FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-02-17 11:27  [N] Ka-26 ORLIK
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Puk, puk, zrobił listonosz od samego rana i mam. :-)
Nie mogłem się oprzeć chęci posiadania modelu tego śmigłowca, no jakoś jestem zakręcony ma punkcie maszyn ze współbieżnym wirnikiem bądź śmigłem, do tego dochodzi dość niebanalna sylwetka śmigłowca.
Okładka do wglądu chociażby na stronie wydawcy, poniżej zdjęcia fragmentu zawartości. Autor ten sam co SM-1, Mi-1 czyli Aleksiej Jamszikow.

Wydrukowany bardzo przyzwoicie, co w przypadku wielu obecnych na rynku wydawnictw nie jest takie oczywiste. Oczywiście offsetowo, co też nie jest dla wielu wydawców tak oczywiste ;-) Osiem arkuszy kartonu. Bez przesunięć kolorów.
Model średnio uszczegółowiony bez przesadnej detalizacji, ale i daleki od prymitywizmu a'la model blokowy. Możliwe jest wykonanie tego modelu w jednym z trzech wariantów, z kabiną pasażerską, z aparaturą do oprysków chemicznych lub platformą ładunkową. Na platformie można umieścić beczki z których kilka ze względu na zawartość (substancje niebezpieczne) mogą trafiać w spiskowe teorie głoszące, że wszelkie zło wykluwa się za wschodnią granicą i czai się i czyha... ;-)))))
Dla chętnych do wykonania samodzielnie tłoczonej osłony kabiny są siatki i szablony do wykonania kopyta. Kilka elementów jest zdublowanych. Zapas większości kolorów jest, aczkolwiek brakuje zapasu koloru białego, niestety sklejając ten model modelarz może nie czuć się tak komfortowo jak w przypadku Mi-2 wyd. GPM gdzie takowy zapas był. ;-)
Do istotniejszych braków zaliczyłbym brak znaczników osi symetrii na elementach poszycia i wręgach. Na moje oko jeszcze linie obrysowe mogły by być trochę cieńsze.

To może być po sklejeniu całkiem fajny model. :-)
Relacja z budowy surówki do wglądu pod załączonym linkiem> http://only-paper.ru/forum/83-20153-1

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
15-02-17 11:54  Odp: [N] Ka-26 ORLIK
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ach, to będzie piękności model !
Swojego zamierzam zrobić z aparaturą do oprysków ale beczka z ostrzeżeniem przed radiacją kusi. :)

Warto na wspomnianym forum podglądać relacje - sporo z nich ukazało się już jako modele.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
15-02-17 14:19  Odp: [N] Ka-26 ORLIK
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Oczywiście offsetowo, co też nie jest dla wielu wydawców tak oczywiste ;-) Osiem arkuszy kartonu. Bez przesunięć kolorów.

Dobrze słyszeć. Kiedyś dodruki były cyfrowe i raz czy dwa zrezygnowałem z kupna. Z drukiem też nie było najlepiej. Zraziłem się nieco do Orlika bo wszystkie trzy ich wycinanki które wpadły mi w ręce miały przesunięcia druku.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-02-17 15:39  Odp: [N] Ka-26 ORLIK
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Dzięki za info. To teraz czekam na twoje wykonanie. Powiem szczerze że sam się najarałem na to cudo, ale to musi trochę poczekać, ale na pewno w tym roku.

 
16-02-17 21:18  Odp: [N] Ka-26 ORLIK
Hator   

Krzysiu, to jest nas dwóch ;-)
Trzeba podpuścić Aleksieja, aby rozrysował wersję Ka-226. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
16-02-17 22:32  Odp: [N] Ka-26 ORLIK
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Wydanie tego modelu cieszy ;)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024