FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-02-17 14:26  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

A może taki?

 
16-02-17 15:50  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Dobre aero ma początek jest w cenie za 100 zł np TG180/BD 180
Drugi bardzo dobry aero to H&S Ultra za ok 300 zł

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
16-02-17 18:56  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
ash77   

Ja zrobiłem coś takiego https://majsterkowo.pl/kompresor-do-aerografu/ .Sprawdza się i jest praktycznie bez głośny i tani.

Post zmieniony (17-02-17 05:05)

 
16-02-17 19:35  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Moim zadaniem wszystkie aerografy dostępne na rynku ( opadowe) ze zbiorniczkiem na górze są godne polecenia. Na logikę, większość to chińszczyzna ale gdyby były niezdatne do użytku to nawet Chińczycy by ich nie produkowali. Jak napisali już przedmówcy, ważny jest tak naprawdę kompresor ze zbiornikiem wyrównawczym i reduktorem ciśnienia żeby na aero podawał jednostajne ciśnienie bez "strzałów" Taki sprzęt to podstawa, kiedyś kolega Marek mi pożyczył kompresor SENCO PC1010 za jakieś nie więcej niż 800pln i byłem zachwycony jego możliwościami. Piterpanzer na WSMK też malował na tym kompr. A to jest turbowymagający gość ;) Dał radę jak zawsze Tak że Kolego, jeżeli Ci zależy na dożywotnim sprzęcie to wyłóż 1100 albo lepiej na isumiyę z kompletem o-ringów na zapas. Albo kup dobry kompresor i pierwszy lepszy areograf poniżej 100 pln z dyszą w zależności od Twoich potrzeb. Do dużych powierzchni powyżej 0,3mm

--
GG 6801515

 
16-02-17 22:15  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Za 300-400 zł już kupisz fajne kompresory bezolejowe. Jedyny minus to że są dość głośne.
Teraz zauważyłem że są tez cichsze, ale trochę przez to droższe. Np:
http://allegro.pl/cichy-kompresor-sprezarka-bezolejowy-magnum-jws-9-i6708871611.html
http://allegro.pl/bass-cichy-kompresor-bezolejowy-sprezarka-4l-8bar-i6702906057.html

Ja mam taki trochę warczy, ale ujdzie http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-areograf-maly-lekki-cichy-i6016680418.html

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
16-02-17 22:45  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kompresor można zbudować samemu bardzo tanio z agregatu od lodówki. Mam taki już ponad 10 lat i nie zamieniłbym na żaden inny. Jest praktycznie bezproblemowy i bezgłośny.

--

 
17-02-17 09:09  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Norbik71 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie mam dużego doświadczenia, ale ja kupiłem Kompresor firmy Dedra:
http://dedra.pl/pl/products/info/782/kompresor-mini-ze-zbiornikiem.html
Puki co jesem zadowolony - do kupienia w Castoramie za 350 PLN, Da się malować w sposób ciągły, a kompresor pracuje tak 30% czasu. Mam aerograf z dyszą 0,3mm

Post zmieniony (21-02-17 07:55)

 
17-02-17 09:57  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ten co podałeś jest ok jak wiele podobnych konstrukcji.
Ma ta zaletę że jest dużo cichszy niż te co ja podałem. Nie zajmują dużo miejsca.
Z wad to tak kosmetycznie nadaje się tylko do malowania modeli.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
17-02-17 11:43  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kupując aerograf trzeba jeszcze określić cel, do którego będzie używany...
Dobra, wiem przecież,że do malowania ;-)
Ale chodzi o to, czy chcemy malować duże powierzchnie np. lakierem bez barwnym wykańczającym powierzchnię modelu na koniec budowy ( jak to w moim przypadku), czy też chcemy malować model w wymyślny kamuflaż złożony z wąskich wężyków lub plamek...
W pierwszym przypadku wystarczy coś prostszego , w drugim coś wyższej klasy.
To mówiłem ja, Mariusz ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-02-17 12:59  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Tak jak pisałem wcześniej, potrzebuję "psikadełka" do masztów i innych tego typu konstrukcji. Generalnie do niewielkich konstrukcji, żadnych kamuflaży, kadłubów okrętów itd. Dla mnie wydawał by się najlepszy aerograf DIY, mniej więcej coś jak zaproponował Technick. także szukam w miarę taniego rozwiązania.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024