:29  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

air_22, niestety będziesz musiał trochę poczekać. Jak skończę ten model do maja to będzie dobrze. Zacząłem szybko, ale w marcu będę ponad 2 tygodnie poza domem i nic nie ruszę.

Tak przy okazji to spojrzałem do twojej galerii Wildcata i pomyślałem że jednak warto byłoby zrobić osobne powierzchnie sterowe. Niestety za ster kierunku już za późno, bo go wczoraj przykleiłem. Trudno się mówi. Będą osobne lotki i stery wysokości. I bardzo poważnie myślę o otwarciu klap, ale jeszcze nie wiem co mi z tego wyjdzie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
21-02-17 22:43  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
Łukasz Ż    

Próbuj, próbuj ,a na pewno wyjdzie,musi!!! Rób tak jak ja metodą prób i błędów.
Czasem wyjdzie ,a czasem...... no ale tak bywa. A model ciekawie sie zapowiada.
Pozdrawiam

 
22-02-17 21:04  Odp: [R] F4F Wildcat - Mały Modelarz 10-11/2002, skala 1:33
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

No Panie Janek, świetnie :-)
Pozdrawiam!

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024