FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
03-09-17 15:43  Odp: [Pytanie] Aerograf, jaki wybrać?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam,
tak to znowu ja...
ale tym razem już nie hipotetycznie a na poważnie. Zakupiłem zestaw, tj. AS316 i Fengda BD207, mogę powiedzieć, że "pierwsze koty za płoty" ponieważ psiknąłem lufy do Romy i jakiś stary plastikowy model Fw190.
Ale mam pytania, pierwsze: o co chodzi z iglicą? czy ona ma być wciśnięta do oporu, czy ma być jakiś luz? bo sprawdzałem obie opcje i zawsze farba leciała. Drugie pytanie: czyściłem to ustrojstwo rozcieńczalnikiem Wamod i rozpuszczalnikiem uniwersalnym, ten drugi wg mnie jest zdecydowanie lepszy ale nie wiem czy on mi nie uszkodzi czegoś, np. uszczelek. (mowa o czyszczeniu po emaliach Revell'a). Trzecie pytanie, dotyczy już samego malowania, bo pisaliście kiedyś, że kupując kompresor ze regulacją ciśnienia, czy jakoś tak, uniknę "strzałów" farby. No właśnie, nie uniknąłem...a przynajmniej tak mi się wydaje, chodzi o to, że malując zauważyłem, że aero pluje farbą czy to zaczynam malować, czy maluję ciągle nie ma znaczenia. Czy to kwestia wprawy, jakiś "magicznych" ustawień, czy jeszcze czegoś innego? Bo o ile chodzi o kartki papieru czy lufy i inne duperele to można machnąć ręką, ale chcąc zrobić takie plamki mogę spartaczyć cały model jak aero plunie farbą.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
03-09-17 16:30  Odp: [Pytanie] Aerograf, jaki wybrać?
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Iglica nie powinna być wciskana mocno do oporu "na wcisk". Wystarczy, że przy delikatnym wsuwaniu poczujesz delikatny opór - tyle wystarczy. Dopychając iglicę na siłę jest duże prawdopodobieństwo, że uszkodzisz/rozepchasz dyszę, która w chińczykach nie jest wytrzymała. Jeżeli będziesz miał luz to farba będzie przedostawać się do dyszy co będzie skutkowało pluciem podczas pierwszego psiknięcia. W dużym skrócie iglica ma uniemożliwiać wydostawanie się farby na zewnątrz a dopiero podczas malowania regulujesz podawaną ilość odsuwając iglicę do tyłu.

Jeżeli chodzi o czyszczenie to polecam najzwyklejszy aceton. Nie popełnij błędu nadgorliwego czyszczenia rozbierając cały aerograf. Wystarczy, że po każdej sesji malowania dokładnie przepłukasz aerograf acetonem. Wystarczy, że nalejesz acetonu do zbiorniczka, zasłonisz osłonę dyszy palcem blokując wylatujące powietrze i zaczniesz psikać jednocześnie odciągając dźwigienkę do tyłu. Zawartość zbiorniczka zacznie bulgotać wymywając wszystkie nieczystości. Swoją drogą to też świetny sposób na mieszanie farb ;). Przepsikaj tak aerograf kilkukrotnie i to wystarczy. Aceton może sprawić, że uszczelki popuchną ale tylko przy dłuższym ich moczeniu. Jeśli będziesz dbał o sprzęt w ten sposób to nic złego się nie stanie. Więcej szkody wyrządziłoby nitro, które mogłoby zeżreć uszczelki. Dyszę wykręcaj najlepiej w ostateczności - np. w przypadku wymiany. Nie ma potrzeby rozkręcania całości do każdego mycia.

Co do plucia na samym początku malowania. Częstym błędem jest odpuszczanie zaworu przy otwartej dyszy. Psikasz i zamiast cofnąć spust do przodu (zatykając iglicę) a później do góry (zamykając przepływ powietrza) często ludzie robią na odwrót. Przez to kropelka farby spływa na końcówkę iglicy i czeka żeby splunąć przy kolejnym psiknięciu. Warto wyrobić w sobie nawyk zamykania dyszy a dopiero później dopływu powietrza.

Jeśli chodzi o plucie w trakcie malowania to podejrzewam, że to kwestia odpowiedniego rozcieńczenia farby i ustawieniu odpowiedniego ciśnienia. Sprawdź też czy osłona dyszy nie styka się z dyszą. Niestety często te elementy nie są odpowiednio wycentrowane i dysza styka się z osłoną uniemożliwiając swobodny przepływ powietrza wokół niej na całym obwodzie. Ja poratowałem się kawałkiem papieru przy dokręcaniu.





Warto też wypolerować iglicę tak żeby farba mogła swobodnie z niej spływać.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
03-09-17 16:53  Odp: [Pytanie] Aerograf, jaki wybrać?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Dzięki za szybką odpowiedź i wskazówki:-)
Czyli, generalnie samo malowanie to kwestia ustawień i doświadczenia. Właśnie jestem na etapie doprowadzenia Fw190 z plastiku do porządku, czyli ćwiczenia malowania aerografem, bo mam ambitniejsze plany...
Dzięki raz jeszcze.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
15-02-18 15:34  Odp: [Pytanie] Aerograf, jaki wybrać?
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Jestem na etapie rozglądania się za aerografem , przeczytałem wasze sugestie i coś nie coś wiem na temat.
Ale mam inne pytanie bo do tej pory malowałem Humbrol-em ,a w przypadku aerografu wydaje mi się że farby akrylowe będą lepsze ze względy na czyszczenie sprzętu i tu moje pytanie. Jakiej firmy używacie farb akrylowych ? głównie chodzi mi o malowanie parowozów.
Ważne dla mnie jest to aby farby dobrze kryły czarny kolor bo często przemalowuje czarny na zielony lub czerwony.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024