FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-02-17 13:22  [R/G] Mustang Mk.III, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Korzystając z kilkudniowego urlopu postanowiłem zmierzyć się z drugim po Focke Wulf FW-190A modelem z zeszytu WAK "Mikrolotnictwo 6, D-Day 1944" - samolotem Mustang Mk.III.



Efekty dotychczasowej pracy przedstawiam poniżej. Model póki co jest bardzo dobrze spasowany i nie nastręcza większych problemów. Problem, podobnie jak w Focke Wulf sprawia jedynie formowanie krawędzi natarcia skrzydeł i stateczników (papier?). Szczególnie efekt końcowy statecznika pionowego pod tym względem był bardzo daleki od oczekiwanego.





W miarę postępu prac będę odświeżał wątek.
Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (22-02-17 09:10)

 
21-02-17 21:04  Odp: [R/G] Mustang Mk.III, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Prace dobiegły końca i mogę już przedstawić efekt końcowy. Pomimo nikłego zainteresowania tematem (a przynajmniej zerowej reakcji w komentarzach) myślę, że skala 1:50 wraz ze swoimi przypadłościami (większe uproszczenia i redukcja części) jest na tyle wdzięczna i efektowna, że warto ją polecić, szczególnie początkującym modelarzom no i oczywiście pokazać :). Polecam również korzystanie z laserowo wyciętych części i tłoczonych kabinek, praca nad modelem nabiera wówczas tempa i sklejającego nie dopada efekt znużenia. Wykonanie modelu zajęło mi 5 kilkugodzinnych posiedzeń. A skończony model wygląda tak:





Pozdrawiam!

--

--

 
21-02-17 21:20  Odp: [R] Mustang Mk.III, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5
 

Bardzo ładne samolociki :) Skala 1:50 ma tą wielką zaletę, że pozwala na stosunkowo szybkie skompletowanie efektownej i różnorodnej kolekcji, która dodatkowo nie będzie zajmowała całego hangaru.

--
"Wielka Brytania zawsze walczy do ostatniego żołnierza swoich sojuszników"

 
22-02-17 07:46  Odp: [R] Mustang Mk.III, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Modeliki bardzo ładne :-)
W mojej ulubionej skali ;-)
Dodam jeszcze do słów mojego przedmówcy, że pomimo mniejszych rozmiarów, można tam jeszcze dodać coś od siebie i wzbogacić te uproszczone wycinanki ;-)

--
KMH Sokół Radom

 
22-02-17 08:36  Odp: [R] Mustang Mk.III, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Akurat przy tych dwóch modelach twardo trzymałem się standardu :), może w następnych coś dorzucę. Zostały jeszcze Thunderbolt i Typhoon więc pole do popisu jeszcze jest. Pozdrawiam.

--

 
22-02-17 11:14  Odp: [R/G] Mustang Mk.III, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

1:50 do jakichś dioramek fajnie (wg mnie) też się nadają ze względu na ilość miejsca rzecz jasna... Bardzo sympatyczna kolekcja się tworzy!

--
54323031

 
22-02-17 12:20  Odp: [R/G] Mustang Mk.III, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Bardzo fajny mustang wyszedł. Musze przyznać że juz od dawna mi chodzi po głowie 50`tka i troche mnie dziwi ogólny brak zainteresowania tą skalą. Cóż narazie tylko kupuje 50`tki, ale jak tam patrze na twoje modele, to chyba wkońcu któryś z nich skleje ( znaczy spróbuje ;) )

no i czekam na Twoje kolejne relacje, mam nadzieje ze nie ulegniesz presji 1:33

Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 
22-02-17 12:56  Odp: [R/G] Mustang Mk.III, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Oszczędność miejsca na półce to zdecydowanie zaleta skali 1:50. W przybliżeniu w miejsce 2 modeli w skali 1:33 można postawić 3 w skali 1:50 :).



--

 
22-02-17 13:08  Odp: [R/G] Mustang Mk.III, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ty nie marudź- juz wiele było relacji przechodzących (prawie) bez echa ale dających w efekcie piękne modele.
Twoje są super. ;) Gratuluję.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
22-02-17 16:35  Odp: [R/G] Mustang Mk.III, Mikrolotnictwo WAK 5/2016 D-Day 1944, 1:50
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejny świetny model w Twojej kolekcji. Brawo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024