FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
07-02-17 17:25  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Mała aktualizacja, bo postawiłem "pierwszy poziom" masztów, ponaciągałem i chyba jest w miarę dobrze.
Ta sterta nitek to fokmaszcie, to gordingi - obawiałem się, że na późniejszym etapie bym ich nie przełożył przez bloczki, więc są od początku:-)))



Pozdrawiam

--

Post zmieniony (30-06-17 18:36)

 
14-02-17 17:59  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Pojawiły się wyblinki, podwantki (szkoda, że nie "podwiązki"), pierwsza stenga, pierwsze baksztagi i kolejne sztagi.
Zacznę od wyblinek. Wiążę je mniej więcej co 4 mm "normalnym" tj. zwykłym węzłem wyblinkowym używając cieniutkiej nici .



A ponieważ wiązanie kilkudziesięciu/kilkuset węzełków jest nudne, więc urozmaiciłem sobie to robiąc testy różnych rodzajów nici:
1. cieniutka sztuczna nić, lekko błyszcząca (niestety nie wiem co to jest)
2. cieniutka naturalna nić biała pomalowana na czarno
3. plecionka wędkarska czarna o gr. 0,1 mm.


Pierwszy próba niezła, ale nić miała tendencję do rozplatania się, co widać na zdjęciu. Druga nić mimo wosku pszczelego po wielokrotnym przeciąganiu, miętoszeniu "popuściła" trochę włosków, co również widać na zdjęciu. I wreszcie plecionka wędkarska: oczywiście nie rozplata się, nie strzępi ale bardzo trudno ucina. Jest taka trochę pancerna (jak pancernik?). Kiedyś się do niej przymierzyłem i właśnie przy kłopotach z obcinaniem zrezygnowałem. Ale okazało się, że bardzo wygodnie i łatwo przepala się ją rozgrzaną igłą i tak też zrobiłem. Poniżej zdjęcie z nićmi i po kolei: nić sztuczna, nić naturalna i plecionka. Gdzieniegdzie wylazły włoski na wantach, bo zbyt oszczędnie użyłem wosku pszczelego.




Przy robieniu podwantek też trochę eksperymentowałem, ale czwarty "zestaw" wyszedł już OK:




Stenga jak to stenga :) : wklejona, założone wanty, jufersy, wszystko powiązane, naciągnięte i stoi. Generalnie staram się naciągać jak najwięcej "współpracujących" lin na raz. W tym wypadku najpierw naciągnąłem wanty stengi, potem dość mocno baksztagi i na koniec wszystko naprężyłem sztagami. Tak się Badger prezentuje dziś:
[/URL]


Pozdrawiam

--

Post zmieniony (01-08-17 11:49)

 
14-02-17 21:05  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No i elegancko! :) Eeech...kiedy ja będę na tym etapie?!

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
14-02-17 22:17  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Na rufowym pokładzie/dachu będzie coś zmontowane, czy tak łyso będzie?

Całość świetnie wygląda, a zwłaszcza linki robią swoje - PKP

Post zmieniony (15-02-17 08:43)

 
15-02-17 09:35  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Jarod, kto to wie:-))) W planach nic tam nie ma, nie ma również żadnych schodni, które umożliwiałyby wejście na ten dach. W modelu Jotiki jest również pusto, aż w oczy kole. Więc chyba tak zostanie. Z drugiej strony, gdyby "wejść" na ten dach, można by łatwiej poprowadzić takielunek.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
15-02-17 09:57  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Seahorse, czy przewidujesz uczestniczyć w jakiś zawodach modelarskich na terenie kraju w tym roku. Pytam się bo dobrze by było się spotkać i powymieniać spostrzeżeniami i doświadczeniami w materii żagielków.
Za niecałe dwa tygodnie będę na zawodach w Rypinie z surówką (kadłub) żaglowca i milo by było wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniem.

 
15-02-17 10:41  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Bywam sporadycznie na płd-wsch. Rypin trochę za daleko. Ale na pewno kiedyś się spotkamy:-))

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
17-02-17 11:40  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Podziwiam... Naprawdę... Takie miniatury a taka precyzja...

@Jarod - być może zatem się spotkamy, może uda mi się z "Krzyśkami" podjechać :)

--
54323031

 
17-02-17 14:38  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Właśnie Petrov maiłem do Cię pisać z pytaniem.
Liczę na to spotkanie i z chęcią się spotkam i podyskutuję.

 
26-02-17 17:50  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dziękuję Kolegom za zainteresowanie i opinie.
Wydaje mi się, że olinowanie stałe skończyłem. Nie wszystko wyszło idealnie, ale tak ogólnie z daleka to błędów nie widać, więc i kilka zdjęć można pokazać.





Pozdrawiam

--

Post zmieniony (30-06-17 18:38)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024