FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
30-04-18 19:08  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Naszła mnie refleksja odnośniemodeli "lufowych" , zachwycamy się maszynami ( teraz modelami ) które zabijały , pewnie nasi rodzice by tego nie robili. Moja mama jak słyszała w filmie odgłos sztukasów wyłączała tv , pozostała jej trauma z wojny. Sory za off top , tak mnie naszło. Model piękny.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
30-04-18 20:22  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Piękny sam model jak i dioramka. Całość bardzo klimatyczna.

Alski -tak już jesteśmy zbudowani, że fascynuje nas to co straszne. Pewien profesor (XX-wiecznik), który często zjawia się u mnie w pracy nadziwić się nie może, że jedna z jego doktorantek zajmuje się eksperymentami medycznymi III Rzeszy, "że też młoda kobieta takim przerażającym tematem się zainteresowała". Im dłużej żyjemy w pokoju, tym bardziej to dla nas niepojęte. Niemniej, mimo, że większość z nas żywo interesuje się konfliktami które toczyły się na naszym globie, to i tak niejeden by zemdlał na widok otwartego złamania. A maszyny to tylko maszyny, zabija człowiek, czy to gazem bojowym czy talerzem zupy.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
30-04-18 21:27  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

"A maszyny to tylko maszyny, zabija człowiek, czy to gazem bojowym czy talerzem zupy."

Ładnie napisane Guciu, moją uwagę zawsze zwraca fakt, że takie rozważania przychodzą do głowy, gdy widzimy model że swastyką. Co innego gdy widzimy np. B-17 czy Lancastera, z których spadaly tony bomb na miasta. A jak jeszcze Lancaster ma szachownicę na kadłubie to jest totalnie rozgrzeszony. Ludzie się mordowali od wieków, na różne sposoby, w imię różnych idei, z różnymi symbolami na sztandarach. O tym należy pamiętać, cieszyć się że żyjemy we względnie spokojnych czasach i nie że musimy brać udziału w takich dramatach.

Naszym zadaniem jako modelarzy, jest wierne odtworzenie obiektu, zaprezentowanie go w realistyczny sposób. A jaki to będzie obiekt to już wola sklejajacego.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-05-18 08:32  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Gratuluję znakomicie wykonanego modelu. No i jeszcze ta diorama. Cieszą się oczy.

 
01-05-18 09:54  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Lancaster z szachownica zrzucał bomby w celu "obrony", a nie ideologii wyższej rasy i panowania nad światem. Także, kto sieje wiatr zbiera burze, więc porównanie dość nietrafione. W końcu nie stawiamy pomników "Bohaterskim Najeźdźcom", a "Bohaterskim Obrońcom". Akurat szkopskie maszyny w tamtym czasie były projektowane tylko w jednym celu. Ja mam w cholerę obiekcji co do klejenia przeze mnie szwabskich maszyn, chociaż mimo wszystko jestem w trakcie budowy jednej z nich. Nie mniej nie narzucam nikomu mojego podejścia.

A teraz na temat. Gratuluje ukończonego modelu. Wiem, że dużo czasu Cie kosztował i że była przerwa w klejeniu. Także takie powroty zasługują na jeszcze większą pochwałę. Model skomplikowany i dość obszerny, ale dałeś radę więc jest super!
Napiszę jednak co mi nie pasuje w całości, bo to chyba jest ważniejsze przy takim poziomie klejenia jaki reprezentujesz. Zdjęcie osłon na kolektory spalin, może jest dobrym pomysłem, jednak trzeba było sprawdzić w jaki sposób były montowane i starać się zaakcentować, że one były na miejscu wcześniej, a teraz są zdjęte do jakiegoś przeglądu. Zostawienie zaznaczonych miejsc przyklejenia tych osłon na obudowie silnika nie wygląda dobrze. Kolejną rzeczą jest to, że dioramka jest dość naturalnie zrobiona (fajny pomysł z tym ciemnym podkładem pod wychodzonym śniegiem), a jednak model niewiele do niej nawiązuje (brakuje spójności między nimi). Nie ma okopceń, które były dość widoczne na białym kamo, śniegu na oponach itp. Niestety również maszt anteny naciągnąłeś za mocno i jest odgięty do tyłu, a jedna z łopat śmigła (dolna) jest chyba wklejona nie w tą stronę. Oprócz tego figurki wiszą w powietrzu, bo patrząc na ich buty widać drut mocujący i to, że nie są "dociśnięte" do podłoża. Również, co dotyczy figurek, są one półmatowe, bądź wręcz w połysku, a powinny być mocno matowe.
Tyle na temat czepialstwa. Mam nadzieję, że uda się zobaczyć Twój model w Przeciszowie w tym roku. Kadłub widziałem w Szczecinie i robił bardzo pozytywne wrażenie.

