FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-02-17 23:01  [R/G] - Synagoga Alte Szil - Scale Model Warehouse 1:400
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czesc,

Jak gdzies juz obiecalem, ten rok ma byc poswiecony zawartosci szuflady, czyli modelom, ktore napoczalem wczesniej. Model synagogi trafil do mnie za sprawa organizowanych w zeszlym roku przez Lodzki Detal warsztatow modelarskich. W sumie nie wiem, czy warsztaty byly mi akurat potrzebne, ale synagoga spodobala mi sie od razu i po uiszczeniu odpowiedniej oplaty za udzial w zajeciach (bo na bezplatne juz sie nie zalapalem), stalem sie posiadaczem ww. modelu...

Za wydanie modelu odpowiada firma Scale Model Warehouse ze Zgierza, ktora w swoich dokonaniach ma prace nad makieta lodzkiego getta i odtwarzanie tzw. zaginionego kwartalu - jednym slowem potezna praca nad gromadzeniem i obrobka dokumentacji zdjeciowej, umiejscawianie konkretnych budynkow na mapie miasta, a nastepnie przetwarzanie tego wszystkiego w trojwymiarowa postac na makiecie...

Model synagogi Alte Szil, zburzonej przez hitlerowcow w nocy z 10 na 11 listopada 1939 roku, zostal w calosci wyciety i grawerowany laserem, a elementy otrzymujemy wyciete na tekturach i kartonach o odpowiedniej grubosci. Model mozna oczywiscie skleic bez malowania, ale w moim przypadku to raczej nie wchodzilo w rachube ;)

Tyle tytulem wstepu... Na poczatek pogladowe fotki na okladke, bo calosc otrzymalem gustownie zapakowana i elementy, a nastepnie to, co udalo mi sie uchwycic podczas budowy...





I galeria koncowa:



Wylapalem kilka mniejszych i wiekszych bledow, ktore umknely autorom, w tym szczegolnie widoczne niedopasowanie dachu. Jednak te kilkanascie wieczorow spedzonych nad tym modelem bylo dla mnie mila odskocznia, a tym bardziej cieszy fakt, ze model bedzie zdobil czyjas polke ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (17-03-24 17:54)

 
19-02-17 23:52  Odp: [R/G] - Synagoga Alte Szil - Scale Model Warehouse 1:400
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ale bajer ! Ciekawy budynek. Bardzo fajne detale.
Czym ty to tak ładnie pomalowałeś ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
19-02-17 23:55  Odp: [R/G] - Synagoga Alte Szil - Scale Model Warehouse 1:400
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Szary i zloty to Tamiya, ten karminowy na paskach to Vallejo, calosc pedzlem. Do tego na sucho przetarlem na koniec pastelami...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-02-17 13:56  Odp: [R/G] - Synagoga Alte Szil - Scale Model Warehouse 1:400
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo ciekawy temat i chyba pierwszy tego typu model na tym forum. Mam na myśli tematykę, ale i skalę, bo to przecież maleństwo. Chyba w dłoni da się to schować.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
20-02-17 14:21  Odp: [R/G] - Synagoga Alte Szil - Scale Model Warehouse 1:400
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Osobiscie wolalbym 1:200, bo pasowalaby do reszty - jeszcze niesklejonych - modeli architektonicznych, jakie zalegaja w moim magazynie. A model faktycznie niewielki, tym bardziej uderza precyzja grawerunkow. Bede pertraktowal z wydawca, moze sie skusi na dwa razy wiekszy ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024