FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
19-02-17 13:19  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Niedziela, to trzeba coś pokazać...
Tydzień był sympatyczny bo nie miałem w rękach żadnej farby ;) Zabrałem się za kiper. Prosta rzecz, ale dosyć pracochłonna z powodu całego tego użebrowania wokół. Wszystkie elementy zostały sfazowane na odpowiednich krawędziach i bruzdowane, od spodu, na zagięciach. Ponieważ nie są to profile zamknięte, aby zachować odpowiedni kształt przekroju i żeby ułatwić sobie przyklejanie, do poszycia przykleiłem paski o odpowiedniej szerokości, które stanowią solidne oparcie dla bocznych ścianek tych "ceowników". Po takim przygotowaniu przyklejanie poszło naprawdę łatwo. "Wewnętrzne" poszycie wykonane z troszkę grubszej tektury, będę coś kombinował ze śladami eksploatacji.

Części kipra drukowane były na drukarce laserowej widać jak ściera się nadruk przy operowaniu częściami.
Do wykonania (w wcześniej wymyślenia jak zrobić błyszczące, wypolerowane tłoczyska) mechanizm podnoszenia kipra. Tymczasem ruszyły prace z, ogólnie rzecz biorąc, kabiną. Na początek zderzak przedni i błotniki. Oczywiście wszystko do malowania. Na fotkach widać też skrzynię "narzędziową", która pewnie na lata skryje koło zapasowe (a może jakieś przesłanie dla potomnych ?). Skrzynie nie będzie otwierana...

Na ostatniej fotce porównanie wielkośc kipra tego modelu z klejonym wieki temu Biełazem - ta sama skala. Mam nadzieję zrobić kiedyś takie prównanie z Komatsu (1:32 rządzi !)...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
19-02-17 13:29  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Biełaz miażdży Tatrę gabarytami,ale na pewno nie "urodą".

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
26-02-17 17:57  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Niewielki kroczek naprzód...
Zabrałem się za kabinę. Aby zmieścić przeszklenie z folii między poszyciem zewnętrznym i wewnętrznym i żeby ta folia nie "odcisnęła" się przy sklejaniu dwóch warstw papieru pocieniłem karton wokół otworów na szyby i dzięki temu utworzyła się szczelinka, która spokojnie pomieści folię. Te przebarwienia i plamy to efekt malowania (od niezadrukowanej strony) części wydrukowanych na "plujce" olejnym lakierem bezbarwnym.

Dach odsuwałem w czasie jak tylko się dało ze względu na te zaokrąglenia narozy i "uwielbiane" listki, ale trzeba było się za niego zabrać. Poszło jednak łatwiej niż myślałem i gdyby nie malowanie pewnie tak bym to zostawił. Ponieważ wszystko będzie malowane naroża lekko przeszlifuję (od spodu już zaszpachlowane) i powinno być OK.

Na ostatniej fotce przymiarka na sucho kanapy, niewiele tam jest miejsca w tej kabinie. Od wewnątrz poszycie raz pomalowane farbą, ale trzeba to będzie ze trzy razy jeszcze powtórzyć. Na szczęście niewiele z tego malowania będzie widoczne wewnątrz.
Cały czas kombinowanie w jakiej kolejności to kleić, żeby później dało się pomalować...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024