FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
18-02-17 18:42  Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ostatnio bardzo popularne są reklamy różnych suplementów, które ponoć leczą wszelkie dolegliwości i właśnie chciałbym, aby ten temat był takim suplementem do znanego tematu w którym część ludzi nie może ścierpieć, że ludzie mają jakieś opinie o modelach ich cenie, wyglądzie druku i innych sprawach związanych z ukazującymi się na rynku modelami kartonowymi.
Trudno zakładać do każdej zapowiedzi, czy nowości nowy temat więc tu można sobie pogadać o tym czy o tamtym modelu.

Kilka dni temu Pan Answer wyzdrowiał i bardzo dobrze : )))))) i od razu zaaplikował oczekującym na nowe modele iście końską dawkę nowych modeli co ważne w większości nie wydanych wcześniej w kartonie.
No i co my tu mamy - po pierwsze izraelski czołg Merkava IV LIC, którego powstawanie można było mniej więcej zobaczyć na innym forum, po drugie dawno zapowiadany i dalej zapowiadany : )))))) zestaw ciągnika siodłowego M 1070 Oshkosh z naczepą M 1000, po trzecie lokomotywę SU 46 po czwarte lotniskowiec Weser... Weser, a cóż to za cudo, no niemiecki on ci jest i owszem kiedyś był wydany w mizernej skali w wydawnictwie JSC - kto nie wiedział i nie widział proszę bardzo tak ten lotniskowiec wyglądał
http://www.mojehobby.pl/products/Lotniskowiec-WESER.html
Oczywiście Pan Answer proponuje model w dorosłej skali 1 : 200, co cieszy, bo chyba sam okręt jest mniej znany więc uważam, że temat ciekawy.
A jak już jesteśmy przy niemieckich lotniskowcach to wcale, a wcale nie pogniewał bym się jakby wydano lotniskowiec Graf Zeppelin we współczesnych standardach i wiedzy na jego temat.
Ostatnią zapowiedzią z tego wydawnictwa jest samochód pożarniczy o niebanalnej nazwie
MAN TGM Schlingmann HLF 20 Varus 4x4 - no chyba się nie pomyliłem : )))))) z propozycją do rozważenia jaki druk - to ja wybieram PÓŁ na PÓŁ : )))))

Post zmieniony (18-02-17 18:44)

 
18-02-17 19:38  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

: )))))))))))))))))

: ))))))))))))))))

: )))))))))))))))

a miałem popracować dzisiaj wieczorem na komputrze, ale tak jak było w przypadku postu napisanego o godz 11:50 tak i w przypadku tego z 18:42 nie ryzykuję bo ze śmiechu ledwo w klawiaturę trafiam...

: )))))))))))))))))))))))))))))

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-02-17 20:06  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

No i brawo za temat, tylko zmień tytuł, aby każdy wiedział o co chodzi.
Zmniejszy to prace adminom z czyszczeniem wątków. Ważne by się tutaj nie obrażać. Bo cały następny plan pójdzie w ,,,,,,,,,,
--

Post zmieniony (18-02-17 20:08)

 
18-02-17 22:32  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Halogenie, dzięki ci za ten temat - nie mogłem się od tygodnia zebrać żeby go założyć, bo mam już dosyć tego że chcę podyskutować o zapowiedziach i nowościach, a w temacie o nowościach i zapowiedziach nie wolno.

> po pierwsze izraelski czołg Merkava IV LIC, którego powstawanie można było mniej więcej zobaczyć na innym forum

Znaczy się surówka? A masz jakiegoś linka? Nie jestem fanem pancerki, ale Merkavę bardzo bym chciał. Tylko boję się, że będzie opracowana jak Abrams, tzn. poszycie będzie jednolicie wypełnienia kolorem zamiast posiadać jakąś waloryzację graficzną. Takie modele niestety muszą być malowane, co w moich oczach je przekreśla. Marzy mi się takie opracowanie jak Challenger 2 z GPMu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
18-02-17 22:38  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

http://kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=18252
Chyba chodzi o ten model.

Post zmieniony (18-02-17 22:38)

 
18-02-17 22:55  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ze tak wtrace... Kiedys kazda nowosc miala zapowiedz i jakos nikomu to nie przeszkadzalo, wiec nie rozumiem, gdzie tu teraz trudnosc. Co wiec szkodzi teraz? Nowosci/Zapowiedzi ma byc - w zalozeniu - praktycznie watkiem tylko informacyjnym i zbierajacym te informacje - i niech tak zostanie. Moim zdaniem obecnosc tego "suplementu" ma sredni sens, bo dyskusja bedzie jednoczesnie toczyc sie na paru torach, bo jeden bedzie dyskutowal o MiGu, drugi o P-40, a trzeci o jakiejs lodzi podwodnej, znajac zycie. I predzej czy pozniej, bedzie koniecznosc sprzatania - to gwarantuje. Jak wtedy to porozdzielac? I wtedy zapewne calosc pojdzie do kosza, ze szkoda dla wpisow majacych sens... Ja bym nie szedl ta droga...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-02-17 23:19  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Zapowiedzi niech będą tylko zapowiedziami, a całe narzekania na cene i że nie takie malowanie niech ludzie tutaj piszą

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
18-02-17 23:21  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> ze szkoda dla wpisow majacych sens

To może umówmy się że tutaj wpisy po prostu nie mają sensu? Chciałbym mieć miejsce, gdzie w końcu mogę sobie pisać o zapowiedziach i nowościach bez obawy że to posty nie na temat i że zaraz mi je pokasują. Zakładanie osobnego tematu bo jakiś wydawca napisał na FB jedno zdanie że cośtam ma w planach, ale konkretów nie podał, jest dla mnie przerostem formy nad treścią.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
18-02-17 23:47  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Suplementy są najlepsze.... znaczy ci co je produkują mają z tego super zysk. Żadnych badań i tym podobnych czysty zysk. Jest jedno ale.... większość z ludzisków daje się na to nabrać i co? Dajmy ludziskom to czego chcą.. Pogadać, podyskutować, popsioczyć i nie zamykajcie im gęb dlatego bo mają coś do powiedzenia, albo że mogą coś powiedzieć.

 
19-02-17 02:44  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Killy, jesli wszyscy uczestnicy beda scisle trzymac sie wytyczonych regul, to bedzie to mialo sens. Drugi wpis w tym watku mowi mi, ze tak nie bedzie... Za dlugo jestem na tym forum, zeby nie probowac przewidziec tego, co bedzie sie dzialo. Nie jutro, moze nie za tydzien, czy miesiac, ale zrobi sie z tego watku smietnik... I co wtedy? Wszystko do kosza? A jak bedzie czesc postow merytorycznych i uzytecznych, to co zrobic? Nie mam opcji przenoszenia i segregowania Waszych wpisow, bo mechanika tego forum i narzedzi moderatorskich na to nie pozwala. Moim zdaniem formula osobnych watkow dla poszczegolnych zapowiedzi miala i ma sens, tylko ostatnio jakos sie przechylilo to wszystko w strone Zapowiedzi/Nowosci i tam znajdowalo ujscie. A tamten watek od poczatku istnienia mial byc w sumie tylko lista... Ale jak wolicie bigos, to przeciez nie moge zabronic... Nie mam zamiaru nikomu ograniczac swobody wypowiedzi, ale licze, ze sami bedziecie tego pilnowac. Jesli to zadziala, to nie mam nic przeciwko. Siadam z boku i bede sie przygladal...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024