FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
15-02-17 22:06  [R][G] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Rozpoczynam kolejną relację z budowy nowego modelu. Tym razem będzie to 4 model z serii, po jedno- i dwuwieżowym 7TP oraz jednowieżowym Vickersie - dwuwieżowy Vickers o oznaczeniu fabrycznym Mk.E Typ A. Model oczywiście bazuje na poprzednich projektach; poniżej kilka renderów:



Pomijając zmiany potrzebne do uzyskania tej konkretnej wersji czołgu, pewne elementy zostały przeprojektowane - przede wszystkim pod kątem uproszczenia budowy modelu. Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzednich projektów jest zmiana kolorów. Bazowałem się przede wszystkim na tym, jak malowane są ostatnio repliki/oryginalne pojazdy pancerne z tego okresu, jak również na dokonaniach modelarzy plastikowych. W związku z tym, arkusze z częściami wyglądają jak poniżej:



Arkusze zostały pokryte warstwą lakieru bezbarwnego, stąd ciemniejszy odcień kolorów. Dodatkowo, udało się już wykonać próbę kolorów w druku offsetowym - co widać powyżej.

W tym momencie zaczynam sklejać drugą "surówkę", ponieważ na pierwszej wyszło kilka błędów i musiałem poprawić kilka elementów ( kamuflaż plus inny sposób montażu błotników).



Post zmieniony (18-09-17 22:30)

 
15-02-17 22:40  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Miałem cichą nadzieję że jednak opracujesz wersję którą swego czasu wydał Modelik, czyli w wariancie który zakupiliśmy od Anglików bez chwytów powietrza.

 
16-02-17 13:20  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Vickers wydany przez Modelika to również ta wersja. Jako, że we wrześniu 1939 roku na uzbrojeniu mieliśmy tylko wersję zmodernizowaną, to taką chcę wykonać - głównie chodzi mi o walki WBPM pod Tomaszowem Lubelskim.

--
http://messer.cba.pl

 
16-02-17 14:05  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No przy tej relacji nie może mnie zabraknąć. Temat mi bardzo bliski więc dołączam do grona obserwatorów a model zapisałem już na moją listę modeli do sklejenia.

--

Post zmieniony (19-02-17 13:13)

 
16-02-17 17:41  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

To i ja się przyłączam do bacznych obserwatorów :-)

Życzę powodzenia w budowie, bo o efekt końcowy w wykonaniu Messera, to chyba możemy być spokojni :-)

 
16-02-17 22:13  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to trzymam kciuki za efekt końcowy.

--

Post zmieniony (16-02-17 22:14)

 
18-02-17 20:00  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Raz narysowane podwozie wykorzystujesz prawidłowo, pewnie jak poprzednie modele z jego udziałem i ten zasili moją kolekcję. :-)
Na tym Vickersie to jest malowanie wrześniowe? Przyznam się bez bicia, że nigdy się z takim schematem nie spotkałem.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-02-17 23:22  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Aktualizacja - sam kadłub w zasadzie skończony. Doszły błotniki - jak widać na zdjęciach, zmieniłem ich konstrukcję; teraz są integralną częścią ścian bocznych wanny kadłuba, co powinno ułatwić ich montaż.




Dodatkowo wrzucam zdjęcie "rodzinne" z istniejącymi jeszcze surówkami poprzednich projektów :



Wojtek - odnośnie wzoru malowania Vickersa - szukałem sporo i zauważyłem jedno - wszystkie (lub prawie wszystkie ) Vickersy użyte bojowo raczej nie miały kamuflażu znanego z 7TP lub TKS-ów czy TK-3 (chodzi mi o charakterystyczny rozkład plam). Praktycznie każdy czołg malowany był inaczej, z różnym rozkładem plam. Kilka sztuk jednowieżowych jest na tyle dobrze sfotografowanych przez Niemców, że można się pokusić o w miarę dokładne odtworzenie ich kamuflażu. Z dwuwieżowymi jest gorzej; na większości zdjęć widać co najwyżej układ plam na wieżach. Bazując się na tym co znalazłem na forum Odkrywcy, spróbowałem taki kamuflaż odtworzyć. I jestem praktycznie pewien tylko kamuflażu wież i przedniej części kadłuba, reszta to improwizacja z wszelkich dostępnych zdjęć Vickersów. To, co widać na zdjęciach surówki, to trzecia wersja kamuflażu. Poniżej zaś prezentuję kilka zdjęć Vickersów ( pochodzą z forum Odkrywcy), na których widać czołgi pod Tomaszowem i z późniejszego okresu, ze składu zdobycznego sprzętu.




Post zmieniony (27-07-17 00:35)

 
18-02-17 23:22  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Przyłączam się do pytania o malowanie bo pierwszy raz takie widzę. Czy jesteś pewny, że przejścia kolorów były takie ostre? Potwierdza to jakieś zdjęcie?

--

 
19-02-17 10:24  Odp: [R] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Niedokładnie sprecyzowałem swoje zdziwienie schematem malowania. Mniej od układu plam zaskoczyła mnie ich kolorystyka i to ona głównie była na moim celowniku. Kolory nieco dziwne, ale przeoczyłem, że to surówka ;-) A surówka jak to surówka, nie musi w 100% pod względem kolorystycznym odpowiadać przyszłej wycinance. Dobrze mi się obiło o oczy, że ostatnimi czasy zrewidowano odcienie farb używane na polskiej przedwojennej pancerce? A to co widać na twoim modelu jest tego odbiciem, prawda?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024