FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-02-17 10:10  [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam,
mam pytanie ws. aerografu. Nigdy nie używałem takiego urządzenia a czas chyba się przymierzyć do kupna.
Pytanie do osób, które mają do czynienia z aerografami. Nie wiem, czy któryś z tych zestawów: ten lub taki zestaw będzie w miarę ok? Bardziej myślę o tym na butlę gazową, bo tańszy (chociaż, jak tak teraz myślę, to koszta kuowania butli w końcu przekroczą kompresor...) ew. jeszcze takie coś
Nadmienię, że potrzebuję go do drobnych elementów takich jak maszty, lufy, relingi. Generalnie do drobnych elementów.
Proszę o rady.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
16-02-17 10:29  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Muszę Cie zmartwić. O ile można się posługiwać chińskim aerografem za stówę, to na kompresorze NIE OSZCZĘDZAJ! Butla z gazem to nie jest dobre rozwiązanie. 1) nie ma regulacji ciśnienia, 2) kiedy kończy się ciecz rozprężliwa w butli, zmienia się ciśnienie i robi pssst, które nie napędzi farby w aerografie.

Kompresor wybierz TYLKO ze zbiornikiem. Gwarantuje stałe ciśnienie i nie włącza się co 6 sekund denerwując Ciebie i sąsiadów z dołu.

Na początek przygody z aerografem polecałbym raczej taki zestaw: http://allegro.pl/kompresor-z-aerografem-do-malowania-as-186-k130k-i6395204577.html

Używam takiego samego aerografu i nie mam powodu do narzekań. Nie jest to iwata, ale można zrobić nim wiele. W tym zestawie masz dużą i małą dyszę (do farb o większej i mniejszej gradacji pigmentu). Aerograf ma trymer spustu, co jest bardzo fajnym narzędziem zwłaszcza na początku, kiedy jeszcze nie masz wyczucia i łatwo "przelać".

Kompresor ma regulator ciśnienia wyjściowego oraz filtr wilgoci (skraplacz). Najważniejsze, że ma zbiornik ciśnienia. Ja poskąpiłem i kupiłem bez zbiornika i szybko zacząłem żałować tej decyzji.

Są dwie drobne rzeczy, które warto dokupić:
1) mini filtr wilgoci,
2) szybkozłączka.
Oba ustrojstwa montujesz na aerku: aerograf>filtr wilgoci>szybkozłączka, a drugą końcówkę szybkozłączki montujesz na wężyku. Zyskujesz dzięki temu łatwość demontażu aerografu do mycia czy schowania go; zyskujesz dodatkowe zabezpieczenie przed "smarknięciem" wodą w trakcie malowania. Choć filtr wilgoci jest na kompresorze, to i w wężyku w bardzo wilgotne dni para potrafi się skroplić.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
16-02-17 10:40  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Aha – unikaj aerografów ciągnących farbę z dołu i z boku. Są kłopotliwsze w czyszczeniu, a te ciągnące farbę z dołu wymagają więcej farby. W przypadku farby podawanej z góry wystarczą 3 krople, żeby pomalować detal.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
16-02-17 11:23  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Mam zestaw z linka podanego przez Vikinga. W rękach laika i amatora jakim jestem sprawdza się doskonale.

 
16-02-17 11:43  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Też używam aktualnie takiego zestawu jak proponuje Viking_BB . Sprawuje się super.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-02-17 12:16  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Do małych elementów wcale nie ma sensu kupować aerografu. Bo pędzlem bez trudu się dobrze pomaluje.

 
16-02-17 12:21  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ale on pyta o aerograf a nie pędzel...

 
16-02-17 12:31  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Kalafior :):):)

Z ciekawością zaglądam bo też dorosłem już do zakupu zestawu

--

Post zmieniony (16-02-17 12:59)

 
16-02-17 13:47  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Oczywiście, że pędzlem pomaluję i tak maluję już 20 lat, ale myślę, że już pora nabyć jakąś zabawkę do malowania.
Dzięki za opinię co do aerografów, jednakże 400pln, za który zaproponował Viking, to dość droga impreza, zważywszy na fakt, że owe urządzenie nie było by zbyt często używane, ze względu na charakter mojego sklejania jakim jest "standard" , dlatego szukałem alternatywnych opcji, czytaj - tańszych.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
16-02-17 14:14  Odp: [Technika] Aerograf, jaki wybrać?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak jak tam wyżej napisane. Ważniejszy aerografu jest kompresor. Masz dobry kompresor ze zbiornikiem to sobie poradzisz najtańszym aerografem. A najlpeszym aerografem nie będziesz zadowolony jak nie masz dobrego żródła powietrza.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024