FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
17-02-17 12:28  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
FloggerB   

Czy to prawda, że MM ma być zakupiony przez jedno z wydawnictw modeli kartonowych ?
Byłoby trochę żal ale i pojawiłaby się nowa wizja - może niekoniecznie po oparach butaprenu.

 
18-02-17 20:10  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Przejrzałem ten zeszyt Leksykonu poświęcony naszemu Cantowi i przyznam, że czterech liter nie czochra. Może przejrzałem zbyt pobieżnie, ale na temat samego Canta to w tym zeszycie jest niewiele. Z rysunków to tylko sylwetki barwne na jednej kartce, dwa rysunki przekrojowe kadłuba (n.b. dostępne w internecie) niefortunnie umieszczone na dwóch kartkach przez co żeby z nich skorzystać trzeba wręcz wyrwać kartki żeby złożyć na płasko ze sobą dwie połówki rysunku, do tego chyba dwa schematy. Do tego kilka zdjęć w tym dwa "naszego" Canta jak płonie na jeziorze. Mam wrażenie, że więcej informacji niż o tytułowym samolocie jest na temat Morskiego Dywizjonu Lotniczego.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-02-17 23:05  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Z literatury do CANTa kojarzy mi sie jeszcze taka publikacja:
Ali D'Italia No.05 - C.R.D.A. CANT Z506.

W srodku podstawowe rzuty z przekrojami, troche zdjec dosc dobrej jakosci, pokazane wnetrze kabiny...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
09-02-19 14:00  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No to minęły nam 2 latka, a Canta jak nie było tak nie ma i ma pojawić się dopiero po rzekomo mającym ukazać się lotniskowcu USS ESSEX

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
09-02-19 15:02  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Troszkę się Perez 69 pospieszyłeś z tym przemyśleniem - trzeba było już poczekać z tym swoim wpisem do 14 marca 2019 roku - to by były równe 3 lat od momentu jak informacja co ma być następnym modelem po modelu 1-2-3/ 2016 " HMS Endeavour" pojawiła się na stronie LOK : )

 
01-09-19 13:16  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Fffuuuu, fffffuuuuuuuu - czas odkurzyć temat, bo to już mamy po przełomie sierpnia i września kiedy to model miał się ukazać, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo akurat minęła 80 rocznica przylotu jedynego Canta do Polski, który miał miejsce 27 sierpnia 1939 roku. Niestety w dniach 9,11 września samolot został wykryty, zbombardowany i zniszczony. Nie ma chyba lepszego momentu, aby ten model został wydanych właśnie w tych dniach.

 
14-09-19 10:46  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Fiuuuu, fiuuuu jak tu nie wierzyć w 13 piątek,hmmmm : )
Po ostatnich telefonach do redakcji MM wydawało się, że temat wydania tego modelu po 3 latach wreszcie się sfinalizuje... wydawało się. Wszelkie informacje o przyczynach opóźnienia wydania modelu jakie można było usłyszeć w rozmowach telefonicznych były sensowne i można było je spokojnie przyjąć do wiadomości, zresztą MM to nie pierwsze i pewnie nie ostatnie wydawnictwo, które zapowiada model i jego ukazanie jest albo mocno opóźnione, albo modele w ogóle się nie ukazują - słynna akcja zapowiedzi 3 liniowców z wyd. "Szkutnik" - wiadomo różne są przypadki losowe.
Niestety obecny powód kolejnego opóźnienia wydania Canta ( ja cały czas wierzę, że model jednak zostanie wydany) jest dość irytujący - problemy z drukiem koloru srebrnego. Dobra wiadomo, że druk srebrnego różnie wychodzi, ale jak to mówią "widziały gały co brały" - pytałem się w jakich barwach będzie model - srebrny, no nic się nie odezwałem, ale gdzieś w tyle głowy zapaliła się czerwona lampka - oby nie było problemów, przypominam, że to jest duży model : rozpiętość skrzydeł : 80 cm, długość : 58 cm, wysokość : 22,5 cm .
No cóż trzeba dalej czekać i wierzyć w to, że redakcja MM pokona i te problemy.

Post zmieniony (14-09-19 10:47)

 
14-09-19 11:02  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Jarpen   

Heh.Czekacie na tego Canta jak na zbawienie zamiast wziąć to na mientko. Będzie to dobrze , nie będzie to trudno. Może wyda ktoś inny? Z reszto i tak jest co kleić. Ciągle jakieś nowości a stos rośnie.
Pozdrowionka.

 
15-09-19 12:19  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ty Jarpen na coś czekasz, że się tak zapytam znienacka ? ; )
Ej, chyba raczej nie, bo jakbyś na coś czekał co akurat ciebie wyjątkowo interesuje to raczej byś nie napisał tego co napisałeś - takiego wpisu może dokonać tylko ktoś, kogo temat wydania Canta kompletnie nie interesuje, a jak nie interesuje to po co się w ogóle wpisywać ?

Już jeden z projektantów ubolewał, że przez MM nie opracował modelu Canta, no cóż projekt jest poważnym przedsięwzięciem jeżeli chce się solidnie podejść do tematu, a nie tylko zaliczyć temat przed innymi.Wiadomo przecież nie od dziś, że ryzyko jest chyba wkalkulowane w to hobby, czy może nie ?
Szczerze mówiąc to ja również wolałbym, aby model kartonowy Canta został wydany przez inne wydawnictwo, ale jak na razie nic nie wskazuje, aby tak się stało.
Fakt, że Cant nigdy nie był wydany w kartonie może tylko być zachętą do tego, aby został wydany na jak najwyższym poziomie wydawniczym, a czy tak się stanie to zobaczymy lub... nie zobaczymy : )

Post zmieniony (15-09-19 12:49)

 
15-09-19 14:27  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie wiem moze się mylę ale ten Cant sprawia wrazenie niezbyt latwego do przełożenia na 2D . I przypuszczam że opracowanie moze nie wygladać porywająco. I lepiej wydawnictwu wydać starsze dobre modele.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024