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na kolejną relację.

 
01-05-18 09:56  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Gratuluję Kolego wspaniałego modelu. Masz wielki talent. Wszystkie połączenia są pięknie spasowane, staranne sklejenie, bez śladów kleju, dużo drobnych detali. Super ogląda się takie piękne modele.

Pozdrawiam z Gdańska

Ryś

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
01-05-18 11:05  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Doskonale zrobiono! porządny i dokładnie, powyżej za każde pochwały i bardzo widowiskowe wykonanie

--
Pieniądze to nie wszystko

 
01-05-18 14:25  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Rowin - dzięki za komentarz, lubię takie, bo dzięki nim wiem, na co mogę w przyszłości zwrócić uwagę. Odniosę się po krótce do Twoich uwag:

Zdjęcie osłon na kolektory spalin - zostawiłem je tak, bo nie znalazłem żadnych zdjęć ukazujących sposobu w jaki były montowane. Podejrzewam, że z kadłuba powinny wystawać jakieś uchwyty do ich montowania. Nie chciałem uprawiać science-fiction. Jedna jest przyklejona do modelu, pozostałe trzy leżą luzem, więc furtka jest otwarta, można z tym coś jeszcze zrobić.

"Kolejną rzeczą jest to, że dioramka jest dość naturalnie zrobiona, a jednak model niewiele do niej nawiązuje. Nie ma okopceń, które były dość widoczne na białym kamo, śniegu na oponach itp." - Śnieg na oponach jest, ale tylko w dolnej części, może za mało, faktycznie. Z okopceniami łatwo przesadzić, zachowałem się tu ostrożnie, wolałem zrobić za mało, niż naciapać wszędzie brudu i sadzy i błota. W tym przypadku granica pomiędzy za mało, a za dużo jest bardzo bardzo cienka. Mnie satysfakcjonują okopcenia i ślady eksploatacji, które są naniesione oryginalnie na modelu.

"Niestety również maszt anteny naciągnąłeś za mocno i jest odgięty do tyłu." - Maszt anteny jest zamocowany bezpośrednio i tylko do osłony kabiny wykonanej z tworzywa. Nie ma na czym się zaprzeć. Drut z którego jest wykonany jest u podstawy wygięty w kształt odwróconej litery L, miałem nadzieję, że podstawa tej litery L, będąca wklejona od wewnętrznej strony osłony kabiny zapobiegnie przechyleniu się masztu do tyłu. Niestety tak się nie stało i gumonitka zrobiła swoje. Na szybko naszkicowałem o co mi chodzi:



"Oprócz tego figurki wiszą w powietrzu, bo patrząc na ich buty widać drut mocujący i to, że nie są "dociśnięte" do podłoża." - zgadza się, ale to kwestia dopasowania.

"Również, co dotyczy figurek, są one półmatowe, bądź wręcz w połysku, a powinny być mocno matowe." - Tak, jak zaświeci słońce, albo lampa błyszczą się za mocno. To wina lakieru - półmat, byłem przekonany że matem psikam, a ten mi się skończył. Muszę nałożyć jeszcze jedną warstwę matu.


P.S. Czy w celu ideologii, czy w celu obrony efekt był ten sam - śmierć i spustoszenie. Więc będę się upierał przy trafności porównania, bo bez względu na oznakowanie które noszą/nosiły większość maszyn, których modele kleimy były stworzone do zabijania.

Dla jasności dodam, że nie jestem zwolennikiem ideologii nazistowskiej, potępiam zbrodnie dokonane przez III Rzeszę i uważam, że zasłużenie dostali łomot. Te popełnione przez Związek Radziecki też potępiam. I na tym pragnę zakończyć ten temat, nie chcę tutaj rozpętać niekończącej się dyskusji.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-05-18 20:32  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję świetnego wykonania. Świetnego w każdym calu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-05-18 16:47  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratulacje Stachoooo!
Tradycyjnie piękne wykonanie modelu.
Trudno cokolwiek dodawać do już napisanych ocen.
Czy i kiedy będzie możliwe obejrzenie na żywo?

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024