FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-12-16 11:04  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witam
Postępy niewielkie, bo wciąż intensywnie rozmyślam nad przebiegiem olinowania lizeli, ale w międzyczasie wydłubałem pierwszą szalupę - jolly-boat. W sumie "standardowo", ale pominąłem poszycie poprzeczne i naklejałem planki bezpośrednio na wręgi. Planek jest dość dużo (13), bo chciałem zbliżyć się do rzeczywistego wyglądu (szalupy ze starych MM jakoś mi nie leżą:-))).
Praktycznie mogłem planek nie projektować, bo tak wąskie paseczki bez problemu wyginałyby się w pożądanym kierunku. Jedynie należałoby zwęzić je na końcach w niektórych miejscach rufy i dziobu. Całość maznąłem farbkami, bo gdybym retuszował krawędzie paseczków 1-2 mm (jedna krawędź na biało, druga na brąz) zacząłbym obawiać się o swoje zdrowie psychiczne (i tak żona twierdzi, że nie jestem normalny:-))



Pozostała druga trochę większa szalupa, w której umieszczona ma być ta już zrobiona. A to oznacza, że musi być bez poprzecznych ławek. Nie chcę jej robić na kopycie i to utrudnia trochę robotę.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
10-12-16 13:17  [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Jak tak patrzę do żaglowych wątków, to spojrzę już i tutaj:).
Postępy niewielkie? Może, ale za to pracy dużo (i może faktycznie odrobiny szaleństwa:)).
Kiedyś oklejałem nieco większe szalupy i tak sobie myślę, że jednak dobrze, że te planki zaprojektowałeś.
Chyba wolę tu zaufać projektantowi niż samemu to robić, zatem osobiście dziękuję:).

Aaaa, wyszło dobrze oczywiście:) Szalupa elegancka, choć radbym ją ujrzeć na pokładzie - nawet bez tej drugiej, na której będzie leżała.

Pozdrawiam

 
22-12-16 16:48  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Hej,
trochę się "nadłubałem" w różnych maciupkich częściach, ale można coś w końcu pokazać
1. Drugą szalupę bez ławek (więc i bez wręg) zrobiłem sklejając najpierw korytko, które nałożyłem na "niby- kopyto" i obkleiłem plankami. Wewnątrz dałem paski kartonu imitujące wręgi. I tak prawie nic nie będzie widać, bo w tę większą wstawiona będzie ta mniejsza, ale przyjemność była:



2. Lufy zrobione zostały w "standardzie":-)), czyli rurki z papieru, obręcze z cienkiego drutu, u wylotu lufy grubszy drut, z tyłu zaokrąglone wikolem + malutka kulka z saszetek pochłaniających wilgoć:


3. Do olinowania artylerii zrobiłem malutkie bloczki (około 1,5 - 1,6 mm) więc razem z drutem dokoła nie przekroczyły 2,0 mm. Same bloczki robi się szybko, więcej czasu zajmuje osadzenie ich w druciku. Robię je z pasków z kartonu 0,3 mm i szerokości 0,5. Naklejam je równolegle na brystol z odstępem 0,3 - 0,5 mm i zaklejam brystolem z góry. Krawędzie nasączam bardzo rozwodnionym wikolem i po wyschnięciu odcinam w poprzek pojedyncze bloczki (zdjęcia są z innego modelu i bloczki są ciut większe, ale idea chyba jest czytelna)


Doszły pompy, kołkownice na burtach i przy fokmaszcie. Wszystko razem poskładałem i wygląda z grubsza tak:





I wszystkim życzę Wesołych i Spokojnych Świąt:-)

Tomek

--

Post zmieniony (30-06-17 18:17)

 
22-12-16 18:18  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jeeeeezuuuuu..... Ja bym w dwa razy większej skali tak dokładnie tego nie wydziobał....

--
54323031

 
23-12-16 22:24  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chylę czoła. Umiejętności przestraszliwe posiadasz. Chciałbym, aby chodź w jednej trzeciej moje modele wyglądały jak to arcydzieło. A jeszcze nie dotarliśmy do otaklowania...

Również Wesołych Świąt życzę!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-12-16 23:05  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

No cóż ;-) A ja myślałem że jestem przyzwoitym modelarzem. No cóż chyba przejdę na modelarską emeryturę. Kurczę kompleksów się przez waćpana nabawię.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
26-12-16 09:27  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podziwiam, podziwiam i ,,napodziwiać" :) się nie mogę.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-01-17 20:00  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dawno nie odkurzałem Badgera, ale i Święta, i po drodze mnóstwo innych utrudnień, więc pojawiło się tylko kilka drobnostek.

Kotwice i "bumkins" (nie znam polskiej nazwy:-(()...


...oraz ławy z jufersami. Odciągi robione z drutu 0,5 mm są trochę "za ciężkie" i pewnie z drutu 0,35-0,4 wyglądałoby to "lżej" i równiej. Ale tak już zostanie...


Jeśli o czymś nie zapomniałem to wreszcie przyszedł czas na maszty i takielunek. Tak wygląda dziś...


Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
19-01-17 21:54  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

JAK w TAKIEJ skali zrobić TAKIE naciągi??????

--
54323031

 
29-01-17 16:41  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

I przyszedł czas na "struganie" różnych patyczków. Przygotowałem bukszpryt, jest już nawet zamocowany, ale z ostatecznym naciąganiem poczekam na sztagi fokmasztu.


Tu jeszcze będzie więcej bloczków oraz poręcz na tylnej krawędzi...


Reszta elementów przymierzona "na sucho" wymaga jeszcze dorobienia wielu detali, ale nie mogłem nie przymierzyć i nie zrobić kilku zdjęć z profilu i en face. Zaczyna to przybierać bardziej "szlachetną" sylwetkę...



Pozdrawiam
Tomek

--

Post zmieniony (30-06-17 18:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024