FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-01-17 20:24  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Walnij średnioszary i upaćkaj pigmentami. Wiadomo że czysto tam nie było. A farbę dobierano na ,,oko".

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
27-01-17 22:55  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Poznański su76M ma wnętrze kremowo białe z tego co pamiętam.
http://wirtualne.muzeumbronipancernej.pl

Post zmieniony (27-01-17 23:07)

 
02-02-17 18:10  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Dzięki Panowie

 
07-02-17 23:39  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Żeby nie było że БПТЗ им. Krysa nie pracuje, bo zbombardowany czy też ewakuowany za Ural, zamieszczam dziś małą aktualizację. Na warsztat poszły koła jezdne w ilości 15 szt. W tym momencie wyszła wyższość laserówki nad tradycyjną wycinanką, nie trzeba bawić się cyrklem Olfy. Trzeba przeciąć łączniki i jest prawie gotowe. Ale musi być zawsze ale, tak i w tym przypadku. Zamieniłem oryginalne obręcze swoimi. Te pierwsze były za grube i za szerokie ( gr.0,5mm), co pokazałem na jednym ze zdjęć.



Śruby dodałem od siebie, zestaw zawiera tylko nity.

--

Post zmieniony (22-12-19 13:27)

 
08-02-17 19:36  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Krys. Fajnie Ci ten model wychodzi. Ja aktualnie walczę z T-70 i utknąłem właśnie na kółkach a dokładnie na tych nieszczęsnych obręczach. W zestawie WAK były one prawidłowe tzn bardzo cienkie, ale próbowałem to wycinać cyrklem OLFY i na efekt miałem taki, że na 4 wycięte pierścienie 1 nadawał sie do dalszej obróbki. Jak wycinałeś swoje? Wyszły Ci bardzo ładne. Masz jakąś metodę?

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
12-02-17 16:19  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Endrju metoda cięcia jest bardzo prosta. Najpierw wycinam zewnętrzną część obręczy starając się nie rozbić otworu który powstał od nóżki cyrkla. Jeśli masz z tym problem to radzę podkleić środek okręgu kartonem by był grubszy i dopiero wtedy bierz się za wycinanie. Najpierw zewnętrzne cięcie potem wewnętrzne.

 
15-02-17 21:39  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Dzisiaj kolejna aktualizacja.



Dla porównania oryginał na wannie kadłuba i moja opcja.



Trochę kół na górze i poniżej osłona przekładni kół napędowych



Wanna kadłuba z dodatkami

[

Ściana tylna założona tylko do zdjęcia. Haki holownicze musiałem dodatkowo podkleić tekturą 0,5mm wydawca wyciął je z tektury 0,5mm co po podklejeniu dało 1 mm. Jak dla mnie chyba odpowiednia grubość dla tego elementu.

I na koniec mała pukawka jako uzbrojenie uzupełniające do DT.



Puszka wymaga jeszcze wielu dodatków. W standardzie to jest wszystko, tak że trzeba dorobić celownik, dźwignie, pokrętła.
I ZiS 3 na swoim miejscu.



Post zmieniony (22-12-19 13:51)

 
16-02-17 09:02  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonujesz ten model.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-12-17 23:16  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Witam po dość długiej przerwie. Nie znaczy to że nic nie robiłem. W tym czasie powstało kilka modeli. Przyszedł czas i na dokończenie tego projektu. Na warsztat poszły gąsienice. Na razie początek. Do zrobienia mam 6 pasków gąsek. Koniec gadania zapraszam do oglądania.

 
28-12-17 20:43  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Sklejania gąsienic zakończone. Na jedną zostało użyte 123 szt. elementów dolnych, górnych, gruntozaczepów oraz 246 zębów. Kleiłem wszystko na BCG. Przed przyklejeniem zębów taśma gąsienic po stronie klejenia została zagruntowana BCG. Jak dla mnie taki sposób wykonania gąsek to rewelacja. Układają się jak z pojedynczych ogniw a o wiele mniej roboty nie potrzebne są też druciki. Zobaczymy jak będą wyglądały po pomalowaniu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024