FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-11-16 23:40  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

W milczeniu obserwuję Stasiu Twoje zmagania z kolejnym modelem i mogę tylko podziwiać. Nic dodać, nic ująć.
Nawet jak ujawnia się problem, jestem spokojny o końcowy efekt, którego Ci serdecznie życzę.
Mam nadzieję, że w jakimś nieokreślonym, ale nieodległym czasie zobaczymy Twoje kolejne cudo.
Cieszy fakt, że możesz TAM kleić, bo robisz to znakomicie.
Oglądane relacje (Twoja i reszty TPM) również zachęcają do pracy przy własnych projektach.

Jedno pytanie poza tematem – jakaś nowa moda na zmianę awatarków? Czy idziemy w takim kierunku?

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
15-01-17 21:06  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam w Nowym Roku. Od ostatniego posta minęło już sporo czasu, co było spowodowane brakiem weny do klejenia. Moje modelarstwo przechodzi ostatnio jakiś kryzys, chęci są, ale nie wszystko wychodzi tak jakbym sobie życzył. To z kolei powoduje, że postępy są bardzo powolne. Mimo wszystko udało mi się skleić skrzydła i dokończyć silnik. To pozwala mi stwierdzić, że budowa Val'a jest na dobrej drodze do pomyślnego końca :-)

Zacznę od silnika, na tym skończyła się poprzednia część relacji. Skleiłem 14 cylindrów i postanowiłem je owinąć takim oto drucikiem cynowym. Bardzo przyjazny materiał, plastyczny, miękki, trochę się rwie, ale można się do tego przyzwyczaić. Zdecydowanie lepszy niż drucik miedziany. Przy okazji owijania jednego z cylindrów zrobiłem kilka zdjęć, krok po kroku, można je zobaczyć na moim blogu -> KLIK.



Gotowy silnik wygląda tak. Myślałem jeszcze o zrobieniu przewodów i jakichś innych drobiazgów, ale odpuszczam. Nie jestem w formie :-)




W międzyczasie powstało też śmigło:



Zestaw napędowy w całej okazałości:



Powoli dłubię przy osłonie silnika (jeszcze niegotowa):



Czystą przyjemnością i relaksem po walce z cylindrami było sklejenie bomby:



Zacząłem także "kapcie", osłony podwozia głównego. Brakuje jeszcze kilku elementów, gdzieniegdzie muszę poprawić kształt i retusz, ale mniej więcej widać już jaki będzie efekt. Nie jestem z tego do końca zadowolony. W Junkersie wyszły lepiej.



Na koniec jeszcze kilka zdjęć całości, klejenia nie udokumentowałem na żadnym zdjęciu, zapomniałem chyba:





--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
15-01-17 21:50  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zachwycam się Twoją pracą.

 
15-01-17 22:10  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Piękna robota!
Silnik super - masz u mnie przegląd za darmo.
Cieszę się, że wena wróciła i kleisz dalej. Dawno nie miałem wieści o Tobie.
Powodzenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
15-01-17 22:23  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Stachooo a ja sie przyczepię do bomb - nie mogłeś wyoblić tych listków kulką - wtedy efekt byłby powalający.

Ale reszta jak zwykle extra.

 
15-01-17 22:27  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Jakoś mi się "robota nie kleiła". Pod koniec listopada skleiłem cylindry, zabrałem się za skrzydła, czułem, że nie idzie więc schowałem model do pudła. Żeby chwycić wiatr w żagle zacząłem drugi model (pewnie niedługo go ujawnię) ale mimo szczerych chęci musiałem przerwać. Po prostu nie szło. Tydzień temu wykopałem pudełko z Valem i zacząłem dłubać. Coś się ruszyło i mam nadzieję, że się teraz rozpędzę.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
15-01-17 23:04  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

To się chłopie rozpędzaj, bo większość z nas chce 'popatrzać' na super robotę ;-)

 
19-01-17 23:04  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Kilka wieczorów spędzonych przy biurku zaowocowało powstaniem paru nowych elementów. Dokończyłem osłonę silnika i osłony kół, skleiłem stery wysokości i ster kierunku oraz kilka innych drobiazgów. Powoli do przodu :-)

Osłona silnika była już prawie gotowa, pokazywałem ją w poprzednim poście. Wymagała jeszcze doklejenia otworów wylotowych km-ów i chwytów powietrza (te rynny wewnątrz). Dziś mogę zaprezentować gotowy bęben. Nie rozcinałem listków, wytłoczyłem tylko w kartonie linie podziału.



Ku mojej wielkiej radości osłona pasuje idealnie, nie ma luzu, ale wchodzi swobodnie. Tak chyba ma być.



Stery wysokości, dwa razy, ster kierunku raz:



"Hamulce" (na koniec zawisną pod skrzydłami):



Mała rzecz a cieszy. Nie wiem dokładnie czym ten element był w prawdziwym samolocie (znajduje się na spodzie kadłuba w centralnej części), ale jego sklejenie przyniosło mi ogromną frajdę. Jeszcze bardziej podoba mi się na zdjęciach :-) Klejone BCG, formowane kuleczkami na gumce do gumkowania.



Na spodzie kadłuba pojawiły się dwa nowe elementy. Ten czarny grzybek ze zdjęć powyżej trafi docelowo tam, gdzie widać białe pole:



Doszło też coś nowego na górze:



I na koniec osłony podwozia. Z tych elementów jestem zadowolony najmniej. Nie będę już nic w nich poprawiał, bo czuję, że może to się zakończyć katastrofą, a drugiej wycinanki w zapasie nie mam.



Do następnego!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
20-01-17 08:32  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Bardzo ładnie i starannie.
Świetna robota.

 
20-01-17 10:08  Odp: [R] Aichi D3A Val - Military Model 3-4/2004
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nie przesadzaj, jest pięknie.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024