FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
31-01-17 11:03  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

ZbiG'u - zajrzyj do zapowiedzi wydawniczych na 2017 rok...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-01-17 18:41  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

....będzie Cant albo kant ?
pożyjemy, zobaczymy....

 
01-02-17 20:36  A i owszem
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

FloggerB napisał:

.......... a CANT to rydzyko finansowe


Piękna maszyna to i wybaczyć jestem w stanie wiele :-)

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
01-02-17 20:43  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Bodek   

Na konkursie w grudniu 2016 Prezes zapowiedział, że przed Cantem będzie MiG-29 w znanym malowaniu z pilotami, ale nie wiem, z którymi - pewnie z Hennebergiem i Fericiem. Byli ludzie na konkursie i nie wiedzą? Zupełnie jak PiS i PO.

 
01-02-17 21:18  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bizon masz na myśli to http://www.empik.com/wielki-leksykon-uzbrojenia-wrzesien-1939,p1064415665,prasa-p ?
Wcześniej ukazało się jeszcze takie opracowanie https://sklep.plar.pl/pl/p/Cant-Z-506-B-Airone-Morskiego-Dywizjonu-Lotniczego/843

 
16-02-17 14:16  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jeżeli nowością jest - Mig-29 Mały Modelarz 7-8-9/2013, to należy domniemywać, że Cant będzie "nowością" w 2021 r. :-)
Odnośnie wspomnianych publikacji - wcześniejsze opracowanie to szczegółowa historia samolotu z niewielką ilością informacji i zdjęć przydatnych przy budowie tego samolotu.
Korzystniejszy jest tomik z serii Wielkiego Leksykonu Uzbrojenia.

 
16-02-17 18:46  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja bym jednak opracowań dr hab. A. Olejki nie polecał. To, co czytałem było pełne błędów wszelkiej maści, a często wręcz przepisane z innych publikacji....

 
16-02-17 20:33  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

redbaron - przeczytałeś nieuważnie.
Napisałem wszak w odniesieniu do "wcześniejszego" tzn. tej publikacji, którą tak nazwał Halogern.
A odnośnie książki A.Olejko to "a często wręcz przepisane z innych publikacji" dot. art. tegoż autora zamieszczanych w innych pismach.

 
16-02-17 21:27  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fakt, że pisałem pod Twoim postem, ale odpowiadałem na post Halogena. Twej wypowiedzi w ogóle pod uwagę nie brałem ;)
Książki też w ten sposób powstawały => https://www.academia.edu/29761666/Kompilatorska_wojna_trzech_cesarzy

 
17-02-17 12:21  Odp: [Z] Cant Z-506B Airone Mały Modelarz
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Akurat książki o włoskiej Czapli bym się nie czepiał, chyba, że błędy są w archiwaliach i relacjach, a na to wpływu już nie ma, poza opatrzeniem komentarzem, że informacja jest "trudnoweryfikowalna".
We WLU ma miało być coś niecoś dodane, a jego autor pracy p. Olejki się nie czepiał (a potrafi! Nawet Emmerlingowi się oberwało), więc tragedii nie ma. Dopytywałem się ;P
Jeśli trafię, to też nabędę. Akurat opracowania W.Mazura czyta się wyśmienicie i oparte są przede wszystkim o wyniki własnych kwerend.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024